Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Aktualności / LIPIEC W LUBLINIE - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY

LIPIEC W LUBLINIE - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY

Lato w pełni! Wakacyjne dni są doskonałą okazją aby odkryć miasto na nowo. Czekają na nas nie tylko zachwycające zabytki, ale także szereg wydarzeń turystyczno – kulturalnych. Imprezy plenerowe, koncerty, spektakle... Widzimy się w Lublinie!
 

Most Kultury
3 czerwca – 2 września 2017

Latem Most Lutosławskiego zamienia się w prawdziwe centrum wydarzeń kulturalnych. Warsztaty, koncerty, potańcówki i wiele innych atrakcji. Wśród tak licznych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na www.facebook.com/MostKultury/


Festiwal Spotkań Kultur CAPER LUBLINENSIS 2017
10 czerwca – 16 lipca 2017

Coś dla miłośników muzyki klasycznej. W ramach Festiwalu Spotkań Kultur w lipcu odbędą się trzy koncerty: „Aderyn String Quartet”, „Romanse francuskie XIX wieku” oraz „Opowieści z południa”.

Więcej informacji na www.filharmonialubelska.pl


XXI Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2017
28 czerwca – 16 października 2017

Już pod koniec czerwca rusza XXI edycja lubelskiego Festiwalu Organowego. W kościele pw. Świętej Rodziny na Czubach będzie można zachwycić się pięknem muzyki organowej.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Wieczorne pokazy multimedialne na Placu Litewskim
1 -30 lipca 2017

Fontanny multimedialne na Placu Litewskim szybko zyskały sympatię mieszkańców miasta i turystów. Zwłaszcza multimedialne pokazy cieszą oko - w lipcu będzie można zobaczyć prezentacje "Sen o mieście" oraz "Wydarzenia kulturalne".

Więcej informacji na www.lublin.eu
 

Lublin w samo południe - weekendowe spacery po Lublinie z przewodnikiem
1 lipca - 27 sierpnia

Poznaj historię Lublina, zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta. Podczas weekendowych wycieczek z przewodnikiem dotrzesz zarówno do miejsc znanych, jak i tych mniej uczęszczanych. 

Więcej informacji: www.lublintravel.pl


Wakacyjne zwiedzanie Teatru Starego
1 lipca - 27 sierpnia 2017

W okresie wakacyjnym Teatr Stary proponuje weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego z wystawą archeologiczną oraz sali widowiskowej. W weekendy bez konieczności rezerwacji!

Więcej informacji na www.bilet.teatrstary.eu


28. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków
1 lipca 2017

Międzynarodowy, etapowy wyścig kolarski, w którym startują ekipy polskie oraz ekipy z zagranicy. W jego ramach odbędzie się także Mini Wyścig Kolarski "Solidarności".

Więcej informacji na www.wyscig.com.pl


Dzień Unii Lubelskiej
1 lipca 2017

Świętujemy 448 rocznicę Unii Lubelskiej. W programie uroczysta msza święta, wykłady czy zwiedzanie. Natomiast 2 i 3 lipca odbędą się wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji na www.zachod-wschod.pl


Potańcówka
Muzeum Wsi Lubelskiej
1 lipca 2017

Dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić sobotni wieczór tak, jak to niegdyś bywało. Tańce, muzyka i piękna sceneria lubelskiej wsi.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niewielkich
1 – 3 lipca 2017

Punkt obowiązkowy w kalendarzu wszystkich wielbicieli teatru.

Więcej informacji na www.wok.lublin.pl


Rozpoczęcie sezonu wakacyjnej linii turystycznej
2 lipca 2017

Gutek i Ziutek ruszają w trasę, czyli czas na zwiedzanie miasta w stylu retro. W każdą niedzielę lipca i sierpnia dwa zabytkowe pojazdy – trolejbus Ziutek oraz autobus Gutek, zabiorą chętnych na wycieczkę po Lublinie.

Więcej informacji na www.mpk.lublin.pl


Święto Pszczół
Ogród Botaniczny UMCS
2 lipca 2017

Bez wątpienia pszczoły to jedne z największych pracusiów w królestwie zwierząt. Więc komu, jak nie tym małym stworzeniom należy się własne święto. Już 2 lipca najmłodsi będą mogli odkryć pszczeli świat i poznać znaczenie tych owadów w przyrodzie. Z pewnością dorośli także nie będą się nudzić!
W tym dniu również odbędzie się Niedzielny Spacer z Przewodnikiem - „Imigranci w krainie zielonych”.

Więcej informacji na www.umcs.pl


Letnia Akademia Przyrodnika
Ogród Botaniczny UMCS
3 – 7 lipca 2017

Wakacyjne warsztaty dla najmłodszych miłośników przyrody.

Więcej informacji na www.umcs.pl


Zjazd Lublinerów
3 – 7 lipca 2017

700-lecie Lublina to doskonała okazja, aby przypomnieć o wielowiekowym współistnieniu społeczności chrześcijańskiej i żydowskiej na terenie Lublina. W lipcu zapraszamy wszystkich związanych z miastem i regionem.

Więcej informacji na www.teatrnn.pl


Wschód Kultury – Inne Brzmienia
5 – 9 lipca 2017

Festiwal ukazujący to co nietuzinkowe, oryginalne i wyjątkowe w świecie muzyki. Interesujący artyści z różnych zakątków globu przybędą do Lublina aby zaprezentować dźwięki inne niż wszystkie. Dodatkowo będzie można podziwiać nieszablonową sztukę współczesną, kinematografię czy literaturę.

Więcej informacji na www.innebrzmienia.eu


Nejiro
7 – 9 lipca 2017

Nejiro to  festiwal kultury japońskiej organizowany w Lublinie. Motywem przewodnim tegorocznej, ósmej edycji wydarzenia będzie muzyka japońska.

Więcej informacji na www.nejiro.pl


Lubelskie pachnące ziołami. Festyn ziołowo-miodowy
Muzeum Wsi Lubelskiej
9 lipca 2017

O ziołach, miodzie i ich znaczeniu w… kosmetyce, medycynie czy kulinariach.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Pogrom w przyszły wtorek
dziedziniec Muzeum Lubelskiego
14 - 16 lipca 2017

Komisarz Maciejewski to chyba jeden z najbardziej znanych postaci literackich związanych z Lublinem. Już w lipcu będziecie mogli obejrzeć wyjątkową adaptację sceniczną na podstawie powieści Marcina Wrońskiego "Pogrom w przyszły wtorek"!

Więcej informacji na: www.700.lublin.eu


Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
15 - 21 lipca 2017

Folklor w najlepszym wydaniu. Zespoły z różnych zakątków świata zjeżdżają do województwa lubelskiego aby zaprezentować rodzimą tradycję ludową.

Więcej informacji na www.zpit.lublin.pl


Europejska Konwencja Żonglerska 2017
22 – 30 lipca 2017

Cały żonglerski świat pojawi się w Lublinie aby wziąć udział w prestiżowej Europejskiej Konwencji Żonglerskiej.

Więcej informacji na www.ejc2017.org


Żniwowanie w skansenie
Muzeum Wsi Lubelskiej
23 lipca 2017

Tym razem wehikuł czasu przeniesie nas na dawną, lubelską wieś - w jeden z ważniejszych momentów w roku jakim były żniwa. Będzie można podglądać kosiarzy czy podbieraczki przy pracy, a nawet samemu uczestniczyć w żniwowaniu. Każdy chętny z pewnością znajdzie jakieś zajęcie… jak to na żniwach.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Carnaval Sztukmistrzów
27 – 30 lipca 2017

Akrobaci, kuglarze, performersi czy magicy... Przez kilka lipcowych dni Lublin opanuje prawdziwie karnawałowa gorączka. To trzeba zobaczyć!

Więcej informacji na www.sztukmistrze.eu


Miasto movie
lipiec 2017

Kinomanów szczególnie ucieszą lipcowe propozycje filmowe w ramach „Miasto movie”. Nie zabraknie perełek kina światowego.

Więcej informacji na www.warsztatykultury.pl


Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
lipiec 2017

W lipcu w Centrum Spotkania Kultur interesujące wystawy: „TYPE + TEXT Wystawa plakatu typograficznego“ oraz „GRAFFITI READINGS“. Natomiast miłośników muzyki z pewnością zainteresuje koncert Yaakova Lemmera wraz z  Filharmonikami Lubelskimi pod dyrekcją izraelskiego dyrygenta Elli Jaffe (3 lipca 2017).

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Kino Perła
lipiec 2017

Kino plenerowe, czyli relaks na świeżym powietrzu. Wśród propozycji filmowych na lipiec znajdziemy między innymi „Autora Widmo“ czy „Co ty wiesz o swoim dziadku“.

Więcej informacji na www.kinoperla.pl


Centrum Kultury w Lublinie
lipiec 2017

Lipcowe dni w Centrum Kultury zapowiadają się interesująco. Projekcje filmowe, warsztaty, koncerty. Co więcej już 1 lipca startuje Centralny Plac Zabaw!

Więcej informacji na www.ck.lublin.pl