Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Aktualności / SIERPIEŃ W LUBLINIE - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY

SIERPIEŃ W LUBLINIE - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY

Sierpień, czyli kulminacja obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina. Nie zwalniamy tempa i szykujemy się na kolejny miesiąc pełen niezapomnianych atrakcji. W programie m.in. Jarmark Jagielloński!

 

Most Kultury
3 czerwca – 2 września 2017

Latem Most im. Lutosławskiego zamienia się w prawdziwe centrum wydarzeń kulturalnych. Warsztaty, koncerty, potańcówki i wiele innych atrakcji. Wśród tak licznych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na www.facebook.com/MostKultury/


XXI Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2017
28 czerwca – 16 października 2017

W czerwcu rozpoczęła się XXI edycja lubelskiego Festiwalu Organowego. W kościele pw. Świętej Rodziny na Czubach  można zachwycić się pięknem muzyki organowej. Wydarzenie potrwa do połowy października.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Lublin w samo południe - weekendowe spacery po Lublinie z przewodnikiem
1 lipca - 27 sierpnia

Poznaj historię Lublina, zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta. Podczas weekendowych wycieczek z przewodnikiem dotrzesz zarówno do miejsc znanych, jak i tych mniej uczęszczanych.

Więcej informacji na www.lublintravel.pl


Wakacyjne zwiedzanie Teatru Starego
1 lipca - 27 sierpnia 2017

W okresie wakacyjnym Teatr Stary proponuje weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego z wystawą archeologiczną oraz sali widowiskowej. W weekendy bez konieczności rezerwacji!

Więcej informacji na www.bilet.teatrstary.eu


Wakacyjna linia turystyczna
2 lipca – 27 sierpnia 2017

Gutek i Ziutek ruszają w trasę, czyli czas na zwiedzanie miasta w stylu retro. W każdą niedzielę lipca i sierpnia dwa zabytkowe pojazdy – trolejbus Ziutek oraz autobus Gutek, zabiorą chętnych na wycieczkę po Lublinie.

Więcej informacji na www.mpk.lublin.pl


Międzynarodowy Festiwal Graffiti „Meeting of Styles”
4 – 6 Sierpnia 2017

Pierwszy sierpniowy weekend w Lublinie upłynie pod znakiem graffiti -  kierunku sztuki silnie zakorzenionego w krajobrazie miasta.

Więcej informacji na www.meetingofstyles.com


Potańcówka w Muzeum Wsi Lubelskiej
5 sierpnia 2017

Dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić sobotni wieczór tak, jak to niegdyś bywało. Tańce, muzyka i piękna sceneria lubelskiej wsi.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Ogólnopolski Festiwal Baniek Mydlanych
5 sierpnia 2017

Czy można nie lubić baniek mydlanych? Raczej nie. Ta magiczna zabawa przyciąga nie tylko dzieci. Festiwal Baniek Mydlanych już 8 sierpnia w Lublinie!

Więcej informacji na www.facebook.com


Sen o mieście – widowisko plenerowe
5 – 14 sierpnia 2017

Dziedziniec lubelskiego zamku przeistoczy się w scenę teatralną, na której zobaczymy fragmenty 700-letniej historii Lublina ukazane za pośrednictwem tańca, sztuki cyrkowej, muzyki i słowa. Dzieje Lublina przedstawione z rozmachem godnym 700-letniej rocznicy! Widowisko plenerowe odbędzie się: 5, 6, 12, 13, 14 sierpnia.

Więcej informacji na www.ck.lublin.pl


Mistrzostwa Polski MTB w sprintach XCE
6 sierpnia 2017

Wielkie kolarskie święto w Lublinie! Na ulice miasta wyjadą polscy czołowi zawodnicy. Emocje sięgną zenitu.

Więcej informacji na www.eliminator-mtb.com


Niedzielny Spacer z Przewodnikiem
Ogród Botaniczny UMCS
6 sierpnia 2017

Przepis na udaną niedzielę? Spacer po Ogrodzie Botanicznym. W tym miesiącu tematem spotkania będzie „Uzbrojenie roślin” (poprowadzi dr Krystyna Rysiak).

Więcej informacji na www.umcs.pl


Światowy Zjazd Lublinian
10 - 15 sierpnia 2017

Cały świat w Lublinie, czyli czas na Zjazd Lublinian. Wszyscy Ci, których korzenie sięgają koziego grodu przybędą do stolicy województwa lubelskiego aby wspólnie wspominać oraz świętować.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Jarmark Jagielloński
12 – 15 sierpnia 2017

Jarmark Jagielloński już na stałe wpisał się do lubelskiego kalendarza. Goście z Polski i zagranicy przybywają tłumnie, by zakosztować kultury tradycyjnej Europy Środkowo – Wschodniej. Wzrok przyciągają uliczki wypełnione kolorowymi straganami z wszelkimi rozmaitościami, w tle słychać skoczną muzykę a Stare Miasto przemierza ogromna złota kura... to trzeba zobaczyć!

Więcej informacji na www.jarmarkjagiellonski.pl


Multimedialna Historia Miasta
12 – 15 sierpnia 2017

Fontanny multimedialne na Placu Litewskim zachwycają mieszkańców i turystów. W połowie sierpnia odbędzie się pokaz inspirowany historią miasta.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Odpust z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej
Muzeum Wsi Lubelskiej
15 sierpnia 2017

Prawdziwy odpust w lubelskim skansenie. Kolorowe kramy wypełnione świecidełkami, zabawkami czy smakołykami. Połączenie współczesnych obchodów z ukazaniem tradycji ludowej.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Zakochani w Lublinie
15 sierpnia 2017

Widowisko muzyczne z najwyższej półki! Wspólnie świętujmy 700 rocznicę miasta!

Więcej informacji na www.lublin.eu


XXIV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich
15 sierpnia

Hejnaliści z całej Polski zjadą się do Lublina na kolejną edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich.


Legenda o Czarciej Łapie i Sądzie Diabelskim
17 sierpnia 2017

Spektakl plenerowy przybliżający jedną z najpopularniejszych legend lubelskich!

Więcej informacji na www.lublin.eu


Festiwal Kultury Żydowskiej „MiszMasz”
18 – 20 sierpnia 2017

Pierwsza edycja festiwalu poświęconego kulturze żydowskiej i jej różnorodnym aspektom. W trakcie trwania wydarzenia nie tylko zagłębimy się w przeszłość, ale także poznamy współczesne oblicze Izraela.

Więcej informacji na www.facebook.com/MiszMaszFestiwal/


Dożynki dworskie
Muzeum Wsi Lubelskiej
20 sierpnia 2017

Dożynki to niezwykle ważny moment w roku. Swoją historią sięgają jeszcze do wieków pogańskich. Jest to czas wytchnienia po ciężkiej pracy. Czas podziękowań za dary natury. Po prostu czas świętowania.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Polcon 2017
24 – 27 sierpnia 2017

Przez cztery sierpniowe dni Lublin stanie się polską stolicą  fantastyki. Wszystko za sprawą prestiżowego Festiwalu Polcon, który w tym roku zawita do koziego grodu. Do Lublina zjadą miłośnicy gatunku – fani literatury, gier, muzyki... . Motywem przewodnim tegorocznej, 32 edycji jest „tchnienie wschodu“. Zapowiada się FANTAStycznie!

Więcej informacji na www.polcon2017.pl


Festiwal Solo Życia
26 – 27 sierpnia 2017

Już od kilkunastu lat Solo Życia jest przepustką do kariery dla młodych, utalentowanych muzyków. Dzięki festiwalowemu konkursowi wielu solistów - instrumentalistów ma szansę zaistnieć w branży muzycznej. W programie, oprócz wspomnianego konkursu, znaleźć można koncerty czy jam session.

Więcej informacji na www.solozycia.pl


Niedziela z lnem
Muzeum Wsi Lubelskiej
27 sierpnia 2017

Ostatnia niedziela sierpnia będzie poświęcona niezwykle użytecznej roślinie, jaką jest len. Żniwa lniane, obróbka lnu czy lniany plac zabaw to tylko przykłady atrakcji jakie czekają na nas w lubelskim skansenie.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Miasto movie
sierpień 2017

Kinomanów szczególnie ucieszą sierpniowe propozycje filmowe w ramach „Miasto movie”. Nie zabraknie perełek kina światowego.

Więcej informacji na www.warsztatykultury.pl


Kino Perła
sierpień 2017

Kino plenerowe, czyli relaks na świeżym powietrzu. Wśród propozycji filmowych na sierpień znajdziemy między innymi włoski komedio-dramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie“ czy dokument „Argentyna, Argentyna“.

Więcej informacji na www.kinoperla.pl


Centrum Kultury w Lublinie
sierpień 2017

Sierpniowe dni w Centrum Kultury zapowiadają się interesująco. Projekcje filmowe, warsztaty, koncerty. Co więcej, trwa Centralny Plac Zabaw!

Więcej informacji na www.ck.lublin.pl