Aktualności

LUTY W LUBLINIE - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY

Luty – najkrótszy miesiąc w roku dedykowany zakochanym. Idealnym miejscem na romantyczny wypad i zimowy wypoczynek jest Lublin. Urokliwe uliczki Starego Miasta oraz interesujące wydarzenia kulturalne gwarantują miło spędzony czas. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zakochać się w Lublinie!

 

"Dla Nieba i Ziemi" - wystawa prac Antoniego Michalaka
20 stycznia – 2 kwietnia 2018

W pierwszym kwartale tego roku w Muzeum Lubelskim zagości wystawa prac "Dla Nieba i Ziemi" autorstwa Antoniego Michalaka, uważanego za jednego z najistotniejszych przedstawicieli XX-wiecznego malarstwa religijnego w Polsce. W Lublinie można podziwiać niemal 150 prac artysty, zarówno obrazów, jak i rysunków i projektów.

Więcej informacji na www.muzeumlubelskie.pl
 

Board Mania
27 stycznia – 11 lutego 2018

Doskonała wiadomość dla miłośników gier planszowych i karcianych. Na przełom stycznia i lutego zaplanowano piątą edycję Festiwalu Board Mania.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Zima w mieście
29 stycznia – 11 lutego 2018

Różnorodne wydarzenia specjalnie przygotowanych z myslą o dzieciach i młodzieży, które ferie zimowe spędzają w Lublinie.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie“ - „Malowany ptak“
4 lutego 2018

Trwa druga edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie“. Festiwal potrwa aż do 22 kwietnia. W lutowym programie festiwalu spektakl „Malowany ptak“ w reżyserii Mai Kleczewskiej.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com

 

Botticellowskie Rospryski - Idea renesansu w dziejach sztuki - IX edycja otwartych wykładów z historii sztuki
7, 21 lutego 2018

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Peowiaków 2 zaprasza na kolejne wykłady z historii sztuki. 7 lutego - Marcin Pastwa wygłosi wykład "Nowoczesny Rafael - renesans w perspektywie sztuki współczesnej", zaś 21 lutego Marcin Maron przybliży "Magiczny renesans. Wątki filozofii neoplatońskiej w filmie W.J. Hasa pt. Niezwykła podróż Baltazara Kobera".

Więcej Informacji na: www.mbp.lublin.pl


Zwiedzanie teatru
10, 24 lutego 2018

Już w lutym Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie uchyli rąbka tajemnicy i zaprosi chętnych do wspólnego zwiedzania. W roli przewodnika wystąpi Pani Anna Nowak – aktorka oraz pasjonatka teatru. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się co dzieje się za kulisami, odwiedzą sale prób, garderoby i wiele innych ciekawych miejsc. Z myślą o najmłodszych opracowano dodatkowy program zwiedzania. Dzieci wyruszą tropem duszka teatru – Melpomenka, przy okazji poznając specyfikę teatru.

Więcej informacji na www.teatrosterwy.pl


CAVALIADA Lublin 2018
15 - 18 lutego 2018

W ramach cyklu CAVALIADA Tour 2017/2018 w Lublinie przez cztery dni będzie można podziwiać zmagania budzących zachwyt koni i utalentowanych jeźdźców.

Więcej informacji na www.cavaliada.pl

 

VII Lubelski Przegląd Poetycki "Strojne w Biel" czyli Zima z Bazuną
16 - 17 lutego 2018

Festiwal "Strojne w Biel" odbywa się w Lublinie od 2012 roku. Oprócz koncertów piosenki poetyckiej odbywają się warsztaty, wernisaże malarstwa i fotografii oraz kiermasz rękodzieła.

Więcej informacji na www.strojnewbiel.cba.plV Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich
16 lutego – 9 marca 2018

Zapowiada się muzyczna uczta, czyli rusza już piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Braci Wieniawskich. Koncert inauguracyjny odbędzie się 16 lutego w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Więcej informacji na www.filharmonialubelska.pl

 

Trzecia dycha do maratonu
17-18 lutego 2017

Przygotowania do lubelskiego maratonu trwają. Trzecia dycha do maratonu rozpocznie się o godz. 22.30 z ul. Dobrzańskiego.

Więcej informacji na: www.maraton.lublin.eu

 

Urodziny Franciszki Arnsztajnowej
19 lutego 2018

Franciszka Arnsztajnowa to wyjątkowa postać, poetka, współzałożycielka Lubelskiego Związku Literatów. Jej urodziny świętować będziemy razem z Edu Tour Turystyka i Edukacja - zapisy na kontakt@edu-tour.pl

Więcej informacji na: www.facebook.com


Koncert Muzyki Filmowej
22 lutego 2018

Gwiazdy polskiej estrady wystąpią dla lubelskiej publiczności w trakcie drugiej edycji produkcji koncertowej „Koncert Muzyki Filmowej”. Na scenie zobaczymy Justynę Steczkowską, Kayah, Piotra Cugowskiego i wiele innych gwiazd.

Więcej informacji na www.facebook.com


Lubelska Giełda Staroci
25 lutego 2018

Jak co miesiąc na lubelskim Starym Mieście zaroi się od wystawców prezentujących stare meble, sztukę i bibeloty.

Więcej informacji na www.facebook.com


Zwiedzanie Lublina dla koneserów

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza do wspólnego zwiedzania miasta. Motywem przewodnim wycieczek jest „Lublin sejmowy: zamek i miasto“. W programie również ekspozycja Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+”.

Więcej informacji na www.zachod-wschod.pl


Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
luty 2018

Bogaty repertuar Filharmonii Lubelskiej z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom muzyki. W lutym odbędzie się między innymi recital Edyty Geppert czy koncert legendarnego zespołu Voo Voo. Natomiast w dzień zakochanych Filharmonia zaprasza na „Walentynki z Lubelską Federacją Bardów“.

Więcej informacji na www.filharmonialubelska.pl


Miasto movie
luty 2018

Kinomanów szczególnie ucieszą lutowe propozycje filmowe w ramach „Miasto movie”. Nie zabraknie perełek kina światowego.

Więcej informacji na www.warsztatykultury.pl


Centrum Spotkania Kultur
luty 2018

W lutym w Centrum Spotkania Kultur między innymi rosyjski balet klasyczny „Dziadek do orzechów. Klasyka i lód“, koncert „Zalewski śpiewa Niemena“ czy polsko – gruziński koncert „Duch gór“ w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki oraz kwintetu Urmuli.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Teatr Muzyczny w Lublinie
luty 2018

Opery, musicale, bajki – luty w Teatrze Muzycznym obfituje w ciekawe propozycje.  W programie znajdziemy słynną operetkę „Księżniczka Czardasza“ czy baśń muzyczną „Kopciuszek“.

Więcej informacji na www.teatrmuzyczny.eu


Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
luty 2018

Wśród lutowych propozycji teatru można znaleźć m.in. „Panią Bovary“ czy spektakl „Prawda“. Bez wątpienia jest w czym wybierać!

Więcej informacji na www.teatrosterwy.pl


Centrum Kultury w Lublinie
luty 2018

Lutowe dni w Centrum Kultury zapowiadają się interesująco. W programie między innymi liczne warsztaty, koncert zespołu „Lubelska Baszta“ czy seanse filmowe.

Więcej informacji na www.ck.lublin.pl


Teatr Stary w Lublinie
luty 2018

Repertuar Teatru Starego obfituje w projekcje filmowe, koncerty, spotkania czy spektakle.

Więcej informacji na www.teatrstary.eu

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.