Aktualności

KWIECIEŃ W LUBLINIE - SPRAWDŹ CO SIĘ WYDARZY!

Kwiecień, obietnica ciepłych dni, przyroda budząca się z zimowego snu oraz zastrzyk energii i optymizmu. Warto wybrać się do Lublina i naładować baterie po długiej zimie. Nie zabraknie ciekawych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.


Inauguracja jubileuszowej edycji Wyścigu Kaczek
4 kwietnia 2018

W tym roku mija pięć lat odkąd Wyścig Kaczek zawitał do Lublina. Impreza nie tylko cieszy małych i dużych, również ma na celu niesienie pomocy potrzebującym. Emocjonujący wyścig gumowych kaczuszek odbędzie się w maju, jednak już na początku kwietnia uroczyście zainaugurujemy jubileuszową edycję. W programie kaczy korowód i wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na www.wyscigkaczek.pl


Wielki Koncert Wielkanocny
6 kwietnia 2018

Salę koncertową Filharmonii Lubelskiej wypełnią dźwięki jednej z najpiękniejszych kompozycji Händla – oratorium Mesjasz. Słynny fragment Hallelujah w wykonaniu chóru z pewnością wzruszy niejednego widza.

Więcej informacji na www.filharmonialubelska.pl
 

Tattoo Festival Lublin
7 – 8 kwietnia 2018

Nowości branży tatuatorskiej i czołowi twórcy. Intrygujące pokazy sceniczne, wystawy artystyczne oraz dobra muzyka. Lublin zaprasza na festiwal tatuażu.

Więcej informacji na www.tattoodays.pl


Arena Gier ed. 2
7 – 8 kwietnia 2018

Doskonała wiadomość dla miłośników planszówek. Przed nami druga edycja Areny Gier – największego konwentu gier planszowych w Lublinie! Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje, takie jak wypożyczalnia gier planszowych (400 pozycji!), konkursy z nagrodami czy spotkaniania z autorami. W trakcie wydarzenia będziemy mieli okazję zobaczyć prototyp gry „Historia Lublina“. Wstęp na konwent jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.arenagier.lu
 

Czwarta Dycha do Maratonu
8 kwietnia 2018

Ruch to zdrowie! Bieg Czwarta Dycha do Maratonu odbędzie się 8 kwietnia. Start o 12.00 w okolicy tamy nad Zalewem Zemborzyckim.

Więcej informacji na www.maraton.lublin.eu


Jubileusz 65-lecia Zespołu Tańca Ludowego UMCS
11 – 14 kwietnia 2018

W bieżącym roku Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi 65-lecie swojej działalności. Jubileusz będzie obfitował w liczne wydarzenia upamiętniające lata działalności Zespołu. W programie między innymi koncerty, msza święta czy międzynarodowa konferencja.

Więcej informacji na www.umcs.pl


Vegamania Lublin 2018
14 kwietnia 2018

Wszyscy zwolennicy roślinnej diety nie mogą przegapić organizowanej w Centrum Kultury Vegamanii. W trakcie wydarzenia będzie można znaleźć kulinarne inspiracje, zaopatrzyć się w kosmetyki nietestowane na zwierzętach czy modne ubrania. Na uczestników czekają także interesujące spotkania i wykłady.

Więcej informacji na www.facebook.com


Pokaz orki konnej
Muzeum Wsi Lubelskiej
15 kwietnia 2018

Konie od wieków towarzyszyły człowiekowi. Dzięki tym pięknym zwierzętom codzienna praca stawała się lżejsza, mówiąc po ludzku – bardziej znośna. W niedzielę w lubelskim skansenie będzie można podglądać te majestatyczne stworzenia przy pracy.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Lublin Jazz Festival
15 – 22 kwietnia 2018

Jazz na najwyższym światowym poziomie nada miastu niepowtarzalny klimat już na wiosnę. Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Lublin Jazz Festival, czyli największego festiwalu poświęconego jazzowi w regionie!

Więcej informacji na www.lublinjazz.pl


Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie“
19 - 22 kwietnia 2018

Przed nami wielki finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie“. Już 21 kwietnia odbędzie się gala, na której zostaną wręczone nagrody. Uroczystość poprowadzi Grażyna Torbicka. Natomiast 22 kwietnia w koncercie finałowym wystąpi izraelska piosenkarka Yasmin Levy.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Festiwal Wschody
19 – 22 kwietnia 2018

Chatka Żaka oraz Fundacja Się Tworzy zapraszają na siódmą edycję ogólnopolskiego festiwalu muzycznego „Wschody“.

Więcej informacji na www.wschodyfestiwal.pl


Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”
24-29 kwietnia 2018

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje", którego założeniem jest sprzeciw wobec zastanych schematów i nonkonformizm, skierowany jest do ludzi niezależnych, poszukujących własnej drogi, krytycznych wobec powszechnych wartości. Celem festiwalu jest przede wszystkim aktywizacja środowisk studenckich i budzenie zainteresowania teatrem.

Więcej informacji na www.kontestacje.ack.lublin.pl


Sezon Lublin 2018
27 kwietnia – 6 maja 2018

Sezon Lublin to cykl imprez kulturalnych, artystycznych i sportowych zorganizowanych specjalnie na inaugurację letniego sezonu turystycznego w Lublinie.

Więcej informacji na www.sezon.lublin.eu


Zwiedzanie Lublina dla koneserów

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza do wspólnego zwiedzania miasta. Motywem przewodnim wycieczek jest „Lublin sejmowy: zamek i miasto“. W programie również ekspozycja Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+”.

Więcej informacji na www.zachod-wschod.pl


Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
kwiecień 2018

Bogaty repertuar Filharmonii Lubelskiej z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom muzyki. Na scenie pojawią się takie sławy jak Artur Andrus, Julia Pietrucha czy zespół Lao Che.

Więcej informacji na www.filharmonialubelska.pl


Miasto movie
kwiecień 2018

Kinomanów szczególnie ucieszą kwietniowe propozycje filmowe w ramach „Miasto movie”. Nie zabraknie perełek kina światowego.

Więcej informacji na www.warsztatykultury.pl


Centrum Spotkania Kultur
kwiecień 2018

W kwietniu w Centrum Spotkania Kultur między innymi Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w budowie“, koncert Ani Dąbrowskiej „The Best Of“ czy Tomasz Stańko „New York Quartet“.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Teatr Muzyczny w Lublinie
kwiecień 2018

Operetki, musicale, bajki – kwiecień w Teatrze Muzycznym obfituje w ciekawe propozycje. W programie między innymi znana i uwielbiana operetka J. Straussa „Baron Cygański“. Najmłodszych z pewnością zainteresuje baletowa wersja „Królewny Śnieżki“. Na szczególną uwagę zasługuje musical nawiązujący do 700 letniej historii Lublina - „FIDELITAS – Suita Lubelska“.

Więcej informacji na www.teatrmuzyczny.eu


Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
kwiecień 2018

Wśród kwietniowych propozycji teatru można znaleźć m.in. „Rok 1984/2081“ czy spektakl „Trzy siostry“. Bez wątpienia jest w czym wybierać!

Więcej informacji na www.teatrosterwy.pl


Centrum Kultury w Lublinie
kwiecień 2018

Kwietniowe dni w Centrum Kultury zapowiadają się interesująco. W programie między innymi liczne warsztaty i zajęcia, spektakl „Bieguny“ czy spotkanie autorskie Małgorzaty Skałbani - autorki książki „Che Barbaro Momento“.

Więcej informacji na www.ck.lublin.pl


Teatr Stary w Lublinie
kwiecień 2018

Repertuar Teatru Starego obfituje w projekcje filmowe, koncerty, spotkania czy spektakle. W kwietniu na scenie zobaczymy między innymi Katarzynę Groniec.

Więcej informacji na www.teatrstary.eu


Lubartowska 77

Lubartowska 77 to miejsce kreatywne, tworzone przez ludzi z pasją, zlokalizowane w budynku z wyjątkową historią i ciekawą industrialną architekturą. Codziennie czynny jest eko sklep, a co sobotę odbywa się EkoBazar. Oferta jest o wiele szersza.

Więcej informacji na www.lubartowska77.pl

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.