Aktualności

NOC MUZEÓW

Pamiętajcie, żeby w piątek dobrze się wyspać a w sobotę zaopatrzyć w mocną kawę. Przed nami Noc Muzeów. Z myślą o odwiedzających przygotowano szereg arcyciekawych wydarzeń. Tej nocy nie warto spać!
 

Państwowe Muzeum na Majdanku
19 maja 2018 od godz. 10.00

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów zaplanowano interesujące spotkania, prelekcje czy oprowadzania.
Na poszczególne wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na www.majdanek.eu


Galeria Labirynt
19 maja 2019 godz. 12.00 – 24.00

W Galerii Labirynt ani dzieci ani rodzice nie będą się nudzić. Z myślą o najmłodszych kulturomaniakach przygotowano warsztaty edukacyjne „Wieczorynka, czyli jak Galeria wygląda nocą“. Natomoast na dorosłych czeka oprowadzanie po wystawach „Make up“ oraz „Mykola Ridnyi – Twarzą do ściany“.
Na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy.

Więcej informacji na www.labirynt.com


Ogród Botaniczny UMCS
19 maja 2018 godz. 17.00

Popołudniowy spacer ukwieconymi alejkami... . Brzmi cudnie! Kolory, zapachy, dzwięki a do tego duża dawka interesujących informacji. Ogród Botaniczny zaprasza na wspólny spacer, prelekcję i ognisko.
Ilość miejsc ograniczona – na wydarzenie obowiązuje rezerwacja.

Więcej informacji na www.umcs.pl


Galeria Biała
19 maja 2018 godz. 18.00 – 23.00

Galeria Biała zaprasza na wystawę „Marzenia (Wio)senne“, inspirowaną twórczością Iłariona Daniluka, zwanego Zenkiem (1939-2000).

Więcej informacja na www.biala.art.pl


Muzeum Lubelskie - Zamek
19/20 maja 2018 od godz. 18.00

Noc Muzeów to doskonała okazja, aby poznać zakamarki i skarby lubelskiego zamku. Na odwiedzających czeka zachwycająca kaplica Trójcy Świętej a także romański donżon oraz wystawy stałe i czasowe. Z myślą o mieszkańcach i turystach zaplanowano także wiele atrakcji – takich jak koncert muzyki dawnej w Kaplicy Trójcy Świętej czy pokaz historycznej żonlerki flagami na zamkowym dziedzińcu.
Na niektóre punkty programu obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na www.muzeumlubelskie.pl


Muzeum Lubelskie – Dworek Wincentego Pola
19 maja 2018 godz. 18.00 – 24.00

Mnogość propozycji w Dworku Wincentego Pola. Na odwiedzających czeka wystawa rzemiosła artystycznego, prezentacja minerałów, pokaz „Broń strzelecka i myśliwska w historii i tradycji dworu polskiego” oraz pokaz zdjęć połączony z recytacją wierszy - „Leśmianowskie impresje“. Co więcej, goście Muzeum będą mogli obserwować nocne niebo za pomocą teleskopów a także wysłuchać ciekawych opowieści o meteorach i meteorytach.

Więcej informacji na www.muzeumlubelskie.pl


Muzeum Lubelskie – Muzeum Józefa Czechowicza
19 maja 2018 godz. 18.00 – 24.00

Muzeum Czechowicza zaprasza na zwiedzanie wystawy stałej oraz dwóch wystaw czasowych - fotograficznej „Podwójne spojrzenie” oraz wystawy „Ślady bytności. Malarstwo Magdaleny Spasowicz”

Więcej informacji na www.muzeumlubelskie.pl


Muzeum Lubelskie – Muzeum Martyrologii „Pod zegarem“
19 maja 2018 godz. 18.00 – 24.00

Muzeum Martyrologii „Pod zegarem“ zachęca do udziału w wieczorze poświęconym Grażynie Chrostowskiej, lubelskiej poetce rozstrzelanej w niemieckim obozie Ravensbrück.

Więcej informacji na www.muzeumlubelskie.pl


Centrum Spotkania Kultur
19 maja 2018 od godz. 19.00

Wśród tegorocznych propozycji CSK znalazło się oprowadzanie po wystawie „Opera Fashion“, prezentującej zachwycające eksponaty teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Od mnogości barw, form i piękna detali nie jednemu zakręci się w głowie. Natomiast entuzjastów sztuki ulicznej z pewnością ucieszy otwarcie wystawy Nawera – światowej klasy przedstawiciela graffuturismu.
Na oprowadzanie po wystawie „Opera Fashion“ obowiązuje rezerwacja miesjc.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Katolicki Uniwersytet Lubelski
19 maja 2018 godz. 19.00 – 24.00

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na dwie interesujące wystawy - „Praktyczne piękno. KUL według Marii Chomentowskiej“ oraz „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja Mistrzów Krzysztofa Musiała“.

Więcej informacji na muzeum.kul.pl


Muzeum Wsi Lubelskiej - Nocne Bajania
19/20 maja 2018 godz. 20.00 – 02.00

Pamiętasz dokładnie kiedy czarny kot przebiegł Ci drogę? Nie przechodzisz pod drabiną? Z wypiekami na twarzy wspominasz opowieści babci o dawnych upiorach, czartach i czarownicach? Jeśli tak, to Nocne Bajania w lubelskim skansenie są właśnie dla Ciebie. W otoczeniu urokliwych chat i zagród poznasz dawne przesądy, zabobony i dowiesz się przed czym drżeli nasi dziadowie.
Ilość miejsc ograniczona – na wydarzenie obowiązuje rezerwacja.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.