Aktualności

Lublin 2018. Co jeszcze przed nami?

 

Za nami Noc Kultury. Bajeczne instalacje artystyczne opanowały miasto, budząc zachwyt i zaskoczenie. Pozostały piękne wspomnienia, uchwycone na fotografiach i zapisane w sercu. To jednak dopiero początek tego, co czeka nas w Lublinie w tym sezonie.

W poszukiwaniu muzycznych wrażeń, warto wziąć udział w festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art'n'Music Festival (28 czerwca - 1 lipca). Nie zabraknie dobrych dźwięków, m.in. prekursora muzyki funk George'a Clintona, który zagra z ponad dwudziestoosobową orkiestrą Parliament Funkadelic oraz pionierów nurtu digital hardcore, Atari Teenage Riot. W programie wydarzenia również pokazy filmów, spotkania literackie, wystawy, warsztaty rodzinne.
www.innebrzmienia.eu

Pod koniec lipca lubelskie ulice i place zamienią się w jedną wielką estradę, a to za sprawą Carnavalu Sztukmistrzów (26 - 29 lipca) - największego w Polsce festiwalu poświęconego sztuce cyrkowej i ulicznej. Artyści ponownie zaskoczą swoją kreatywnością, a widzowie będą mieli okazję stanąć oko w oko z wyjątkową sztuką m.in. biorąc udział w warsztatach kuglarstwa. Dodatkowy klimat imprezie corocznie nadają uczestnicy Urban Highline Festivalu, slacklinerzy z ponad 50 krajów świata, spacerujący nad głowami przechodniów.
www.sztukmistrze.eu

Wszystkich zainteresowanych kulturą tradycyjną zapraszamy na Jarmark Jagielloński (17 - 19 sierpnia). Ulice miasta wypełnią się różnorodnymi wzorami i kolorami dzięki twórcom ludowym z Polski i państw Europy Środkowo-Wschodniej. Zabrzmi również muzyka – spontanicznie i podczas organizowanych potańcówek i koncertów. Tegoroczna edycja związana będzie z koronkarstwem – poprzez pokazy i warsztaty uczestnicy poznają tę niełatwą sztukę. W programie również strefa tradycyjnych gier i zabaw oraz spektakli dla całych rodzin, czyli Jarmarkowe podwórko.
www.jarmarkjagiellonski.pl

Po zasmakowaniu w sztuce i kulturze, czas na smakowanie w pełnym tego słowa znaczeniu! Można to zrobić podczas Europejskiego Festiwalu Smaku (3-9 września). Podczas imprezy poznamy dziedzictwo kulinarne Lubelszczyzny w kontekście kuchni Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Naszemu smakowaniu towarzyszyć będzie bogaty program kulturalny. W tym roku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu. Wrażeń – nie tylko tych smakowych – na pewno nie zabraknie.
www.europejskifestiwalsmaku.pl

Podczas Międzynarodowego Festiwalu „Konfrontacje Teatralne” (6-15 października) będzie okazja zobaczenia dzieł teatralnych - dokonań najciekawszych osobowości teatralnych. Towarzyszyć mu będzie m.in. cykl filmowy „Kino Konfrontacji”, koncerty w ramach „Muzycznych Konfrontacji Nocą”, wystawy w „Galerii Konfrontacji” oraz spotkania z twórcami.
www.konfrontacje.pl

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (12-18 listopada) to jeden z najważniejszych festiwali sztuki tańca w Polsce i Europie. Festiwal pozwala na wymianę doświadczeń między państwami i pokazuje, że taniec współczesny jest uniwersalną formą porozumienia oraz doskonale przekazuje emocje. Zobaczymy propozycje artystyczne profesjonalnych teatrów tańca z całego świata.
www.dancefestival.lublin.pl

To tylko niektóre wydarzenia, w których warto wziąć udział w tym roku. Do zobaczenia w Lublinie.

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.