Aktualności

Sierpień w Lublinie - sprawdź co się wydarzy!

Blaszany kogucik na Wieży Trynitarskiej wygrzewa się w sierpniowym słońcu. Kolejny wyjedzie niebawem na ulice Starego Miasta ogłaszając Jarmark Jagielloński. To doskonały moment, aby odwiedzić Lublin. Sprawdź co się wydarzy!

Wakacyjne zwiedzanie Teatru Starego
7 lipca - 19 sierpnia 2018

W okresie wakacyjnym Teatr Stary zaprasza na weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego, wystawy archeologicznej oraz sali widowiskowej. W weekendy bez konieczności rezerwacji!

Więcej informacji na www.teatrstary.eu


Festiwal Wina
30 lipca – 4 sierpnia 2018

Na przełomie lipca i sierpnia w kilku lubelskich restauracjach będzie można wziąć udział w degustacji polskich i zagranicznych win. Celem festiwalu jest promowanie kultury wina. Brzmi smakowicie.

Więcej informacji na www.festiwalwina.com


"Duch miejsca - lubelskie podwórka."
2 sierpnia 2018

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na wyjątkową wystawę ukazującą nietuzinkowe oblicze lubelskich zakamarków. Na zdjęciach zobaczymy wyraźnie widoczną więź łączącą ludzi i miejsca. Kuratorem wystawy jest Natalia Wierzbicka, multimedialna artystka od lat związana z Lublinem, fotoreporter i portrecistka.

Więcej informacji na www.lublintravel.pl


Bezpłatne zwiedzanie Lublina
4 sierpnia 2018

Biuro Turystyczne Hubertus zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Lublina. W sierpniu poznamy sekrety Teatru Starego.

Więcej informacji na www.bthubertus.com


Międzynarodowy Festiwal Graffiti „Meeting of Styles”
4 – 5 Sierpnia 2018

Pierwszy sierpniowy weekend w Lublinie upłynie pod znakiem graffiti -  kierunku sztuki silnie zakorzenionego w krajobrazie miasta.

Więcej informacji na www.meetingofstyles.com


Sen o mieście – widowisko plenerowe
4 - 11 sierpnia 2018

Dziedziniec lubelskiego zamku przeistoczy się w scenę teatralną, na której zobaczymy fragmenty 700-letniej historii Lublina ukazane za pośrednictwem tańca, sztuki cyrkowej, muzyki i słowa. Widowisko plenerowe odbędzie się: 4, 5, 10, 11 sierpnia.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Święto Pszczół
Ogród Botaniczny UMCS
5 sierpnia 2018

Bez wątpienia pszczoły to jedne z największych pracusiów w królestwie zwierząt. Więc komu, jak nie tym małym stworzeniom należy się własne święto. Już 5 sierpnia najmłodsi będą mogli odkryć pszczeli świat i poznać znaczenie tych owadów w przyrodzie. Z pewnością dorośli także nie będą się nudzić! W tym dniu również odbędzie się „niedzielny spacer z przewodnikiem“. Tematem spotkania będą „Rośliny miododajne“

Więcej informacji na www.umcs.pl


Jak to się dawniej robiło
Muzeum Wsi Lubelskiej
5 sierpnia, 12 sierpnia

Letnie niedziele w skansenie będą upływać pod znakiem dawnych zawodów, zabaw czy rękodzieła. Pokazy przewidziano także w ramach następujących wydarzeń: Odpust z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej (15.08), Dożynki dworskie (19.08) oraz Niedziela z lnem (26.08).

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Lato na Placu Litewskim
12 sierpnia 2018

Plac Litewski opanują niesamowici goście. Stwory rozmaitych kształtów i rozmiarów pojawią się w sercu Lublina, aby nieść radość dzieciom w każdym wieku. Na najmłodszych czekają liczne atrakcje, w tym fascynujące zabawy czy spektakle. Nie może Was to ominąć!

Więcej informacji na www.facebook.com


Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym
14 sierpnia 2018

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza dzieciaki wraz z ukochanymi dziadkami na wyjątkowe warszaty wykonywania kompozycji zielnych.

Więcej informacji na www.umcs.pl


Spacer śladami Julii Hartwig
14 sierpnia 2018

W dniu urodzin lubelskiej poetki wyruszmy na poszukiwanie miejsc bliskich jej sercu i nierozerwalnie związych z jej twórczością a także fotografiami jej ojca Ludwika oraz brata Edwarda.

Więcej informacji na www.teatrnn.pl


Odpust z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej
Muzeum Wsi Lubelskiej
15 sierpnia 2018

Prawdziwy odpust w lubelskim skansenie. Kolorowe kramy wypełnione świecidełkami, zabawkami czy smakołykami. Połączenie współczesnych obchodów z ukazaniem tradycji ludowej.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Jarmark Jagielloński
17 – 19 sierpnia 2018

Olbrzymia złota kura przemierzająca wąskie uliczki Starego Miasta, kolorowe stragany kuszące  rękodzielniczymi cudeńkami, regionalne smaki, koncerty i wieczorne potańcówki – to tylko niektóre z atrakcji Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie.

Więcej informacji na www.jarmarkjagiellonski.pl


Weekend z historią
Państwowe Muzeum na Majdanku
18 sierpnia 2018

Muzeum na Majdanku zaprasza na bezpłatne oprowadzanie tematyczne w ramach "Weekendu z historią".

Więcej informacji na www.majdanek.eu


Dożynki dworskie
Muzeum Wsi Lubelskiej
19 sierpnia 2018

Dożynki to niezwykle ważny moment w roku. Swoją historią sięgają jeszcze do wieków pogańskich. Jest to czas wytchnienia po ciężkiej pracy. Czas podziękowań za dary natury. Po prostu czas świętowania.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Mikrohistorie
23, 24, 27 sierpnia 2018

Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” zaprasza na pierwszą edycję bezpłatnych, trzydniowych warsztatów krótkich filmów dokumentalnych. W wydarzeniu może wziąć udział młodzież z województwa lubelskiego (od 16 do 23 roku życia). Zapisy trwają do 17 sierpnia.

Więcej informacji na www.teatrnn.pl


Potańcówka w Muzeum Wsi Lubelskiej
25 sierpnia 2018

Dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić sobotni wieczór tak, jak to niegdyś bywało. Tańce, muzyka i piękna sceneria lubelskiej wsi.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Harmonie starego Miasta
26 sierpnia 2018

Piękna muzyka prezentowana w równie pięknej scenerii. W sierpniu w ramach Harmonii Starego Miasta odbędzie się koncert kameralny w Trybunale Koronnym.

Więcej informacji na www.wieniawski.lublin.pl


Lubelska Giełda Staroci
26 sierpnia 2018

Jak co miesiąc w Lublinie zaroi się od wystawców prezentujących stare meble, sztukę i bibeloty.

Więcej informacji na www.facebook.com


Niedziela z lnem
Muzeum Wsi Lubelskiej
26 sierpnia 2018

Ostatnia niedziela sierpnia będzie poświęcona niezwykle użytecznej roślinie, jaką jest len. Żniwa lniane, obróbka lnu czy lniany plac zabaw to tylko przykłady atrakcji jakie czekają na nas w lubelskim skansenie.

Więcej informacji na www.skansen.lublin.pl


Dzień Solidarności i Wolności
31 sieprnia 2018

Cała Polska świętuje rocznicę porozumień sierpniowych. Zwieńczeniem lubelskich obchodów będzie plenerowy koncert zespołu BAJM - swoistego świadka przemian jakie zaszły w kraju w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

Więcej informacji na www.lublin.eu


XXII Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2018
27 czerwca – 16 października 2018

Pod koniec czerwca ruszyła XXII edycja lubelskiego Festiwalu Organowego. Do połowy października w kościele pw. Świętej Rodziny na Czubach można zachwycać się pięknem muzyki organowej.

Więcej informacji na www.lublin.eu


Lublin w samo południe
sierpnień 2018

Poznaj historię Lublina, zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta. Podczas weekendowych wycieczek z przewodnikiem dotrzesz zarówno do miejsc znanych, jak i tych mniej uczęszczanych. Dowiesz się jak koziołek trafił do herbu miasta, gdzie podpisano Unię Lubelską, jak czarcia łapa zostawiła ślad na trybunalskim stole oraz wysłuchasz lubelskiego hejnału granego według oryginalnego zapisu z 1685 roku.

Więcej informacji na www.lublintravel.pl


Przewodnicy Inspiracji
sierpień 2018

Zwiedzaj Lublin z przewodnikami inspiracji, którzy sprawią że poczujesz prawdziwy klimat miasta i odkryjesz jego niezwykłe zaułki. Zasmakuj w Lublinie, poznaj jego mroczne historie, wybierz się na rowerowy spacer czy dowiedz się jak wyglądało knajpiane życie Józefa Czechowicza. Na stronie www.przewodnik.lublin.eu znajdują się unikalne trasy przygotowane przez 23 pasjonatów historii Lublina. Rezerwacji można dokonywać on-line. Życzymy inspirujących wrażeń!

Więcej informacji na www.przewodnik.lublin.eu


Spacer z przewodnikiem. Tajemnice i legendy Starego Miasta
sierpień 2018

Oddział Miejski PTTK w Lublinie zaprasza do wspólnego odkrywania lubelskich tajemnic. Spacery odbywają się w piątki, soboty i niedziele o wyznaczonych godzinach.

Więcej informacji na www.bortpttklublin.pl
 

Wakacyjna linia turystyczna
siepień 2018

Gutek i Ziutek ruszyli w trasę, czyli czas na zwiedzanie miasta w stylu retro. W każdą niedzielę sierpnia dwa zabytkowe pojazdy – trolejbus Ziutek oraz autobus Gutek, zabiorą chętnych na wycieczkę po Lublinie. Motyw przewodni tegorocznych wycieczek to „1918 - 2018 - Lubelskie Metamorfozy”.

Więcej informacji na www.mpk.lublin.pl


Most Kultury
sierpień 2018

Latem Most Lutosławskiego zamienia się w prawdziwe centrum wydarzeń kulturalnych. Warsztaty, koncerty, potańcówki i wiele innych atrakcji. Wśród tak licznych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na www.facebook.com


Kino Perła
sierpień 2018

Kino plenerowe, czyli relaks na świeżym powietrzu. Wśród propozycji filmowych na sierpień znajdziemy między innymi „La La Land“ czy „Jesteś bogiem“.

Więcej informacji na www.kinoperla.pl


Pokazy – fontanna multimedialna
sierpień 2018

W wybrane sierpniowe wieczory Plac Litewski staje się miejscem niezwykłych spektakli. Powracają uwielbiane przez mieszkańców i turystów pokazy na multimedialnej fontannie . Start o 21.30.

Więcej informacji na www.facebook.com


Zwiedzanie Lublina dla koneserów

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza do wspólnego zwiedzania miasta. Motywem przewodnim wycieczek jest „Lublin sejmowy: zamek i miasto“. W programie również ekspozycja Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+”.

Więcej informacji na www.zachod-wschod.pl


Centrum Spotkania Kultur
sierpień 2018

W sierpniu w Centrum Spotkania Kultur między innymi Rdzawy Jaco - Warsztaty Deskorolki. Propozycja dla fanów deskorolek, którzy chcieliby nabrać praktycznych umiejętności.

Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com


Centrum Kultury w Lublinie
sierpień 2018

Sierpniowe dni w Centrum Kultury zapowiadają się interesująco. W programie między innymi liczne warsztaty, spotkania czy spektakle.

Więcej informacji na www.ck.lublin.pl


Lubartowska 77

Lubartowska 77 to miejsce kreatywne, tworzone przez ludzi z pasją, zlokalizowane w budynku z wyjątkową historią i ciekawą industrialną architekturą. Codziennie czynny jest eko-sklep, a co sobotę odbywa się EkoBazar. Oferta jest bardzo szeroka.

Więcej informacji na www.lubartowska77.pl


Lubelska Karta Turysty

Wybierasz się w sierpniu do Lublina? Skorzystaj z lubelskiej Karty Turysty i zwiedzaj miasto przyjemniej, łatwiej, taniej.

Więcej informacji na www.lublincard.eu

 

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.