Aktualności

Październik w Lublinie - sprawdź co się wydarzy!

Jesień to idealny czas na nadrobienie kulturalnych zaległości. Teatralne repertuary przyciągają wieloma interesującymi propozycjami. Październik zaczniemy od Konfrontacji Teatralnych - wyjątkowego wydarzenia prezentującego nowy sposób rozumienia teatru. To także wymarzona pora roku na długie spacery po mieście, wśród kolorowych liści drzew. Czekamy na Ciebie w Lublinie.

 

Festiwal Sztuki w Przestani Publicznej "Otwarte Miasto"
7 września – 5 października 2018

Już po raz dziesiąty na lubelskich ulicach gości sztuka współczesna. Miejski krajobraz został wzbogacony o różnorodne instalacje artystyczne. W sąsiedztwie zabytków architektury pojawiły się prace współczesnych artystów. Centrum Lublina zamieniło się w swoistą galerię sztuki. To trzeba zobaczyć!

Więcej informacji na opencity.pl


Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz – Czas i Dźwięk
22 września – 6 października 2018

Prawdziwe święto dla wszystkich koneserów muzyki. W październiku w ramach Festiwalu odbędą się trzy koncerty.

Więcej informacji na wieniawski.lublin.pl


Konfrontacje Teatralne
3 – 14 października 2018

W ramach festiwalu prezentowane są dokonania najciekawszych osobowości teatralnych, które przedstawiają nowy sposób rozumienia teatru. Konfrontacje Teatralne to także szereg imprez towarzyszących m.in. cykl filmowy, koncerty, wystawy oraz cykl spotkań i debat z twórcami.

Więcej informacji na konfrontacje.pl


Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny
5 – 7 października

Już 5 października rozpocznie się kolejna edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Czekają na nas 50% zniżki na wybrane produkty i usługi turystyczne na terenie całego kraju. Wśród interesujących ofert jest wiele z Lublina. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Więcej informacji na polskazobaczwiecej.pl


Tajemnica Bańki Szczęścia
9 października 2018

Wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, a także rodziców. Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na nowy spektakl "Tajemnica Bańki Szczęścia". Wydarzenie odbędzie się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego.

Więcej informacji na teatrbaniek.pl


XIX Festiwal Fantastyki Falkon - Wschód Słowiańskich Mitów
12 – 14 października 2018

Punkt obowiązkowy w kalendarzu wszystkich miłośników fantastyki. Tematem tegorocznej odsłony wydarzenia będzie kultura i wierzenia naszych słowiańskich przodków. Z pewnością wielu z nas zadziwi jak wiele rodzimych tradycji czy obyczajów wywodzi się ze słowiańskiego świata bogów, bożków i demonów. Zapowiada się FANTASTYcznie!

Więcej informacji na falkon.co


Międzynarodowy Festiwal Literacki - Czas Poetów
12 – 14 października 2018

Jesień w Lublinie to czas poetów! W pierwszej połowie października rusza kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Literackiego.

Więcej informacji na www.wok.lublin.pl


Metro
14 października

Legendarny musical w reżyserii Janusza Józefowicza pod dachem lubelskiej Hali Globus.


XXII Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2018
16 października 2018

Przed nami ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji lubelskiego Festiwalu Organowego. Tematem październikowego koncertu będzie „Jan Paweł II w Lublinie w 100.lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego“.

Więcej informacji na lublin.eu


Chatka Blues Festival
19 - 20 października 2018

Wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy czują bluesa. Rusza kolejna edycja Chatka Blues Festival. Obecność obowiązkowa!

Więcej informacji na chatkablues.pl


Harmonie Starego Miasta 2018
21 października 2018

Piękna muzyka prezentowana w równie pięknej scenerii. W ramach Harmonii Starego Miasta w październiku przewidziany jest koncert kameralny w Trybunale Koronnym.

Więcej informacji na wieniawski.lublin.pl


Militaria XX wieku – Wystawa historyczna
26 – 28 października 2018

Prawdziwa gratka dla miłośników historii i militariów. Pod koniec października w hali Targów Lublin odbędzie się wystawa poświęcona współczesnemu i historycznemu sprzętu wojskowemu. Zabytkowe pojazdy, broń, giełda kolekcjonerów oraz wystawa i warsztaty modelarskie to tylko przykłady atrakcji jakie czekają na turystów i mieszkańców Lublina.

Więcej informacji na historia.targi.lublin.pl


Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia
26 – 28 października 2018

Czy można wyobrazić sobie jesień w Lublinie bez Festiwalu Bakcynalia? Z pewnością nie! W tym roku odbędzie się trzydziesta druga edycja wydarzenia. Przed nami trzy dni poświęcone piosence i podróżom.

Więcej informacji na bakcynalia.art.pl


Bezpłatne zwiedzanie Lublina
28 października 2018

Biuro Turystyczne Hubertus zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Lublina. W październiku tematem wycieczki będzie cmentarz na ulicy Lipowej.

Więcej informacji na bthubertus.com


Lubelska Giełda Staroci
28 października 2018

Jak co miesiąc w Lublinie zaroi się od wystawców prezentujących stare meble, sztukę i bibeloty.

Więcej informacji na facebook.com


Przewodnicy Inspiracji
październik 2018

Zwiedzaj Lublin z przewodnikami inspiracji, którzy sprawią że poczujesz prawdziwy klimat miasta i odkryjesz jego niezwykłe zaułki. Zasmakuj w Lublinie, poznaj jego mroczne historie, wybierz się na rowerowy spacer czy dowiedz się jak wyglądało knajpiane życie Józefa Czechowicza. Na stronie www.przewodnik.lublin.eu znajdują się unikalne trasy przygotowane przez 23 pasjonatów historii Lublina. Rezerwacji można dokonywać on-line. Życzymy inspirujących wrażeń!

Więcej informacji na przewodnik.lublin.eu


Spacer z przewodnikiem. Tajemnice i legendy Starego Miasta
październik 2018

Oddział Miejski PTTK w Lublinie zaprasza do wspólnego odkrywania lubelskich tajemnic. Spacery odbywają się w piątki, soboty i niedziele o wyznaczonych godzinach.

Więcej informacji na bortpttklublin.pl


Zwiedzanie Lublina dla koneserów

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza do wspólnego zwiedzania miasta. Motywem przewodnim wycieczek jest „Lublin sejmowy: zamek i miasto“. W programie również ekspozycja Muzeum Sejmu Unii Lubelskiej „SEJMOGRAF 1569+”.

Więcej informacji na zachod-wschod.pl


Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
październik 2018

Październikowy repertuar lubelskiej filharmonii z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom muzyki i dobrego humoru. W programie między innymi koncert „Raz Dwa Trzy“ czy występ kabaretu HRABI.

Więcej informacji na filharmonialubelska.pl


Miasto movie
październik 2018

Kinomanów szczególnie ucieszą październikowe propozycje filmowe w ramach „Miasto movie”. Nie zabraknie perełek kina światowego.

Więcej informacji na warsztatykultury.pl


Centrum Spotkania Kultur
październik 2018

W październiku w Centrum Spotkania Kultur między innymi pokaz mody Joli Szali „Uszyj mi coś pięknego“ czy koncert Macieja Maleńczuka.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com


Teatr Muzyczny w Lublinie
październik 2018

Teatr Muzyczny jak zawsze może pochwalić się bogatym repertuarem. Najmłodszych z pewnością zainteresuje balet „Królewna Śnieżka“, zaś miłośników musicali „WinyLOVE Story“ czy „Phanton“.

Więcej informacji na teatrmuzyczny.eu


Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
październik 2018

Wśród październikowych propozycji teatru można znaleźć prapremierę „Bracia Grimm dla dorosłych“ czy spektakl „Ludzie inteligentni“. Bez wątpienia jest w czym wybierać!

Więcej informacji na teatrosterwy.pl

 

Centrum Kultury w Lublinie
październik 2018

Październikowe dni w Centrum Kultury zapowiadają się interesująco. W programie między innymi liczne projekcje filmowe, zajęcia oraz koncerty – między innymi koncert „Na jawie jak we śnie“.

Więcej informacji na ck.lublin.pl


Teatr Stary w Lublinie
październik 2018

Repertuar Teatru Starego obfituje w projekcje filmowe, koncerty, spotkania czy spektakle. W październiku na scenie wystąpi Małgorzata Hutek wraz z Atom String Quartet oraz Dominikiem Wanią, prezentując widzom piękne psalmy w aranżacji jazzowej.

Więcej informacji na teatrstary.eu


Lubartowska 77

Lubartowska 77 to miejsce kreatywne, tworzone przez ludzi z pasją, zlokalizowane w budynku z wyjątkową historią i ciekawą industrialną architekturą. Codziennie czynny jest eko-sklep, a co sobotę odbywa się EkoBazar. Oferta jest o wiele szersza.

Więcej informacji na lubartowska77.pl


Lubelska Karta Turysty

Wybierasz się w październiku do Lublina? Skorzystaj z lubelskiej Karty Turysty i zwiedzaj miasto przyjemniej, łatwiej, taniej.

Więcej informacji na lublincard.eu
 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.