Od 25 maja 2018 r. w Polsce stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1), dalej zwane „RODO”. Wobec powyższego Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawia następującą informację wymaganą Rozporządzeniem i dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Więcej w "Polityce Prywatności"

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Artykuły / Lublin

Lublin

Witaj w Lublinie – największym polskim mieście i ośrodku akademickim na wschód od Wisły, stolicy województwa lubelskiego od 1474 r. Jest to zarazem jedno z najstarszych polskich miast, lokowane na prawie magdeburskim w 1317 r. Ponad 700-letnia historia miasta wpisana w architekturę i upowszechniana poprzez liczne ekspozycje muzealne przyciąga wielu turystów i badaczy. Stare Miasto, jako jedno z nielicznych w Polsce, posiada w ponad 70% oryginalną, kryjącą ślady gotyku, renesansu, baroku i klasycyzmu zabudowę. Unikalne miejsca i atrakcje czekają na spragnionych wrażeń turystów.

Niczym Rzym, położone na wzgórzach miasto zachwyca wspaniałymi widokami. Czy wiesz, że przez Lublin przepływają aż cztery rzeki?! Bystrzyca oraz jej trzy dopływy: Czechówka, Czerniejówka i Nędznica. W granicach administracyjnych miasta znajduje się rezerwat przyrody „Stasin” oraz liczne pomniki przyrody pamiętające dawne dzieje Lublina.

Zanim wybierzesz się w wirtualną bądź realną podróż po „Kozim Grodzie” proponujemy abyś zapoznał się z historią tego miejsca. - Historia Lublina