Od 25 maja 2018 r. w Polsce stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1), dalej zwane „RODO”. Wobec powyższego Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawia następującą informację wymaganą Rozporządzeniem i dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Więcej w "Polityce Prywatności"

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Judaica / Szlak Pamięci Żydów Lubelskich - Nowy Cmentarz Żydowski

Szlak Pamięci Żydów Lubelskich - Nowy Cmentarz Żydowski

Dodaj do mojej trasy Usuń z mojej trasy

Cmentarz Żydowski, funkcjonujacy od 1829 r. na dość rozległym terenie przy ul. Walecznych, został zdewastowany przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej. W latach 80. XX wieku uporządkowano go ze środków Sary i Manfreda Frenklów. Otoczono murem a przy wejściu wzniesiono okazały pomnik-mauzoleum z izbą pamięci.

Zachował się oryginalny ohel rabina Majera Szapiro, założyciela Jesziwy (zm. w 1933 r.), którego szczątki zostały ekshumowane i przewiezione do Jerozolimy w 1958 r.