Od 25 maja 2018 r. w Polsce stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1), dalej zwane „RODO”. Wobec powyższego Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawia następującą informację wymaganą Rozporządzeniem i dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Więcej w "Polityce Prywatności"

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Judaica / Lubelska Bożnica Chewra Nosim

Lubelska Bożnica Chewra Nosim

Dodaj do mojej trasy Usuń z mojej trasy

Jedyna zachowana sprzed wojny lubelska bożnica Chewra Nosim, zlokalizowana na I piętrze kamienicy przy ul. Lubartowskiej 10, będąca domem modlitwy, a zarazem Izbą Pamięci Żydów Lubelskich i siedzibą Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Lublinie.  Odbywają się tu spotkania z okazji największych świąt żydowskich: Pesach, Rosz Haszana, Jom Kipur, Chanuki.

Dla zwiedzających bożnica jest czynna w każdą niedzielę, w godz.13.00-15.00. Grupy zorganizowane mogą zwiedzić obiekt o innej porze po uprzednim uzgodnieniu z jego opiekunem  (kontakt z Pawłem Matraszkiem, tel. 602 473 118 lub z Lubą Matraszek, tel. 501 836 048).