Od 25 maja 2018 r. w Polsce stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1), dalej zwane „RODO”. Wobec powyższego Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawia następującą informację wymaganą Rozporządzeniem i dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Więcej w "Polityce Prywatności"

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Śródmieście / Pałac Lubomirskich

Pałac Lubomirskich

Dodaj do mojej trasy Usuń z mojej trasy

 W swojej historii pałac był własnością wielu znakomitych polskich rodów. W XVI w. istniał tu renesansowy dwór Firlejów. Następnie w XVII w. należał do Lubomirskich, którzy za sprawą znakomitego flamandzkiego architekta Tylmana z Gameren przebudowali go na pałac barokowy. Kolejnymi właścicielami pałacu byli m.in. Sanguszkowie oraz Szeptyccy. W 1829 r. wybuchł pożar, po którym odbudowano budynek w stylu klasycystycznym pod okiem Henryka Marconiego – wybitnego architekta włoskiego pochodzenia.To właśnie w tym pałacu 7 listopada 1918 r. obradował nowo powołany Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej. Wydarzenie upamiętnia tablica umieszczona przy głównym wejściu. Obecnie budynek jest użytkowany przez Wydział Politologii UMCS.