Od 25 maja 2018 r. w Polsce stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1), dalej zwane „RODO”. Wobec powyższego Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawia następującą informację wymaganą Rozporządzeniem i dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Więcej w "Polityce Prywatności"

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Stare Miasto i Wzgórze Zamkowe / Rynek Starego Miasta - Kamienica przy ul. Złotej 3

Rynek Starego Miasta - Kamienica przy ul. Złotej 3

Dodaj do mojej trasy Usuń z mojej trasy

Jak większość staromiejskich kamienic i ta posiada XVI-wieczną metrykę. Od końca XIX, prawie do końca XX w. należała do zasłużonej dla miasta rodziny Riabininów. Mieszkał w niej m.in. Jan Riabinin – historyk i archiwista, badacz dziejów Lublina. Od 2001 r. w budynku mieści się Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza.