Brain Damage Gallery

Brain Damage Gallery

Miejsce poświęcone sztuce graffiti writingu i jego ewolucji. Jest jedyną tego typu galerią w Polsce i jedną z pierwszych na świecie. W swojej kolekcji posiada prace najważniejszych, zarówno polskich, jak i światowych twórców sztuki ulicznej. Działalność BDG to również współpraca z europejskimi galeriami, prowadzenie biblioteki poświęconej sztuce ulicznej, premiery filmowe i wydawnicze.

ul. Plac Teatralny 1,
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

tel. +48 668 156 122
www.bd.pl

Galeria „Przy Bramie” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych

Galeria „Przy Bramie” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych

Działalność TPST ma na celu popularyzowanie wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych, upowszechnianie kultury w Lublinie. Przy Bramie Grodzkiej na Starym Mieście organizowane są wystawy członków Towarzystwa oraz zaproszonych artystów. Ekspozycje najczęściej dotyczą malarstwa, rzeźby, instalacji, fotografii oraz gobelinu. Część wernisaży urozmaicają koncerty muzyczne. 

ul. Grodzka 34/36
20-112 Lublin

+48 81 532 28 31
www.tpsp-lublin.pl
tpsp.lublin@gmail.com

Galeria Biała

Galeria Biała

Funkcjonuje w ramach Centrum Kultury w Lublinie. Jej twórcy starają się przedstawić sztukę współczesną za pomocą nowych form. "Biała" prowadzi swoje archiwum, zawierające dokumentacje wystaw, publikacje o sztuce, pisma artystyczne i filmy; publikuje również katalogi. W Galerii zorganizowano ok. 400 wystaw i spotkań, a także szereg projektów, m.in. Młode Forum Sztuki, Nowe przestrzenie sztuki lat 90-tych, Podwórko sztuki.


ul. Peowiaków 12
20-016 Lublin

+48 81 466 61 39
www.biala.art.pl
biala@ck.lublin.pl

Galeria Gardzienice

Galeria Gardzienice

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” jest instytucją autorską, założoną pod koniec lat 70. Galeria "Gardzienice" działa przy Ośrodku od ponad 20 lat. Główną przestrzenią wystawienniczą galerii są piwnice przy ulicy Grodzkiej 5a. Warto tu zajrzeć spacerując uliczkami Starego Miasta. Dodatkowo w kompleksie pałacowo-parkowym w Gardzienicach odbywają się spektakle oraz wystawy multimedialne. 

ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin

+48 81 532 98 40
www.gardzienice.art.pl
office@gardzienice.art.pl

Galeria Labirynt

Galeria Labirynt

Nazwa galerii nawiązuje do przestrzeni wzmagającej czujność, gdzie na każdym kroku odkrywamy coś nowego i wyostrzamy zmysły. Ważnym elementem działalności galerii jest sztuka performance – co roku organizuje festiwal Performance Platform Lublin, a także prowadzi działalność wydawniczą dotyczącą tej dziedziny sztuki. 

Główna siedziba:
ul. ks. J. Popiełuszki 5
20-052 Lublin

Galeria Labirynt 2 (Lublin, ul. Grodzka 3)
Galeria Labirynt | Plaza (Lublin, ul. Lipowa 13 / wejście od ul. Ofiar Katynia)

+48 81 466 59 20
www.labirynt.com
galeria@labirynt.com

Galeria Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego

Galeria Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego

Historia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego sięga lat 30. XX w. Jednym z pierwszych jego członków był Edward Hartwig - jeden z najbardziej znanych na świecie fotografików polskich. Obecnie wystawy fotografii organizowane przez Towarzystwo można oglądać Pałacu Parysów przy ulicy Przechodniej 4 (II piętro). 
 

Galeria LTF
Pałac Parysów,
ul. Przechodnia 4

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga
ul. Dolna Panny Marii 3
20-010 Lublin
www.ltf.org.pl

Galeria Saska

Galeria Saska

Nadzorowana przez Centrum Spotkania Kultur, jedyna taka, plenerowa galeria w Lublinie. Poprzez swoją formę ma zachęcać mieszkańców do aktywniejszego udziału w kulturze. Galeria funkcjonuje od 2014 r. Kuratorem i inicjatorem wystaw jest profesor Leszek Mądzik, reżyser teatralny, scenograf, założyciel Sceny Plastycznej KUL. Zapraszamy na spacer wzdłuż Ogrodu Saskiego.


al. Racławickie - Ogród Saski

Centrum Spotkania Kultur
Plac Teatralny 1
20-029 Lublin

+48 81 441 56 70
www.spotkaniakultur.com
 

Galeria Sceny Plastycznej KUL

Galeria Sceny Plastycznej KUL

Miejsce związane ze Sceną Plastyczną KUL, której twórcą i kierownikiem artystycznym jest Leszek Mądzik. Zobaczysz tu wystawy uznanych polskich artystów: malarstwo, grafikę, rzeźbę, scenografię, fotografię, plakat, rysunek. Początkowo galeria miała siedzibę w Gmachu Głównym KUL, a obecnie ekspozycje są do oglądania w zabytkowej kamienicy Lubomelskich przy Rynku 8 na Starym Mieście. 
 

ul. Rynek 8
20-111 Lublin

www.kul.pl
scena@kul.pl

Galeria Sztuki Ludowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych

Galeria Sztuki Ludowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych

Oprócz ekspozycji i prezentacji dzieł sztuki ludowej, oferta galerii obejmuje: sprzedaż bezpośrednią rękodzieła ludowego, warsztaty rękodzielnicze z różnych dziedzin sztuki, tematyczne lekcje o polskich zwyczajach i obrzędach, spotkania z twórcami ludowymi połączone z pokazami, warsztaty muzyczne, potańcówki przy muzyce tradycyjnej na żywo, wystawy, prelekcje i kiermasze.

ul. Grodzka 14
20-112 Lublin

+48 81 532 49 74
www.zgstl.pl
zgstl@op.pl

Galeria Sztuki Wirydarz

Galeria Sztuki Wirydarz

Galeria w sercu miasta, mieszcząca się w zabytkowej kamienicy Waksmana. Oprócz malarstwa, w przestrzeni obiektu wystawiane są inne gatunki sztuki: fotografia, grafika, projekty scenograficzne, plakaty, rzeźby oraz instalacje. 

ul. Grodzka 19
20-112 Lublin

+48 81 441 33 50
+48 604 542 612
www.wirydarz.com.pl
galeria@wirydarz.com.pl

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.