Od 25 maja 2018 r. w Polsce stosowane jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1), dalej zwane „RODO”. Wobec powyższego Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawia następującą informację wymaganą Rozporządzeniem i dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Więcej w "Polityce Prywatności"

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »

Rozumiem

Kiedy planujesz nas odwiedzić ?

Od Do

Szlaki / Lubelska Droga św. Jakuba

Lubelska Droga św. Jakuba

Znaki: żółta muszla na niebieskim tle, Dystans: 135 km

Przebieg: Lublin (Stare Miasto, Kościół oo. Dominikanów) – Głusk – Strzyżewice - Kraśnik – Gościeradów – Annopol

Transgraniczny szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela przebiega także przez Lublin! Lubelski odcinek ma swój początek przy jednym z najstarszych kościołów w mieście - Bazylice oo. Dominikanów pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Droga przebiega wzdłuż dawnych szlaków handlowych na Ruś oraz tzw. Kolein Jagiełły łączących Wilno z Krakowem. Szlak łączy kościoły i klasztory dominikańskie w Lublinie, Sandomierzu, Tarnobrzegu, Klimontowie i Krakowie, dlatego przez wieki przemierzali go również dominikanie, a wśród nich św. Jacek, bł. Czesław oraz Sandomierscy Męczennicy. Na szlaku nie brak kościołów, którym patronuje święty Jakub Apostoł. W dolinie Wisły Droga Lubelska ma dwa warianty. Trasa przez most w Annopolu liczy 136 km, zaś przez czynny poza okresem zimowym prom na Wiśle w Zawichoście 122,5 km.

Na furcie klasztoru oo. dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) można uzyskać paszporty pielgrzyma i inne wydawnictwa związane z Drogami św. Jakuba, jak również otrzymać przez ręce ojców dominikanów specjalne błogosławieństwo na trud pielgrzymowania. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wielowiekowej marszrucie pątniczej!

Więcej informacji na: www.camino.net.pl