Świętujemy Unię

28.06.2019 - 04.07.2019

Od 28 czerwca do 4 lipca wspólnie Świętujemy Unię! Dzięki licznym rekonstrukcjom i inscenizacjom historycznym przeniesiemy się w czasy szesnastowiecznego Lublina i odczujemy na własnej skórze atmosferę jaka panowała wówczas w mieście. 

Centrum wydarzeń będzie plac Litewski, który zamieni się w wielkie obozowisko szlachty i rycerzy. Usłyszymy tam również koncerty muzyki dawnej, a w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie będzie można zobaczyć kolekcję lalek artystycznych – bohaterów z obrazu mistrza polskiego malarstwa pt. „Unia lubelska”. Z okazji obchodów jubileuszu, odbędą się również spacery z przewodnikiem „Śladami Unii Lubelskiej”. Na najmłodszych czeka „Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci”, czyli radosne rodzinne świętowanie z historią w tle. 

Wydarzy się znacznie więcej. Program głównych obchodów jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej znajdziecie na stronie www.unia.lublin.eu oraz na półkach Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3). 

 

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.