Zimowe atrakcje Lublina

21.12.2018 - 15.03.2019

Wraz z pierwszym przymrozkiem i opadem śniegu w ruch idą narty, sanki i łyżwy. W Lublinie znajduje się kilka fajnych miejsc do zimowej rekreacji. Przedstawiamy je poniżej. Nie zapomnijcie o długich wieczornych spacerach po pięknie ozdobionym klimatycznym Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu. Do zobaczenia w Lublinie!

 

Lodowisko Browar Perła

Nowością w Lublinie jest Lodowisko Browar Perła. W pobliżu Starego Miasta, w otoczeniu zabytkowych zabudowań Browaru, możesz skorzystać ze ślizgawki pod chmurką wraz z wypożyczalnią łyżew. Czekają na Ciebie również: zimowa strefa chilloutu, instalacje świetlne, strefa gastronomiczna i cykliczne eventy z licznymi atrakcjami. Lodowisko jest dostępne od środy do piątku w godz. 15.00 - 21.00, a w weekendy w godz. 10.00 - 21.00.

perla.pl/lodowisko/

 

Icemania

Kryte lodowisko Icemania, o wymiarach 30 x 60 m, wyposażone jest w widowiskową antresolę oraz zespół gastronomiczny z klimatyczną Color Cafe, do której wjedziesz wprost z tafli lodu. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Obiekt jest doskonały zarówno do nauki jazdy, jak i doświadczonych łyżwiarzy.

www.mosir.lublin.pl/obiekty/icemania/

 

Globus Ski

Nie musisz jechać w góry aby poszusować na nartach lub snowboardzie. To za sprawą stoku narciarskiego Globus Ski zlokalizowanego w samym centrum Lublina. Do dyspozycji są dwie trasy zjazdowe, wyciągi oraz wypożyczalnia sprzętu. Sztuczne oświetlenie pozwala szaleć do późnego wieczoru.

www.mosir.lublin.pl/obiekty/globus-ski/

 

Kuligi w Muzeum Wsi Lubelskiej

Konny zaprzęg i sanie mknące wśród ośnieżonych świerków to dla wielu kwintesencja zimy. Świetną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych zapewnia co roku Muzeum Wsi Lubelskiej. Daj sobie szansę, by zauroczyć się dawną lubelską wsią z perspektywy sań. 

skansen.lublin.pl

 

Lubelski Klub Morsów

Masz ochotę na coś naprawdę ekstremalnego? Lubelski Klub Morsów zaprasza w swoje szeregi. Specjaliści doradzą Ci odpowiednie przygotowanie i trening, zanim staniesz na progu zimnej wody Bystrzycy przy tamie Zalewu Zemborzyckiego. Odważysz się spróbować? 

www.morsy-lublin.pl

 

Narciarstwo biegowe

Z dumą oglądamy występy Justyny Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata. Jeżeli chciałbyś sprzed ekranu telewizora przenieść się do rzeczywistości i zaczerpnąć trochę ruchu na świeżym powietrzu, wybierz się na leśne trakty Starego Gaju oraz nad Zalew Zemborzycki. Leśne dukty, drogi przeciwpożarowe i ścieżki rowerowe na południu Lublina zamieniają się zimą w trasy do narciarstwa biegowego, na których bardzo często można korzystać z torów wyrobionych przez ratraki oraz poprzedników.

 

Zima w mieście

Ferie w Mieście? Nic lepszego! Co roku Miasto Lublin wraz z Partnerami przygotowuje propozycje aktywnego wypoczynku dla uczniów spędzających ten czas w Lublinie. Życzymy dobrej zabawy.

lublin.eu

Moja trasa

Funkcja „Moja trasa” pozwoli Ci w prosty i wygodny sposób zaplanować pobyt w Lublinie. Kliknij i dowiedz się więcej.