09-08-21
15-08-21

Ostateczna data i forma realizacji wydarzenia będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju i decyzji Organizatorów.

Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Lubelskie! Trasa jednego z najważniejszych etapowych wyścigów kolarskich w prestiżowym cyklu UCI World Tour, w tym roku poprowadzi przez Lublin, Chełm, Zamość i Roztocze.

Kibice na całym świecie będą mieli okazję podziwiania pięknych krajobrazów i przyrody Lubelszczyzny dzięki wielogodzinnym transmisjom telewizyjnym. Impreza startuje 9 sierpnia br.

78. Tour de Pologne rozpocznie się na placu Zamkowym w Lublinie. Pierwszy etap (216,4 km) poprowadzony zostanie ze stolicy Województwa do Chełma, przez urokliwe tereny naszego regionu, m.in. Powiat Lubelski. Do zdobycia będą trzy Premie Lotne LOTTO - w Batorzu, Godziszowie i Krasnymstawie oraz trzy Premie Górskie III kategorii - w Błażku, Antolinie oraz Hoszni Abramowskiej

Drugi etap rozpocznie się w Zamościu, czyli renesansowym mieście idealnym. Kolarze przejadą do Podkarpackiego, do Przemyśla. Całość etapu liczy 200,8 km. Na trasie znajdzie się kilka premii: dwie Premie Lotne LOTTO - w Krasnobrodzie i Józefowie, dwie Premie Górskie II kategorii - w Kalwarii Pacławskiej i Gruszowej oraz Premia Górska III kategorii - w Wólce Husińskiej.

Więcej informacji...