01-07-21
31-07-21

Lubelskie i wakacje to połączenie idealne. Czekają na Ciebie kultowe wydarzenia: Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Zamojskie Lato Teatralne, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oraz Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym, Ogólnopolskie Warsztaty i Targi Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie, Lublin Jazz Festiwal, Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka, sacery z przewodnikiem po Lublinie, Kazimierzu Dolnym i Zamościu - długo by wymieniać, po prostu sprawdź co, gdzie i kiedy się wydarzy i baw się dobrze!

 

 

 

 

FESTIWALE I WYDARZENIA

 

Noc Kultury
4 czerwca – 21 lipca 2021
Lublin

Co roku w czerwcową noc Lublin proponuje niepowtarzalne wydarzenie - Noc Kultury. Ten cykliczny projekt zaskakuje swoim rozmachem i dynamiką oraz ujawnia olbrzymi potencjał kulturalny miasta. Tegoroczna edycja, ze względów bezpieczeństwa, odbędzie się w zmienionej formie. Instalacje artystyczne zagoszczą w przestrzeni Starego Miasta na niemal dwa miesiące.

Więcej informacji na nockultury.pl

 

Zamojskie Lato Teatralne
20 czerwca – 9 lipca 2021
Zamość

Ponad dwadzieścia dni teatralnej uczty! Miłośnicy sztuk teatralnych z pewnością nie mogą tego przegapić.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl

 

Wystawa plenerowa "Puławy dawniej i dziś"
17 czerwca – 30 września
Puławy

Wystawa plenerowa w Puławach zorganizowana została w ramach obchodów 115. rocznicy nadania praw miejskich osadzie nad Wisłą. Zapraszamy do oglądania i zwiedzania!

Więcej informacji na pulawy.eu

 

Kazimierski Festiwal Organowy 2021
26 czerwca – 28 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

 Kazimierski Festiwal Organowy to wydarzenie z 50-letnią tradycją organizowane w okresie wakacyjnym miasteczku nad Wisłą. Koncerty odbywają się w zabytkowych murach kościoła farnego, gdzie znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów.

 Więcej informacji nafacebook.com

 

Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
29 czerwca – 11 lipca 2021
Wojciechów

W Wojciechowie Ci, którzy okiełznali ogień i metal będą szkolić młodych adeptów tego niezwykłego zawodu.

Więcej informacji na kowale.com.pl

 

Festiwal Danuty Szaflarskiej "Śleboda / Danutka"
30 czerwca – 4 lipca 2021
Lublin

„Śleboda / Danutka” to jedno z najmłodszych wydarzeń kulturalnych w Lublinie. Inspiracją do utworzenia festiwalu była uwielbiana przez pokolenia Danuta Szaflarska a także jej serdeczne związki z Teatrem Starym. W czasie wydarzenia Lublin odwiedzi liczne grono ludzi kultury, znanych z pierwszych stron gazet. W ramach festiwalu zostanie wręczona nagroda Gong Danutki. Pierwszym w historii laureatem festiwalowej nagrody został Janusz Gajos.

Więcej informacji na teatrstary.eu

 

452. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej
1 lipca 2021
Lublin

Kolejna rocznica zawarcia Unii Lubelskiej zainauguruje lipiec w Lubelskim. Uroczystość uświetni koncert dawnej muzyki oraz liczne oprowadzania z przewodnikiem, przybliżające uczestnikom wyjątkowe miejsca - świadków zaprzysiężenia Unii Lubelskiej.

Więcej informacji na lublin.eu

 

Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie
1 – 3 lipca 2021
Łążek Garncarski

Wszyscy zainteresowani garncarstwem powinni udać się do Łążka Garncarskiego, nieopodal Janowa Lubelskiego. Tam, pod okiem profesjonalistów będzie można poznać tajniki pracy garncarza – jednego z piękniejszych, a niestety ginących zawodów.

Więcej informacji na janowlubelski.pl

 

Wystawa Jan Lebenstein 1930 - 1999
1 11 lipca 2021
Lublin

Ekspozycja, traktując w sposób wieloaspektowy, drogę twórczą i postać artysty,  zawiera ponad 70 jego dzieł: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i innych form graficznych, pochodzących z różnych okresów jego działalności.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

 

V Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”
1 11 lipca 2021
Lublin

Podczas V edycji Festiwalu zobaczymy spektakle teatralne opatrzone wyjątkową scenografią oraz kostiumami, wyróżnione w konkursie. Na wydarzenia towarzyszące składają się wystawy, spotkania z twórcami, pokazy filmowe czy warsztaty.

Więcej informacji na facebook.com

 

Wakacje z Dzielnicowym Domem Kultury "Bronowice"
1 31 lipca 2021
Lublin

Gwoździem programu przygotowanego przez DDK "Bronowice" będzie cykl plenerowych wydarzeń kulturalno-historycznych "Kultura na resorach" w trzech lubelskich dzielnicach. Wydarzenie przeniesie wszystkich odwiedzających do lat świetności lokalnego przemysłu, a warsztaty familijne, modelarskie, sztuka dawnego krawiectwa, malowanie i możliwość wykonania starej fotografii uświetnią imprezę na wolnym powietrzu. Przemysłowe miasteczko Bronowic, Kośminka i Tatar odwiedzą też kapele muzyki lat 50'. Wspaniała zabawa dla ciekawskich dzieci i sentymentalnych dorosłych gwarantowana.

Więcej informacji na ddkbronowice.pl

 

Wielokulturowy Lublin
2 3 lipca 2021
Lublin

Poznajmy kulturę, zwyczaje i tradycje osób z krajów dalekich i bliskich, które postanowiły związać swoje życie z Lublinem. Wielokulturowy Lublin skupia się nie tylko na mniejszościach narodowych czy etnicznych, ale także religijnych oraz wyznaniowych.

Więcej informacji na facebook.com

 

Festiwal Azjatycki Lublin
2 4 lipca 2021
Lublin

Od 2 do 4 lipca Plac Teatralny przy Centrum Spotkania Kultur zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Zapraszamy na wyjątkowy Street Food wśród kuchni japońskiej, koreańskiej i indyjskiej oraz na tajskie, malezyjskie, czy libańskie specjały.

Więcej informacji na facebook.com

 

Szczebrzeskie Dni Tradycji
2 4 lipca 2021
Szczebrzeszyn

Pierwszy weekend lipca poświęcony jest wielokulturowej społeczności dawnego Szczebrzeszyna oraz jej dziedzictwu. Święto ubogacą m.in. liczne koncerty, liturgie prawosławne i katolickie, wystawy oraz pokazy kulinarne.

Więcej informacji na szczebrzeszyn.info

 

Bezpłatne warsztaty z street artu
3 4 lipca 2021
Lublin

Filia nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie otwiera przed wszystkimi zainteresowanymi świat profesjonalnego street artu. Warsztaty kształcące i doskonalące w sztuce ulicznej odbędą się na terenach zielonych przy Filii MBP nr 38.

Więcej informacji na facebook.com

 

„Barwą i Kreską” - wystawa zbiorowa członków Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków
3 – 28 lipca 2021
Kazimierz Dolny

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej członków Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, który odbędzie się 3 lipca o godz. 15.00. Wystawę będzie można oglądać do 28 lipca.

Więcej informacji na facebook.com

 

„Między reportażem a kreacją” - wystawa fotografii Tomka Sikory
3 lipca
 4 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

Plenerowa wystawa fotografii Tomasza Sikory podsumowująca 52 lata pracy artysty. Wernisaż odbędzie się 3 lipca o godz. 18:00 na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym.

Więcej informacji na facebook.com

 

Centralny Plac Zabaw
3 lipca - 29 sierpnia 2021
Lublin

Centralny Plac Zabaw wraca do Lublina! Czas na wakacje z ciekawymi wydarzeniami, takimi jak koncerty, warsztaty, oraz działania aminacyjne i edukacyjne. W tym roku poza Centrum Kultury wydarzenia odbywać będą się także w Domu Kultury Kalinowszczyzna oraz Domu Kultury Przyjaźni.

Więcej informacji na ck.lublin.pl

 

Wystawa "Człowiek wobec sacrum"
3 lipca 19 września 2021
Lublin

Galeria Saska zaprezentuje rzeszy turystów oraz mieszkańcom Lublina prace Andrzeja Ziółkowskiego. Ciąg fotografii przenikniętych tematem duchowości fascynuje autentyzmem, który jest owocem licznych podróży autora.

Więcej informacji na facebook.com

 

Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Płaczącej | Archikatedra Lubelska
3 lipca 2021
Lublin

"Nie płacz, Matko perlistymi łzami" - słowa tej pieśni rozbrzmiewają z Placu Katedralnego 3 lipca każdego roku, przypominając o cudzie, który unaocznił się w obrazie Matki Bożej Katedralnej w 1949 roku. Uroczystość okraszona jest pełną świateł, wieczorną Procesją Różańcową po ulicach zabytkowego Śródmieścia. Warto przeżyć na nowo to wydarzenie, zakorzenione w świadomości Lublinian.

Więcej informacji na archikatedra.kuria.lublin.pl

 

Potańcówka w Muzeum Wsi Lubelskiej
3 lipca 2021
Lublin

 Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy lubią spędzać wieczór tak, jak kiedyś - przy tańcach, muzyce i pięknej scenerii lubelskiej wsi.

 Więcej informacji na skansen.lublin.pl

 

Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Jezioro Łabędzie
3 lipca 2021
Lublin

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Wykorzystaj szansę i zobacz ich w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

 

Bitwa nad Bugiem
4 lipca 2021
Czumów

Dzięki współpracy Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej (Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie) oraz Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie już 4 lipca w malowniczej scenerii nadbużańskich łąk w Czumowie zostanie rozegrana inscenizacja Bitwy nad Bugiem! To historyczne wydarzenie miało miejsce w 1018 roku. Naprzeciw siebie stanęli wojowie Bolesława Chrobrego i Jarosława Mądrego. Możecie być tego naocznymi świadkami!

Więcej informacji na muzeum-hrubieszow.com.pl

 

MetalArt Festiwal
4 lipca 2021
Wojciechów

Po raz pierwszy w stolicy polskiego kowalstwa odbędzie się MetalArt Festiwal. Impreza obfitująca w mnóstwo atrakcji związanych z kowalstwem zapewni doskonałą zabawę dla rodzin z dziećmi i wszystkich miłośników kowalskiej sztuki. Będą pokazy kucia, warsztaty repusowania, wykonywania metalowej biżuterii i recyklingu. Najmłodszych zaciekawi podwórko zabaw kowalskich oraz opowieści bajek i legend o kowalach. Emocjonujący dzień uświetnią występy zespołów, pokazy tańca z ogniem i blask iskier przy nocnym kuciu!

Więcej informacji na facebook.com

 

Kiermasz Produktów Lokalnych
4 lipca 2021
Kazimierz Dolny

Cykliczny kiermasz odbywający się w urokliwym, nadwiślańskim miasteczku pozwoli Wam odetchnąć od dnia codziennego a wypełnione różnościami kramy z pewnością nas zachwycą.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu

 

Lato z Opolskim Centrum Kultury
5 lipca 29 sierpnia 2021
Opole Lubelskie

Warsztaty filmowe, cyfrowe, dziennikarskie, ekologiczne, spotkania w ramach Wakacyjnej Akademii Kultury, wyjścia w plener, kabarety, Festiwal Kolorów i wspólne uczestnictwo w wydarzeniu Szanty i ryby w Opolu Lubelskim. To wszystko i nie tylko znajdziecie w bogatej, wakacyjnej ofercie Opolskiego Centrum Kultury.

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl

 

17. Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART
5 11 lipca 2021
Janów Lubelski

Festiwal promuje głównie polskie kino, jednak w jego programie obok produkcji krajowych, znajdują się filmy europejskie i amerykańskie. Zgodnie z założeniami organizatorów, filmy wybierane na Festiwal to najgłośniejsze tytuły w minionym sezonie, dzieła uznanych mistrzów, a także mało znane a zasługujące na uwagę produkcje.

Więcej informacji na janowlubelski.pl

 

XXV Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2021
7 lipca 25 sierpnia 2021
Lublin

Dźwięki organów znów rozbrzmieją na lubelskich Czubach. Tym razem największy z instrumentów i jego artyści uczczą poprzez wybitną muzykę Prymasa Tysiąclecia - ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Parafia pw. Świętej Rodziny zaprasza na wieczorne koncerty w każdą środę lipca i sierpnia.

Więcej informacji na lublin.gosc.pl

 

Plenerowa wystawa "Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej"
7 lipca 1 sierpnia 2021
Lublin

Wyjątkowa wystawa na Placu Teatralnym została poświęcona społeczności żydowskiej, dawnego, przedwojennego Lublina. Zapraszamy w podróż sentymentalną do miasta spotkania kultur i religii.

Więcej informacji na teatrnn.pl


Karol Karwowski. Labyrinthus caelestis | wystawa
8 lipca - 18 sierpnia 2021
Lublin

Zapomnij o zgiełku dnia codziennego i daj porwać się sztuce pełnej zakodowanych znaków i znaczeń. Jubileuszowa wystawa Karola Karwowskiego w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej
9 – 11 lipca 2021
Wojciechów

Dziś kowalstwo to nie rzemiosło, to sztuka. Kunszt kowali – artystów będzie można podziwiać w czasie lipcowych Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie. W programie wydarzenia między innymi konkursy kucia artystycznego, pokazy podkuwania koni, kiermasz sztuki ludowej a także występy artystyczne.

Więcej informacji na kowale.com.pl

 

Obchody 45-lecia zakupu zamku w Janowcu
10 lipca 2021
Janowiec

Czy wiesz, że janowiecki zamek był jedynym prywatnym zamkiem w okresie PRL-u? W 1975 roku ówczesny właściciel, Leon Kozłowski, odsprzedał nieruchomość Muzeum Kazimierza Dolnego. Z okazji 45. rocznicy tamtych wydarzeń odbędą się uroczystości upamiętniające dzieje budowli oraz ludzi, którzy przyczynili się do jej zachowania.

Więcej informacji na mnkd.pl

 

Joga na łonie natury
10 lipca 2021
Dwór Sanna

Dwór Sanna zaprasza na wyjątkowe warsztaty jogi w parku Dworu. Aktywność fizyczna w otoczeniu natury pozwoli Wam na wyciszenie i złapanie równowagi organizmu.

Więcej informacji nafacebook.com

 

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka
10 16 lipca 2021
Lubelskie

Folklor w najlepszym wydaniu. Zespoły z różnych zakątków świata przybywają do województwa lubelskiego, aby zaprezentować rodzimą tradycję ludową.

Więcej informacji na zpit.lublin.pl


Piknik rodzinny "Poznaj swojego sąsiada. Jarmark Talentów"

11 lipca 2021
Dąbrówka

Piknik rodzinny w Parku Dźwięków zapewni Tobie i Twojej rodzinie mnóstwo atrakcji na niedzielę. W programie aktywności muzyczne, plastyczne, zielarskie i kulinarne warsztaty plenerowe. Możecie wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanych rodzinnych grach terenowych, przejażdżce wojskowym samochodem terenowym, wspólnym wędkowaniu. Częścią wydarzenia będzie także koncert Michała Kaczora "Biblia muzyką pisana".

Więcej informacji na facebook.com

 

Lublin Jazz Festiwal
12 – 18 lipca 2021
Lublin

Jazz na najwyższym światowym poziomie nada miastu niepowtarzalny klimat już latem. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się w lipcu.

Więcej informacji na lublinjazz.pl

 

Kazimiernikejszyn
14 – 18 lipca 2021
Kazimierz Dolny

Kazimiernikejszyn, czyli muzyka, odpoczynek, rekreacja, radość i piękno Kazimierza Dolnego.

Więcej informacji na kazimiernikejszyn.pl

 

Wystawa "Niebezpieczne zabawy" Henryk Cześnik
16 lipca 22 sierpnia 2021
Lublin

Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych w ostatnich piętnastu latach twórczości autora. Ekspozycja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przygotowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

 

Jarmark Jagielloński w Parczewie
17 lipca 2021
Parczew

Jarmark Jagielloński w Parczewie to świetna okazja do świętowania 620. urodzin miasta. W programie promocja rzemiosła artystycznego, występy i koncerty.

Więcej informacji na facebook.com

 

Święto Marii Kuncewiczowej
17 18 lipca 2021
Kazimierz Dolny

Maria Kuncewiczowa, jedna z ważniejszych postaci w historii Kazimierza, na stałe zapisała się w pamięci mieszkańców tego nadwiślańskiego miasteczka. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na nostalgiczną podróż śladami tej niezwykłej pisarki.

Więcej informacji na mnkd.pl

 

24H MTB Marathon Janów Lubelski (Zoom Natury)
17 – 18 lipca 2021
Janów Lubelski

Wyjątkowa seria całodobowych maratonów MTB zawita na Lubelszczyznę. Piękno Lasów Janowskich z pewnością oczaruje zawodników, zaś kręte, leśne ścieżki i liczne wydmy uczynią rywalizację bardzo wymagającą.

Więcej informacji na janowlubelski.pl

 

Festiwal Śladami Singera
17 23 lipca 2021
Szczebrzeszyn

Lublin i Lubelszczyzna były ulubionymi miejscami akcji opowiadań laureata literackiej Nagrody Nobla - Izaaka Baszewisa Singera. Ten wyjątkowy pisarz swoją twórczością rozsławił nasz region. Dzięki jego opowiadaniom znane są w całym świecie nazwy takich miast jak Tyszowce, Szczebrzeszyn, Józefów, Biłgoraj czy Lublin. Jak w rzeczywistości wyglądał opisywany przez pisarza świat? Jak wygląda dzisiaj i co o nim wiedzą współcześni mieszkańcy? Te pytania skłaniają do wyruszenia w wyjątkową podróż – śladami I.B. Singera.

Więcej informacji na facebook.com


Piotr Kmieć. Ziemowit Kmieć. Przemysław Kmieć. | wystawa
17 lipca - 22 sierpnia 2021
Lublin

Poznaj prace artystów wywodzących się z Nałęczowa. Wystawa prezentuje malarstwo pokoleniowe Piotra Kmiecia i jego dwóch synów – Ziemowita i Przemysława.

Więcej informacji na facebook.com

 

Kiermasz Produktów Lokalnych
18 lipca 2021
Nałęczów

Zapraszamy na wycieczkę do malowniczego Nałęczowa i zasmakowanie w lokalnych specjałach w trakcie Kiermaszu Produktów Lokalnych. Na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury spotkacie lokalnych producentów z Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu

 

Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny
19 – 30 lipca 2021
Nałęczów

Cykl koncertów w wykonaniu światowej sławy pianistów połączony z warsztatami.

Więcej informacji na naleczow.pl

 

Carnaval Sztukmistrzów
22 – 25 lipca 2021
Lublin

Carnaval Sztukmistrzów to czas wielkich widowisk z pogranicza teatru i nowego cyrku, którego sceną jest przestrzeń miasta. W różnych miejscach Lublina można spotkać buskerów - ulicznych performerów, muzyków, żonglerów, ekwilibrystów, kuglarzy.

Więcej informacji na sztukmistrze.eu

 

Landart Festiwal
23 lipca – 1 sierpnia 2021
Podlaski Przełom Bugu

LandArt to festiwal prezentujący sztukę w niestandardowym otoczeniu, z dala od dużych miast, galerii czy muzeów.

Więcej informacji na landart.lubelskie.pl


Rajd Rowerowy Tour de Lubelskie | powiat janowski

24 lipca 2021

Co powiecie na rozgrzewkę przed "Tour de Pologne"? Przed nami cykl rajdów rowerowych "Tour de Lubelskie". Przetrzyjmy szlaki najlepszym kolarzom świata i wyruszmy na drogi powiatu janowskiego.

Więcej informacji na powiatjanowski.pl

 

Żniwowanie w skansenie
25 lipca 2021
Lublin

Tym razem wehikuł czasu przeniesie nas na dawną, lubelską wieś - w jeden z ważniejszych momentów w roku jakim były żniwa. Będzie można podglądać kosiarzy czy podbieraczki przy pracy, napawać się zapachem świeżo skoszonego zboża i bawić się doskonale.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl

 

Szanty i ryby w Opolu Lubelskiem
25 lipca 2021
Opole Lubelskie

Nieważne czy jesteś prawdziwym wilkiem morskim czy może bezpieczniej czujesz się na lądzie, koniecznie wybierz się do Opola Lubelskiego na tradycyjne "Szanty i ryby". Klimat rodem z mazurskich, wielkich jezior zagości nad opolskim Miejskim Kąpieliskiem. Ahoj!

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl


Rajd Rowerowy Tour de Lubelskie | powiat biłgorajski

25 lipca 2021

Kolejny rajd w ramach cyklu "Tour de Lubelskie".  Czas wskoczyć na nasze jednoślady i podziwiać piękno Ziemi Biłgorajskiej. A wiadomo, najlepsze widoki roztaczają się z rowerowego siodełka.

Więcej informacji na bilgorajski.pl

 

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
31 lipca – 8 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny/Janowiec nad Wisłą

Wielkie święto kina w malowniczej, nadwiślańskiej scenerii. Festiwal ma na celu poszerzenie wiedzy publiczności na temat sztuki filmowej, zwrócenie uwagi na te obszary kreacji twórczej, które składają się na dzieło filmowe: literaturę, sztuki plastyczne, muzykę, fotografię.

Więcej informacji na dwabrzegi.pl

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej Viva il Cantare
31 lipca – 8 sierpnia 2021
Nałęczów

Najpiękniejsze arie, duety i operetki wybrzmią w urokliwym Nałęczowie.

Więcej informacji na naleczow.pl

 

Potańcówka w Muzeum Wsi Lubelskiej
31 lipca 2021
Lublin

Zabawa taneczna w lubelskim skansenie będzie okazją do podróży w czasie przy mazurkach, oberkach, tangach, wlaczykach i fokstrotach. 

Więcej informacji na skansen.lublin.pl

 

Wieczorki muzyczne w Zoomie Natury
lipiec sierpień 2021
Janów Lubelski

Wszyscy miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce, łączcie się! W wakacyjne wieczory Park Rekreacji Zoom Natury zaprasza na dancingi w każdy czwartek oraz spotkania z DJ-em w każdą sobotę. 

Więcej informacji na janowlubelski.pl

 

Jarmark Lubelski
lipiec 2021
Lublin

Jarmark Lubelski to targ ekologiczny odbywający się w Lublinie w soboty. Wydarzenie skupia lokalnych producentów produktów spożywczych, wytwórców rękodzieła, a także restauratorów, oferujących swoje dania na wynos - w słoiku lub pudełku. 

Więcej informacji na facebook.com

 

Pokazy Fontanny Multimedialnej w Lublinie
lipiec 2021
Lublin

Fontanna multimedialna znajduje się w samym sercu Lublina, na placu Litewskim. Widowiska przyciągające wielu turystów oraz mieszkańców, opowiadają o interesujących wątkach z historii miasta, za pomocą wody, światła i dźwięku. Pokazy odbywają się w piątki i soboty o godzinie 21:30.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Wystawa malarstwa Ewy Senczawy

lipiec – sierpień 2021
Hrubieszów

Zachwyć się nadbużańskimi łąkami z ich bogatą florą i fauną. Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Senczawy. Prezentowane będą dzieła powstałe podczas pobytów malarki na ziemi hrubieszowskiej. Na ekspozycję składają się obrazy wykonane różnorodnymi technikami malarskimi: tempera, gwasz, suchy pastel oraz olejna. 

Więcej informacji na muzeum-hrubieszow.com.pl

 

 

KONCERTY

 

Cykl koncertów kameralnych: Filharmonia w Kozłówce "Czas to miłość"
26 czerwca 28 sierpnia 2021
Kozłówka

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wraz z Fiharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprasza wszystkich miłośników klasycznych dźwięków na wakacyjny cykl koncertów kameralnych: Filharmonia w Kozłówce – „Czas to miłość”.

Więcej informacji na facebook.com

 

Kazimierski Festiwal Organowy 2021
26 czerwca – 28 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

 Kazimierski Festiwal Organowy to wydarzenie z 50-letnią tradycją organizowane w okresie wakacyjnym miasteczku nad Wisłą. Koncerty odbywają się w zabytkowych murach kościoła farnego, gdzie znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów.

 Więcej informacji nafacebook.com

 

Koncert ZK Collaboration | Jazz w CSK
1 lipca 2021
Lublin

Zespół łączy skomplikowany harmonicznie jazz z nurtami wychodzącymi poza ramy współczesnej muzyki jazzowej takich jak rock, electro czy synthwave. Daj się skusić i poznaj to niezwykłe połączenie muzyczne.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com 

 

Wakacyjne koncerty na Placu Wolności
2 lipca - 27 sierpnia 2021
Biała Podlaska

Wakacyjne koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej to okazja by wspólnie bawić się w mieście Radziwiłłów. Widzimy się w piątki o 20.00, przez cały lipiec i sierpień.

Więcej informacji na bck24.pl

 

XXV Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2021
7 lipca 25 sierpnia 2021
Lublin

Dźwięki organów znów rozbrzmieją na lubelskich Czubach. Tym razem największy z instrumentów i jego artyści uczczą poprzez wybitną muzykę Prymasa Tysiąclecia - ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Parafia pw. Świętej Rodziny zaprasza na wieczorne koncerty w każdą środę lipca i sierpnia.

Więcej informacji na lublin.gosc.pl

 

Koncert Artur Dutkiewicz Trio w Centrum Spotkania Kultur
8 lipca 2021
Lublin

Jeden z czołowych, polskich zespołów jazzowych w CSK! Wybierzcie się koniecznie!

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

 

Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny
19 – 30 lipca 2021
Nałęczów

Cykl koncertów w wykonaniu światowej sławy pianistów połączony z warsztatami.

Więcej informacji na naleczow.pl

 

Koncert Kasi Lins w Centrum Spotkania Kultur
22 lipca 2021
Lublin

Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka licznych tekstów wystąpi przez Wami w gmachu CSK.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej Viva il Cantare
31 lipca – 8 sierpnia 2021
Nałęczów

Najpiękniejsze arie, duety i operetki wybrzmią w urokliwym Nałęczowie.

Więcej informacji na naleczow.pl

 

Miasto słucha
lipiec – wrzesień 2021
Lublin

Lubicie muzykę klasyczną? Weźcie udział w cyklu koncertów fortepianowych w przestrzeniach Browaru Perła. Usłyszycie m.in. utwory Chopina, Moniuszki czy Wieniawskiego. Terminy: 18 lipca, 22 sierpnia, 5 września.

Więcej informacji na facebook.com

  

 

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

 

Szlakiem znanych postaci Lublina
10 czerwca 2 września 2021
Lublin

Wielowiekowa historia Lublina została zapisana w zbiorowej pamięci dzięki ludziom, którzy poprzez twórczość wnieśli wyjątkową wartość w losy miasta. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl prezentacji i spacerów pt. Szlakiem znanych postaci Lublina, które poprowadzi Pani Irena Kowalczyk, przewodniczka oraz autorka wielu przewodników na temat Koziego Grodu.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Lublin w samo południe | sobotnie wycieczki z przewodnikiem po Lublinie

3 lipca – 28 sierpnia 2021
Lublin

Poznaj historię Lublina, zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta. Podczas sobotnich spacerów z przewodnikiem Lublin w samo południe zabierzemy Cię zarówno do miejsc znanych, jak i tych mniej uczęszczanych. Dowiesz się jak koziołek trafił do herbu miasta, jak czarcia łapa zostawiła ślad na trybunalskim stole oraz wysłuchasz lubelskiego hejnału.

Więcej informacji na lublintravel.pl

 

Oprowadzania kuratorskie w Muzeum Narodowym w Lublinie
10 czerwca 21 sierpnia 2021
Lublin

Niedawno Muzeum Narodowe w Lublinie otworzyło się po trwającym niemal dwa lata remoncie. Niektóre ekspozycje przeszły diametralne metamorfozy, inne zostały stworzone od podstaw. Aby przybliżyć zwiedzającym aktualne wystawy stałe i czasowe Muzeum zaprasza do udziału w cyklu oprowadzań kuratorskich.

Więcej informacji na mnwl.pl

 

Dwie godziny dla rodziny
lipiec i sierpień 2021
Lublin

Spacer z animacjami i zabawami dla najmłodszych - to propozycja na zwiedzanie Lublina dedykowana rodzinom z dziećmi. Świetny sposób na poznanie historii miasta w niebanalny sposób.

Więcej informacji na facebook.com

 

Wakacje z parkami krajobrazowymi
lipiec i sierpień 2021

Odkrywaj malownicze tereny Lubelskich Parków Krajobrazowych podczas spacerów odbywających się w wybrane weekendy wakacji.

Więcej informacji na parki.lubelskie.pl

 

Nocne zwiedzanie Zamościa
25 czerwca 4 września 2021
Zamość

Miasto idealne nocą? To musi być ekscytujące przeżycie. Emocjonujące spacery w każdy piątek i sobotę wakacji poprowadzą przewodnicy Stowarzyszenia "Turystyka z pasją".

Więcej informacji na facebook.com

 

Bezpłatne zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem
1 lipca 26 sierpnia 2021
Zamość

Daj się zabrać w podróż do Zamościa złotego wieku! Pomoże nam w tym przewodnik w stroju historycznym, czekający na wszystkich ciekawskich w ramach cyklu spotkań "Czwartki z Rudomiczem".

Więcej informacji na facebook.com

 

Nocne zwiedzanie Kazimierza
lipiec 2021
Kazimierz Dolny

Nocą świat wygląda inaczej, zmysły się wyostrzają, a opowiedziane historie nabierają dodatkowej mocy. Przekonajcie się sami podczas Nocne Zwiedzanie Kazimierza - Przewodnik Kazimierz Dolny.

Więcej informacji na facebook.com

 

Spacer Szlakiem bł. ks. Stanisława Mysakowskiego
4 lipca 2021
Lublin / Krężnica Jara

Biuro Turystyczne Hubertus zaprasza na spacer przez urokliwy bagienno-wydmowy las Rudka, w dorzeczu Bystrzycy i Nędznicy, na granicach miasta Lublina. Tutaj przyroda przeplata się z chwalebną i tragiczną historią, związaną z życiem oraz posługą duchownego z Lublina, męczennika obozów koncentracyjnych.

Więcej informacji na facebook.com


Hieronim Łopaciński Szlakiem znanych postaci Lublina
8 lipca 2021
Lublin 

Czy wiesz, że dzięki staraniom Hieronima Łopacińskiego w 1901 roku zorganizowano w Lublinie wystawy składające się z około 4000 historycznych eksponatów, które dały początek obecnemu Muzeum Narodowemu? Dowiedz się więcej o tej wyjątkowej postaci podczas kolejnego spaceru z cyklu "Szlakiem znanych postaci Lublina", organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Więcej informacji na lublintravel.pl

 
Bolesław Prus
Szlakiem znanych postaci Lublina
22 lipca 2021
Lublin 

Poznaj związki Bolesława Prusa z Lublinem i regionem podczas kolejnego spaceru z cyklu "Szlakiem znanych postaci Lublina", organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

Więcej informacji na lublintravel.pl

  

Spacery po lubelsku
weekendy w lipcu 2021
Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych Pogranicze
Lublin

Chcesz poznać miasto? Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” zaprasza na spacery z cyklu Lublin dla każdego oraz Lublin dla ciekawskich. 

Więcej informacji na facebook.com

 

Spacer po Lublinie z Przewodnikiem każdego dnia lipca i sierpnia
1 lipca 31 sierpnia 2021
PTTK w Lublinie - Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego
Lublin

Odkryj najskrytsze sekrety i malownicze zakątki Koziego Grodu w trakcie 2-godzinnych spacerów organizowanych przez lubelski oddział PTTK.

Więcej informacji na facebook.com

 

Nałęczowskie Opowieści
lipiec – wrzesień 2021
Nałęczów

Dlaczego Nałęczów jest wyjątkowy? Jaka jest jego historia? Jakie elementy architektoniczne składają się na jego tożsamość i unikatowość? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas „Nałęczowskich Opowieści, czyli cyklu spacerów tematycznych prowadzonych przez regionalistów, architektów i historyków sztuki. Na wszystkich wydarzeniach będzie możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnością. Dwa spacery historyczne będą tłumaczone na PJM, jeden będzie dedykowany osobom niewidomym i niedowidzącym.

 Więcej informacji na noknaleczow.pl

 

 

KINA PLENEROWE ORAZ FESTIWALE TEATRALNE I FILMOWE

 

Zamojskie Lato Teatralne
20 czerwca – 9 lipca 2021
Zamość

Ponad dwadzieścia dni teatralnej uczty! Miłośnicy sztuk teatralnych z pewnością nie mogą tego przegapić.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl

 

V Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”
1 11 lipca 2021
Lublin

Podczas V edycji Festiwalu zobaczymy spektakle teatralne opatrzone wyjątkową scenografią oraz kostiumami, wyróżnione w konkursie. Na wydarzenia towarzyszące składają się wystawy, spotkania z twórcami, pokazy filmowe czy warsztaty.

Więcej informacji na facebook.com

 

12. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Chatce Żaka!
2 - 12 lipca 2021
Lublin

Aż 10 francuskich filmów obejrzymy w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury i Mediów "Chatka Żaka" w Lublinie.

Więcej informacji na facebook.com

 

Kino w bramie | Królewska 3
2 17 lipca 2021
Lublin

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” w wakacyjne piątki i soboty organizuje plenerowe pokazy filmowe w podwórzu przy ul. Królewskiej 3. Repertuar zawiera filmy z lat 30. XX w. oraz współczesne produkcje. 

Więcej informacji na facebook.com

 

17. Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART
5 – 11 lipca 2021
Janów Lubelski

Festiwal promuje głównie polskie kino, jednak w jego programie obok produkcji krajowych, znajdują się filmy europejskie i amerykańskie. Zgodnie z założeniami organizatorów, filmy wybierane na Festiwal to najgłośniejsze tytuły w minionym sezonie, dzieła uznanych mistrzów, a także mało znane a zasługujące na uwagę produkcje.

Więcej informacji na janowlubelski.pl

 

Letnie Kino w Amfiteatrze
lipiec 2021
Biała Podlaska

W każdy lipcowy poniedziałek i wtorek możecie obejrzeć ciekawe filmy odwiedzając amfiteatr w zespole zamkowo-parkowym Radziwiłłów. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Więcej informacji nafacebook.com

 

Letnie kino plenerowe w Centrum Handlowym VIVO! Lublin
lipiec sierpień 2021
Lublin

Czwartkowe, letnie wieczory w Lublinie staną pod znakiem filmów pod gołym niebem. Tarasy VIVO! Lublin zamienią się salę kinową, a repertuar tych wyjątkowych spotkań wybierzecie Wy!

Więcej informacji na facebook.com

 

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
31 lipca – 8 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny/Janowiec nad Wisłą

Wielkie święto kina w malowniczej, nadwiślańskiej scenerii. Festiwal ma na celu poszerzenie wiedzy publiczności na temat sztuki filmowej, zwrócenie uwagi na te obszary kreacji twórczej, które składają się na dzieło filmowe: literaturę, sztuki plastyczne, muzykę, fotografię.

Więcej informacji na dwabrzegi.pl

 

 

MELEKSY I BUSIKI TURYSTYCZNE

 

Retro Meleks – Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy
lipiec 2021
Nałęczów

Przeżyjcie podróż w czasie do miasteczka uzdrowiskowego, które oczami wyobraźni dzięki narracji przewodnika zmienia się wówczas rodem z powieści Bolesława Prusa czy Stefana Żeromskiego, bywalców i wielbicieli Nałęczowa. Stylizacje oraz opowieści w trakcie wycieczki, odzwierciedlają ducha epoki. Zalecana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com

 

Lublin City Tour
lipiec 2021
Lublin

Poznaj Lublin wraz z jego wielokulturową historią, podczas przejazdu wraz z Lublin City Tour. Do wyboru masz kilka tras o różnym czasie i tematyce. Życzymy udanej wycieczki! Start: plac Zamkowy.

Więcej informacji na lublin-city-tour.pl

 

Zwiedzaj z nami meleksami” | wycieczka meleksem po Zamościu z wykorzystaniem audioprzewodnika
lipiec 2021
Zamość

Podczas przejazdu meleksem żaden ważny zabytek Zamościa nie zostanie pominięty. Zwiedzaniu zamojskiej Starówki towarzyszyć będzie nagranie z audioprzewodnika dostępne w czterech wersjach językowych. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na zwiedzaniezamoscia.pl

 

EkoBusik Kazimierz Dolny
lipiec 2021
Kazimierz Dolny

A może tak zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą busikiem elektrycznym? W lipcu macie taką możliwość. START: parking przy Rynku (wjazd na Rynek od ul. Lubelskiej). Zalecana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com

 

[artykuł aktualizowany]