Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej**** to miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w mapy, przewodniki i foldery promocyjne dotyczące Lublina i regionu, zakupić ciekawe pamiątki z podróży oraz nabyć Kartę Turysty, która pozwoli zwiedzić miasto przyjemniej, łatwiej i taniej. Chętnie służymy informacją na temat atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, komunikacji miejskiej i regionalnej, powiemy co i gdzie można zjeść oraz pomożemy znaleźć odpowiedni nocleg. Prowadzimy wypożyczalnię rowerów i przechowalnię bagażu. Do dyspozycji turystów jest komputer z dostępem do internetu oraz bezpłatne Wi-Fi. W Ośrodku dostępne są także audioprzewodniki po Lublinie w pięciu wersjach językowych (polska, angielska, niemiecka, ukraińska i rosyjska). Obiekt jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy!

 

Przechowalnia bagażu

Jesteś w Lublinie na chwilę, a może doba hotelowa nie koreluje z Twoimi planami? Skorzystaj z naszej przechowalni bagażu i zwiedzaj miasto! Usługa jest dostępna codziennie codziennie w godzinach pracy Ośrodka (kwiecień - wrzesień 9.00 - 19.00; październik - marzec 9.00 - 17.00). Koszt to 2 zł za godzinę.

 

Wypożyczalnia rowerów

Lubisz zwiedzać na rowerze? Masz ochotę na przejażdżkę wzdłuż rzeki Bystrzycy nad Zalew Zemborzycki? W Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej do Twojej dyspozycji mamy 2 rowery trekkingowe dla dorosłych oraz 2 dziecięce, które możesz wypożyczyć w godzinach pracy Ośrodka (kwiecień - wrzesień 9.00 - 19.00; październik - marzec 9.00 - 17.00). Koszt to 14 zł za 4 godziny, oraz 3,50 zł za każdą kolejną.

 

Audioprzewodniki

Wybierz się na spacer po Lublinie z audioprzewodnikiem szlakiem staromiejskim, który pozwali Ci poznać najważniejsze zabytki Starego Miasta i najbliższej okolicy. Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Urządzenia są dostępne codziennie w godzinach pracy Ośrodka. Audioprzewodniki są także dostępne w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej: Audioprzewodnik Lublin Stare Miasto.

 

Obserwuj nas:

Facebook: Informacja turystyczna w Lublinie - facebook.com/infolublin/
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna: facebook.com/LROT.INFO
Instagram: instagram.com/lubelskie_travel/
Twitter: twitter.com/lubelskietravel

 

Zacęcamy do kontaktu:

ul. Krakowskie Przedmieście 6
20-002 Lublin
tel. +48 81 532 44 12
e-mail: info@loitik.eu

 

Zajrzyj na nasze strony:

www.lublintravel.pl
www.lubelskietravel.pl

 

Sklep internetowy:

www.sklep.lublincard.eu

 

*Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej funkcjonuje w strukturach Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Ośrodek posiada cztery gwiazdki – najwyższą ilość w systemie Certyfikacji Informacji Turystycznej w Polsce.