Najlepsza informacja turystyczna w Polsce znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Lublinie! Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną zajął 1. miejsce w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w najwyższej kategorii ośrodków czterogwiazdkowych.

To miejsce, w którym kompleksowo zaplanujesz pobyt w Lublinie i województwie lubelskim.

Chętnie służymy informacją na temat atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, komunikacji miejskiej i regionalnej, podpowiemy, gdzie zjesz regionalne dania oraz pomożemy znaleźć odpowiedni nocleg.

W naszym sklepie zaopatrzysz się w mapy i przewodniki dotyczące Lublina i regionu oraz zakupisz ciekawe pamiątki z podróży - od oryginalnych magnesów po produkty regionalne. Prowadzimy wypożyczalnię rowerów i przechowalnię bagażu. Do dyspozycji turystów jest komputer z dostępem do internetu oraz bezpłatne Wi-Fi. W Ośrodku dostępne są także audioprzewodniki po Lublinie w pięciu wersjach językowych (polska, angielska, niemiecka, ukraińska i rosyjska). W lokalu znajduje się skrzynka pocztowa - zakupisz tu także widokówki i znaczki pocztowe. Obiekt jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy obiektem przyjaznym zwierzętom.

Zapraszamy 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli. 

 

 

Przechowalnia bagażu

Jesteś w Lublinie na chwilę, a może doba hotelowa nie koreluje z Twoimi planami? Skorzystaj z naszej przechowalni bagażu i zwiedzaj miasto! Usługa jest dostępna codziennie w godzinach pracy Ośrodka (kwiecień - wrzesień 9.00 - 19.00; październik - marzec 9.00 - 17.00). Koszt to 2 zł za godzinę.

 

Wypożyczalnia rowerów

Lubisz zwiedzać na rowerze? Masz ochotę na przejażdżkę ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Bystrzycy nad Zalew Zemborzycki? W Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej do Twojej dyspozycji mamy 2 rowery trekkingowe dla dorosłych oraz 2 dziecięce, które możesz wypożyczyć w godzinach pracy Ośrodka (kwiecień - wrzesień 9.00 - 19.00; październik - marzec 9.00 - 17.00). Koszt to 20 zł za 4 godziny, oraz 5 zł za każdą kolejną.

 

Audioprzewodniki

Wybierz się na spacer po Lublinie z audioprzewodnikiem, który pozwoli Ci poznać najważniejsze zabytki Starego Miasta i najbliższej okolicy. Zwiedzanie jest możliwe w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, ukraińskiej i rosyjskiej. Urządzenia są dostępne codziennie w godzinach pracy Ośrodka. Audioprzewodniki są także dostępne w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej: Audioprzewodnik Lublin Stare Miasto.

 

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Dostęp do budynku ułatwia podjazd. Przy drzwiach jest także zamontowany dzwonek, którym w razie potrzeby można przywołać pracownika Ośrodka. Pętla indukcyjna poprawia komfort komunikacji z osobami słabosłyszącymi. Dla osób niewidomych oraz słabowidzących dostępna jest tablica tyflograficzna przedstawiająca plan Starego Miasta i podstawową informację turystyczną tego obszaru. LOITiK oferuje także wydawnictwa tyflograficzne na temat atrakcji turystycznych Lubelszczyzny, zawierające plany miast, regionu i całego kraju. Strony internetowe posiadają wersję kontrastową oraz możliwość powiększenia czcionki. Personel ukończył kurs Polskiego Języka Migowego.

 

 

Obserwuj nas:

Obserwuj nasze media społecznościowe. Znajdziesz tam wiele aktualnych informacji na temat wydarzeń i atrakcji w Lublinie i całym regionie.

Facebook: Informacja turystyczna w Lublinie - facebook.com/infolublin/
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna: facebook.com/LROT.INFO
Instagram: instagram.com/lubelskie_travel/
Twitter: twitter.com/lubelskietravel

 

Zachęcamy do kontaktu:

Skontaktuj się z nami przed przyjazdem. Chętnie pomożemy Ci zaplanować idealny pobyt.

ul. Krakowskie Przedmieście 6
20-002 Lublin
tel. +48 81 532 44 12
e-mail: info@loitik.eu

 

Zajrzyj na nasze strony:

Gotowe propozycje zwiedzania, informacja o noclegach, gastronomii  oraz wiele innych ciekawych i praktycznych rzeczy znajdziesz na naszych stronach internetowych.

www.lublintravel.pl
www.lubelskietravel.pl

 

Sklep internetowy:

Pamiątki, mapy i przewodniki kupisz zarówno w naszej siedzibie przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Lublinie, jak i w sklepie internetowym.

www.sklep.lublincard.eu

 

*Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest największą informacją turystyczną w województwie lubelskim i funkcjonuje w strukturach Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Ośrodek posiada cztery gwiazdki – najwyższą ilość w systemie Certyfikacji Informacji Turystycznej w Polsce.