Szlak Lubelskich Legend dla dzieci

Wycieczki „Szlakiem lubelskich legend” są propozycją skierowaną do najmłodszych odkrywców. Podczas spaceru po Starym Mieście dzieci poznają historię miasta poprzez najciekawsze lubelskie opowieści i podania. Towarzyszy im miejski przewodnik oraz lubelski koziołek. Impreza ma charakter interaktywny, pobudzający wyobraźnię dzieci i zachęcający je do aktywnego udziału w odkrywaniu tajemnic Lublina.

Czas trwania: ok. 1,5 h
Cena: grupy do 15 osób - 220 zł; powyżej 15 osób - 300 zł. W przypadku bardzo dużych grup sugerowane jest podzielenie uczestników na tury.

Zapraszamy przedszkola, szkoły i inne grupy zorganizowane. Szczegółowe informacje oraz zapisy: tel. +48 81 532 44 12, info@loitik.eu lub osobiście w siedzibie Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Lublin (ul. Krakowskie Przedmieście 6).

 

Spacer z przewodnikiem PTTK po Lublinie

PTTK jest jednym z najprężniej działających organizatorów wycieczek w Lublinie. Zrzesza doświadczonych przewodników, którzy chętnie pokażą miasto zarówno turystom indywidualnym, jak i mniejszym i większym grupom. W miesiącach letnich organizowane są także spacery, do których odwiedzający Lublin turyści mogą dołączyć spontanicznie, bez rezerwacji, opłatę uiszczając na miejscu spotkania z przewodnikiem.

Organizator: Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie
tel. +48 81 532 87 04
www.bortpttklublin.pl
Facebook: PTTK w Lublinie - Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego

 

Wycieczki po Lublinie z Biurem Edu Tour

Zwiedzaj Lublin z Biurem Edu Tour. W ofercie spacery takie jak np. Lubelskie igraszki z dreszczykiem, Lublin - miasto na siedmiu wzgórzach, Lubelski Lipiec 1980 - walka o wolność.

Organizator: Edu Tour Klaudia Giordano
tel. +48 691 516 727
www.edu-tour.pl
kontakt@edu-tour.pl

 

Lublin City Tour

Odkryj Lublin wraz z jego wielokulturową historią w trakcie przejazdu z Lublin City Tour. Do wyboru masz kilka tras o różnym czasie i tematyce, między innymi: „Szlak zabytków Lublina”, „Szlak kultury żydowskiej”, czy „Panoramiczny Lublin”. Usługa jest dostępna przez cały rok. Czekają na Ciebie komfortowe wolnobieżne pojazdy elektryczne (meleksy) oraz busy, a przede wszystkim - pełni pasji przewodnicy. Zwiedzanie możliwe jest w kilku wersjach językowych. Życzymy udanej wycieczki!

Organizator: ATLAS TRAVEL
tel. +48 887 447 888
www.lublin-city-tour.pl
facebook.com/LublinCityTour

 

Zwiedzanie Lublina z przewodnikami inspiracji

Nudne zwiedzanie? Nie w Lublinie! Zwiedzaj miasto z przewodnikami inspiracji. Odkryj Lublin korzystając z unikalnych ofert turystycznych: Knajpiane życie Józefa Cz., Rowerowy spacer po LublinieZasmakuj w LublinieZagadki lubelskiej mieszczki. Poznaj lubelskie dzielnice podczas dedykowanych wycieczek - Stare Bronowice, Spacerując po Dziesiątej, Słoneczne Wzgórza i Jaskółcze Gniazda – Osiedla Mickiewicza i Słowackiego LSM. Doceń architekturę Lublina - Lubelską secesjęDzielnicę Uniwersytecką – modernistyczne miasteczko naukiZwróć uwagę na szczegół! Detale architektoniczne w starej zabudowie Lublina. Jeśli pasjonujesz się historią być może zainteresuje Cię Paramilitarny Szlak Lubelskich Bunkrów lub Szlak Powstania Styczniowego - "Równość, Wolność, Niepodległość". A może interesujesz się lotnictwem? „Z miłości do latania” – powstanie i rozwój „Portu Lotniczego Lublin S.A.” w Świdniku może Ci się spodobać. To tylko kilka z nieszablonowych propozycji, znajdujących się na dedykowanej stronie www.przewodnik.lublin.eu. Rezerwacji można dokonywać on-line lub telefonicznie.

 

Poznaj Lublin z przewodnikiem

LOT Metropolia Lublin przygotowała program ciekawych spacerów tematycznych po mieście odbywających się zarówno w sezonie wiosenno-letnim, oraz, ze zmniejszoną częstotliwością, również w sezonie jesienno-zimowym. Wszystkie propozycje spacerów znajdziecie na stronie lublininfo.com.

Organizator: LOT Metropolia Lublin
tel. +48 533 391 569
www.lublininfo.com
info@lotml.org

 

Martin's City Tours:

Martin's City Tours to propozycja zwiedzania Lublina i regionu w języku angielskim, dedykowana turystom zza granicy i osobom chcącym poznać historię Lublina w innym języku. W ofercie spacery o różnej tematyce, zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku oraz wybranych zakątków województwa.

Organizator: Martin's City Tours
tel. +48 572 274 339 – Angielski i Holenderski
tel. +48 507 016 294 – Angielski i Polski
www.martinscitytours.com
info@martinscitytours.com

 

Dni i Noce Jagiellońskie w Lublinie

Fundacja Via Jagiellonica zaprasza do zwiedzania Lublina ze specjalnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej czasów Jagiellonów. W ofercie znajdują się spacery oraz mini-warsztaty, zarówno dla grup jak i turystów indywidualnych.

Organizator: Fundacja Via Jagiellonica
tel. +48 693 272 040
www.zachod-wschod.pl
viajagiellonica@tlen.pl

 

Biuro Turystyczne Hubertus

Comiesięczne spacery z Hubertusem to już tradycja. Proponowane trasy spacerów są często mniej oczywiste, prowadzące z dala od utartych szlaków, ale zawsze ciekawe. W sam raz dla mieszkańców, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Lublinie, oraz dla turystów, którzy chcą poznać każdy jego zakamarek.

Organizator: Biuro Turystyczne Hubertus
tel. +48 81 534 57 13
www.bthubertus.com