01-08-21
31-08-21

Przed nami ostatni miesiąc wakacji. Pakuj plecak i ruszaj w Lubelskie. Zachwyć się nałęczowskim, kolorowym niebem wypełnionym balonami, zasmakuj w gryczakach w Janowie Lubelskim, zanurz się w filmowym świecie w Kazimierzu i Janowcu, poczuj atmosferę dawnych jarmarków w Lublinie i podziwiaj piękno Roztocza z perspektywy rowerowego siodełka. Sierpień w Lubelskiem to czas kultowych festiwali i uwielbianych wydarzeń. Do tego dodajmy jeszcze Tour de Pologne, które ponownie zawita na lubelskie drogi i mamy miesiąc idealny. Sprawdź co, gdzie i kiedy się wydarzy i do zobaczenia!

 

 

 

FESTIWALE I WYDARZENIA


Plenerowa wystawa "Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej"
do 1 sierpnia 2021
Lublin

Wyjątkowa wystawa na Placu Teatralnym została poświęcona społeczności żydowskiej, dawnego, przedwojennego Lublina. Zapraszamy w podróż sentymentalną do miasta spotkania kultur i religii.

Więcej informacji na teatrnn.pl


„Między reportażem a kreacją” - wystawa fotografii Tomka Sikory
do 4 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

Plenerowa wystawa fotografii Tomasza Sikory podsumowująca 52 lata pracy artysty. 

Więcej informacji na facebook.com


Wystawa "Niebezpieczne zabawy" Henryk Cześnik

do 22 sierpnia 2021
Lublin

Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych w ostatnich piętnastu latach twórczości autora. Ekspozycja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przygotowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com


Centralny Plac Zabaw
do 29 sierpnia 2021
Lublin

Centralny Plac Zabaw wraca do Lublina! Czas na wakacje z ciekawymi wydarzeniami, takimi jak koncerty, warsztaty, oraz działania animacyjne i edukacyjne. W tym roku poza Centrum Kultury wydarzenia odbywać będą się także w Domu Kultury Kalinowszczyzna oraz Domu Kultury Przyjaźni.

Więcej informacji na ck.lublin.pl


Lato z Opolskim Centrum Kultury

do 29 sierpnia 2021
Opole Lubelskie

Warsztaty filmowe, cyfrowe, dziennikarskie, ekologiczne, spotkania w ramach Wakacyjnej Akademii Kultury, wyjścia w plener, kabarety... . To wszystko i nie tylko to znajdziecie w bogatej, wakacyjnej ofercie Opolskiego Centrum Kultury.

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl


Festiwal Dźwięki Słów
29 lipca - 1 sierpnia 2021
Lublin

Muzyczno - teatralna mozaika, czyli czas na kolejną edycję Festiwalu Dźwięki Słów. W programie recitale aktorskie, spektakle muzyczne i warsztaty.

Więcej informacji na facebook.com


Meeting of Styles Lublin 2021
31 lipca - 8 sierpnia 2021
Lublin

 "Meeting of Styles" to Międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu, który wywodzi się z niemieckiego Festiwalu „Wall Street Meeting”. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki, ale również umożliwienie młodym ludziom ekspresję ich talentów.

Więcej informacji na facebook.com


XIX Jarmark Pawłowski – Ginące Zawody
1 sierpnia 2021
Pawłów

Jarmark Pawłowski jest organizowany na wzór jarmarków staropolskich. Impreza została powołana do życia aby chronić dziedzictwo kulturowe Lubelszczyzny i kultywować bogate tradycje rzemiosła pawłowskiego. Twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów, a następnie oferują je do sprzedaży. Jarmarkowi towarzyszą koncerty kapel i zespołów śpiewaczych oraz możliwość degustowania kuchni regionalnej.

Więcej informacji na wirtualnychelm.pl


Zmysły Ogrodu Saskiego
1 sierpnia 2021
Lublin

Kultura przez duże "K" wśród zieleni najstarszego lubelskiego parku - Ogrodu Saskiego. W programie koncert fortepianowy i skrzypcowy, spacery przyrodnicze oraz wystawy.

Więcej informacji na facebook.com


"O Rety Rety! W Opolu Lubelskim KABARETY!"

1 sierpnia 2021
Opole Lubelskie

Ogromna dawka humoru czeka na Was już w pierwszy dzień sierpnia w muszli koncertowej opolskiego parku miejskiego.

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl


Festiwal Stolica Języka Polskiego

1 - 7 sierpnia 2021
Szczebrzeszyn

Na czas trwania festiwalu Szczebrzeszyn staje się stolicą języka polskiego. Impreza przyciąga najlepszych pisarzy i fanów dobrej literatury. Patronem tegorocznej edycji festiwalu jest Tadeusz Różewicz.

Więcej informacji na stolicajezykapolskiego.pl


2. Lubliner Festival | Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie

3 - 8  sierpnia 2021
Lublin

Choć w Lublinie nie ma już dzielnicy żydowskiej, zabytkowe kamienice pamiętają czasy kiedy miasto żyło wielokulturowością a na ulicach język polski przeplatał się z jidysz. Dzięki Lubliner Festival poznamy bliżej tradycję, kulturę i historię naszych niegdysiejszych sąsiadów.

Więcej informacji na facebook.com


Balonowe Mistrzostwa Polski
4 – 8 sierpnia 2021

Nałęczów

Po raz kolejny niebo nad Nałęczowem wypełni się wieloma barwami. Wszystko za sprawą Balonowych Mistrzostw Polski. Ekipy z różnych zakątków kraju będą rywalizować o miejsca na podium Wrażenia niezapomniane!

Więcej informacji na  facebook.com


Wszystkie książki mówią | Lem
6 sierpnia 2021
Zamość

Trwa cykl spotkań literackich na zamojskim Rynku Wodnym. Tematem pierwszego sierpniowego spotkania będzie Stanisław Lem.

Więcej informacji na zci.zamosc.pl


Marcin Wroński | spotkanie autorskie
6 sierpnia 2021
Lublin

Zarywasz noce na czytanie o przygodach komisarza Maciejewskiego? Teraz masz szansę spotkać autora popularnego cyklu kryminałów retro.

Więcej informacji na mbp.lublin.pl


Jolanta Kontek & Janusz Maksymiuk | wernisaż wystawy
6 sierpnia 2021
Biała Podlaska

Wystawa prezentująca malarstwo abstrakcyjne Jolanty Kontek oraz Janusza Maksymiuka wykonane w technice mieszanej.

Więcej informacji na bck24.pl


Festiwal Grawitacji - Love & Holistic Life
6 - 8 sierpnia 2021
Nałęczów

Joga, medytacja, zdrowa kuchnia i produkty ekologiczne, a także wiele ciekawych warsztatów i aktywności, czyli Festiwal Grawitacji na polanie przed bramą wschodnią nałęczowskiego Parku Zdrojowego.

Więcej informacji na facebook.com


Smakujemy Lato w Nałęczowie
6 - 8 sierpnia 2021
Nałęczów

Obserwacja podniebnych zmagań ekip balonowych z pewnością wzmożony apetyt. Ale nie martwcie się! W trakcie nałęczowskich zawodów balonowych czeka na Was także przepyszne wydarzenie - Smakujemy Lato w Nałęczowie. Będziecie mogli nie tylko coś przekąsić, ale także poznać smaki z różnych zakątków globu. W festiwalowym menu znajdzie się coś dla miłośników kuchni śródziemnomorskiej, greckiej, indyjskiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, orientalnej, żydowskiej i wegetariańskiej. Pycha!

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Kaszy „Gryczaki”

7 – 8 sierpnia 2021
Janów Lubelski

Festiwal Gryczaki to nie tylko święto kaszy, ale także tradycji i twórczości ludowej. Zapowiada się doskonała zabawa!

Więcej informacji na powiatjanowski.pl


Dni Otwarte RPN

7 - 8 sierpnia 2021
Roztoczański Park Narodowy

Czy wiesz, że Roztoczański Park Narodowy jest najbardziej zalesionym parkiem narodowym w Polsce? O tym i wielu innych ciekawostkach rodem z roztoczańskiej kniei dowiesz się w trakcie dwudniowej imprezy plenerowej - Dni Otwarte RPN.

Więcej informacji na roztoczanskipn.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych
8 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

W drugą niedzielę sierpnia warto wybrać się do Kazimierza na Kiermasz Produktów Lokalnych. Urokliwe, nadwiślańskie miasteczko pozwoli nam odetchnąć od dnia codziennego a wypełnione różnościami kramy z pewnością nas zachwycą.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Dzień Pszczół w Poleskim Parku Narodowym
8 sierpnia 2021
Wytyczno

Dzień poświęcony największym pracusiom w królestwie zwierząt - pszczołom. Wydarzenie odbędzie się w nowym Ośrodku Edukacyjny PPN "Poleskie Sioło".

Więcej informacji na facebook.com


Festyn Rodzinny z Lubelską Ligą Gier Miejskich
8 sierpnia 2021
Lublin

Dmuchańce, animacje, warsztaty czy pokaz służb ratunkowych. Przed nami wesoła niedziela w Parku na Górkach Czechowskich.

Więcej informacji na facebook.com


Tour de Pologne
9 – 15 sierpnia 2021

Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Lubelskie! Trasa jednego z najważniejszych etapowych wyścigów kolarskich w prestiżowym cyklu UCI World Tour, w tym roku poprowadzi przez Lublin, Chełm, Zamość, Janów Lubelski i Roztocze. Nie możemy się doczekać!

Więcej informacji na tourdepologne.pl


In Garden | Festiwal Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej
13 - 15 sierpnia 2021
Lublin

Hasłem tegorocznej, już drugiej edycji festiwalu będzie "Enklawa". W programie wydarzenia między innymi panele dyskusyjne, warsztaty, koncerty czy spacery po ogrodach z udziałem ich twórców.

Więcej informacji na facebook.com


Pride of Poland. Święto Konia Arabskiego

13 – 16 sierpnia 2021
Janów Podlaski

Cyklicznie w sierpniu w Wygodzie k. Janowa Podlaskiego odbywają się Dni Konia Arabskiego, połączone z prestiżową aukcją koni Pride of Poland. Impreza przyciąga miłośników tych zwierząt z najodleglejszych zakątków świata.

Więcej informacji na prideofpoland.com


Bolkowanie
14 sierpnia 2021
Hniszów

Bolkowanie to coroczna impreza dla uczczenia urodzin dębu "Bolko", rosnącego od 600 lat w małej miejscowości pow. chełmskiego – Hniszów.

Więcej informacji na facebook.com

 

Retro Fest. Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego
14 - 15 sierpnia 2021
Chełm

Idziecie w tango? Zabawa w stylu retro na Skarpie przy Chełmskim Domu Kultury.

Więcej informacji na chdk.chelm.pl


Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
14 - 28 sierpnia 2021
Roztocze

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na rowerowe wydarzenia w ramach „Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic” organizowanego przez Powiat Lubaczowski, Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Celem Rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych Roztocza w województwie lubelskim i województwie podkarpackim.

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Odpust na Matki Boskiej Zielnej
15 sierpnia 2021
Lublin

Prawdziwy odpust w lubelskim skansenie. Kolorowe kramy wypełnione świecidełkami, zabawkami czy smakołykami. Połączenie współczesnych obchodów z ukazaniem tradycji ludowej.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Festyn Miodowo - Ziołowy
15 sierpnia 2021
Lublin

 Medycyna ludowa w głównej mierze oparta była o dary natury. Odwiedź lubelski skansen i odkryj moc ziół i miodów. W ramach wydarzenia będzie można wysłuchać ciekawych opowieści na temat ziołolecznictwa a także doposażyć nasze domowe apteczki na kiermaszu produktów zielarskich.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Festiwal Oręża Polskiego

15 sierpnia 2021
Zalew Janowski

Szable w dłoń i na koń! Kierunek - Zalew Janowski. W trakcie imprezy czekają na Was turnieje łucznicze, walki rycerskie i szarże husarii. Zobaczycie czym broniono ojczyzny od pierwszych Piastów aż do czasów współczesnych. Nie zabraknie też dobrego jedzenia i tańców rodem ze średniowiecza.

Więcej informacji na powiatjanowski.pl


Lato w Parku Miejskim

15 sierpnia 2021
Opole Lubelskie

Opole Lubelskie zaprasza na piknik rodzinny.

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl


Spektakl "Wir. Z pamięci"

15 sierpnia 2021
Józefów

W realizację spektaklu zaangażowana jest młodzież z gminy Józefów i okolic. Porusza on temat wspomnień i ich ewolucji w naszej pamięci. Podczas wydarzenia widzowie zapoznają się także z ważną dla regionu Roztocza Środkowego postacią Konrada „Wira” Bartoszewskiego. 

Więcej informacji na facebook.com


Board Mania #8
16 - 26 sierpnia 2021
Lublin

Dobra wiadomość dla entuzjastów gier planszowych i karcianych. W drugiej połowie sierpnia rusza już ósma edycja Festiwalu Board Mania.

Więcej informacji na facebook.com


Maraton teatralny
20 sierpnia 2021
Gardzienice

Spektakle teatralne w zabytkowych obiektach kompleksu pałacowo – parkowego w Gardzienicach.

Więcej informacji na facebook.com/Galeria-Gardzienice


Wszystkie książki mówią | Baczyński

20 sierpnia 2021
Zamość

 Przed nami ostatnia odsłona spotkań literackich na zamojskim Rynku Wodnym. Tym razem uczestnicy skupią się na twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Więcej informacji na zci.zamosc.pl


Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”
20 – 22 sierpnia 2021

Krasnystaw

Prawdziwa gratka dla smakoszy złotego trunku. Smaczne piwo i dobra zabawa gwarantowane.

Więcej informacji na chmielaki.pl


Jarmark Jagielloński

20 – 22 sierpnia 2021
Lublin

Kolorowe stragany kuszące rękodzielniczymi cudeńkami, regionalne smaki, koncerty i wieczorne potańcówki – to tylko niektóre z atrakcji Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie.

Więcej informacji na jarmarkjagiellonski.pl


Szturm Twierdzy Zamość

20 - 22 sierpnia 2021
Zamość

"Szturm Twierdzy Zamość" to zorganizowana z rozmachem inscenizacja obrony zamojskiej twierdzy przed wrogimi wojskami w 1648 oraz 1656 roku. Jest to również prezentacja bractw rycerskich z całego kraju i dawnego dworskiego życia (np. pokazy władania szablą, turnieje łucznicze, popisy jeździeckie czy pokazy historycznych tańców). Wydarzeniu towarzyszy między innymi barwny Jarmark Szturmowy.

Więcej informacji na facebook.com/SzturmTwierdzy


XX Janowieckie Interpretacje Muzyki im. Jakuba Walaska

20 – 28 sierpnia 2021
Janowiec

Międzynarodowy mistrzowski kurs muzyczny w Janowcu nad Wisłą. Wydarzeniu towarzyszą liczne koncerty organizowane w interesujących przestrzeniach.

Więcej informacji na jimkurs.pl


Dożynki dworskie
22 sierpnia 2021

Lublin

Dożynki to niezwykle ważny moment w roku. Swoją historią sięgają jeszcze do wieków pogańskich. Jest to czas wytchnienia po ciężkiej pracy. Czas podziękowań za dary natury. Po prostu czas świętowania.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych
22 sierpnia 2021
Nałęczów

Pomysł na niedzielę? Wycieczka do malowniczego Nałęczowa i zasmakowanie w lokalnych specjałach w trakcie Kiermaszu Produktów Lokalnych.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Jarmark Sapieżyński
22 sierpnia 2021
Kodeń

Rękodzieło, wyroby artystyczne, tradycyjna kuchnia i wiele innych atrakcji czeka na Was w trakcie Jarmarku Sapieżyńskiego w malowniczym Kodniu.

Więcej informacji na facebook.com


Święto Krainy Rumianku
22 sierpnia
Hołowno

Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego zaprasza do wspólnego świętowania jubileuszu 20-lecia w Krainie Rumianku.

Więcej informacji na krainarumianku.pl

Miasto kultury – Muzyczna podróż przez pokolenia
22 sierpnia - 5 września 2021
Lublin

 

"Miasto kultury - Muzyczna podróż przez pokolenia" to seria koncertów odbywających się przez trzy kolejne niedziele o godz. 15.00, przez 15 minut. Podczas wydarzenia z tarasu widokowego na Wieży Trynitarskiej popłyną dźwięki trąbki w klasycznych oraz współczesnych utworach.

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Legend Lubelskich
26 – 29 sierpnia 2021

Lublin

Festiwal Legend Lubelskich wprowadzi uczestników w baśniowy świat opowieści, nieznanych historii i podań, których sceną będą ulice Lublina.

Więcej informacji na legendy.lublin.eu

Whisky - the water of life | wernisaż wystawy
27 sierpnia 2021
Janów Lubelski

Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Jacka Florczaka, na których główną modelką będzie szlachetna whisky. Ze względu na tematykę wystawy, wydarzenie będzie podwójne - o godz. 18.00 część bezpłatna, zaś o godz. 20.00 - spotkanie płatne, podczas którego odbędzie się degustacja.

Więcej informacji na facebook.com

Przestrzenie sztuki: Biesy
27 – 28 sierpnia 2021

Lublin

Spektakl "Biesy" w reżyserii Janusza Opryńskiego, który będzie prezentowany dwa razy - 27 i 28 sierpnia godz. 20:00 - w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr.

Więcej informacji na ck.lublin.pl

 

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
27 – 29 sierpnia 2021

Kazimierz Dolny

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych może poszczycić się ponad 50-letnią tradycją. Rokrocznie malownicze miasteczko nad Wisłą staje się stolicą muzyki ludowej.

Więcej informacji na facebook.com/Festiwal-Kapel-i-Spiewakow-Ludowych


Chonabibe Festiwal

27 - 29 sierpnia 2021
Lublin

Chonabine Festiwal, do tej pory kojarzony z Opolem Lubelskiem, tym razem zawita do Lublina. Rezerwujcie ostatni sierpniowy weekend i wpadajcie nad Zalew Zemborzycki na święto muzyki i odpoczynku.

Więcej informacji na facebook.com


Chmielakowy Maraton MTB

28 sierpnia 2021
Krasnystaw

Maraton rowerowy w ramach Jubileuszu 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich, którego główne obchody zaplanowano na 20 - 22 sierpnia 2021.

Więcej informacji na maratonykresowe.pl


Potańcówka w skansenie
28 sierpnia 2021
Lublin

Dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić wieczór tak, jak to niegdyś bywało - przy tańcach, muzyce i pięknej scenerii lubelskiej wsi.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Niedziela z lnem
29 sierpnia 2021

Lublin

Ostatnia niedziela sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie poświęcona niezwykle użytecznej roślinie, jaką jest len. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji i spora dawka ciekawych informacji!

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Festiwal kolorów
29 sierpnia 2021
Opole Lubelskie

Kolory zawrót głowy w Opolu Lubelskiem. Czas pożegnać wakacje z rozmachem!

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl


Wieczorki muzyczne w Zoomie Natury

sierpień 2021
Janów Lubelski

Wszyscy miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce, łączcie się! W wakacyjne wieczory Park Rekreacji Zoom Natury zaprasza na dancingi w każdy czwartek oraz spotkania z DJ-em w każdą sobotę. 

Więcej informacji na janowlubelski.pl


Jarmark Lubelski

sierpień 2021
Lublin

Jarmark Lubelski to targ ekologiczny odbywający się w Lublinie w soboty. Wydarzenie skupia lokalnych producentów produktów spożywczych, wytwórców rękodzieła, a także restauratorów, oferujących swoje dania na wynos - w słoiku lub pudełku. 

Więcej informacji na facebook.com


Pokazy Fontanny Multimedialnej w Lublinie
sierpień 2021
Lublin

Fontanna multimedialna znajduje się w samym sercu Lublina, na placu Litewskim. Widowiska przyciągające wielu turystów oraz mieszkańców, opowiadają o interesujących wątkach z historii miasta, za pomocą wody, światła i dźwięku. Pokazy odbywają się w piątki i soboty o godzinie 21:30.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Wystawa "Człowiek wobec sacrum"
sierpień 2021
Lublin

Galeria Saska zaprezentuje rzeszy turystów oraz mieszkańcom Lublina prace Andrzeja Ziółkowskiego. Ciąg fotografii przenikniętych tematem duchowości fascynuje autentyzmem, który jest owocem licznych podróży autora.

Więcej informacji na facebook.com


Wystawa malarstwa Ewy Senczawy

sierpień 2021
Hrubieszów

Zachwyć się nadbużańskimi łąkami z ich bogatą florą i fauną. Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Senczawy. Prezentowane będą dzieła powstałe podczas pobytów malarki na ziemi hrubieszowskiej. Na ekspozycję składają się obrazy wykonane różnorodnymi technikami malarskimi: tempera, gwasz, suchy pastel oraz olejna. 

Więcej informacji na muzeum-hrubieszow.com.pl


Puławy dawniej i dziś | wystawa plenerowa
sierpień 2021
Puławy

Od wioski rybackiej do nowoczesnego miasta - poznaj historię Puław na wystawie upamiętniającej 115. rocznicę nadania miejscowości praw miejskich.

Więcej informacji na pulawy.eu

 

RAJDY PIESZE, ROWEROWE, WYDARZENIA SPORTOWE


Wakacyjne trasy rowerowe z PTTK

sierpień 2021
Chełm

Poznaj skarby przyrody i kultury Ziemi Chełmskiej w trakcie wakacyjnych wycieczek rowerowych. PTTK zaprasza cyklistów w każdy pogodny wtorek i czwartek sierpnia. Start o godzinie 17.00.

Więcej informacji na facebook.com


Przez Pradolinę Wieprza | rajd rowerowy
1 sierpnia 2021

Jak najlepiej podziwiać nadwieprzańskie krajobrazy? Oczywiście z perspektywy rowerowego siodełka! Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień zaprasza na około 60 km rajd pradoliną Wieprza. Trasa przejadu prowadzi przez Kośmin (dworek Kossaków) – Sarny – Osmolice (Dwór „Osmolice”) – Jeziorzany – Baranów – Parafianka - Kośmin (dworek Kossaków).

Więcej informacji na facebook.com


Biłgorajski Cross Duathlon 2021
1 sierpnia 2021
Biłgoraj

Sportowe zmagania nad Zalewem Bojary.

Więcej informacji na facebook.com


Lubelska Sztafeta dla Powstańców Warszawskich + Piknik Rodzinny
1 sierpnia 2021
Lublin

Społeczne obchody upamiętniające 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji na facebook.com


XXI Bieg Sapiehów
7 sierpnia 2021
Kodeń

Do biegu, gotowi, start!

Więcej informacji na facebook.com


Odkrywamy Roztocze | Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
14 sierpnia 2021
Roztocze

Pierwszy rajd w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic". Start: Rynek Miejski w Lubaczowie, meta: Park Miejski im. Augusta Krzyżanowskiego w Tomaszowie Lubelskim, długość trasy: 96 km. No to w drogę!

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Bieg Tropem Wilczym
15 sierpnia 2021
Puławy

Bieg Tropem Wilczym dedykowany jest pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Więcej informacji na facebook.com


Na skrzydłach naturyFestiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
18 sierpnia 2021
Roztocze

Wskakujemy na rowery i odkrywamy piękno Roztocza. Przed nami kolejny rajd w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic". Start i meta: Leśniczówka w Zabiałej, długość trasy: 33 km.

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Za głosem klangoru | rowerowa gra terenowa
28 - 29 sierpnia 2021
Poleski Park Narodowy

"Za głosem klangoru - żuraw ptak herbowy Parku", czyli dwudniowy rajd śladami żurawia.

Więcej informacji na poleskipn.pl


Naturalnie na RoztoczuFestiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
21 sierpnia 2021
Roztocze

Gotowi do dalszej jazdy? Czas na kolejny rajd w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic". Start i meta: Rynek Miejski w Lubaczowie, długość trasy: 69 km.

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Lasy Janowskie – rowerem do Leśnego SkarbcaFestiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
22 sierpnia 2021
Roztocze

Tym razem przemierzamy Lasy Janowskie. Kto wie, może się nam poszczęści i zobaczymy nowego mieszkańca przepastnych kniei - żubra. Rajd w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic". Start i meta: Park Rekreacji ZOOM NATURY nad Zalewem Janowskim, długość trasy: 30 km.

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Przez lasy i bezdroża RoztoczaFestiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
23 sierpnia 2021
Roztocze

Czas zastukać do bram Roztoczańskiego Parku Narodowego. Rajd w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic". Start i meta: parking przy Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN w Zwierzyńcu, długość trasy: 28 km.

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Święto rowerów na 400-lecie Tomaszowa LubelskiegoFestiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
24 sierpnia 2021
Roztocze

Świętujmy wraz z Tomaszowem Lubelskim 400-lecie nadania praw miejskich. Rajd w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic". Start i meta: Stadion OSiR „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim, długość trasy: 25 km.

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Szlakiem roztoczańskich krajobrazów
Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic
7-28 sierpnia 2021
Roztocze

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak zanim rowerowe eskapady w ramach "Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic" staną się miłym wspomnieniem, przed nami przysłowiowa wisienka na torcie. Szykujcie się na dwudniowy rajd „Szlakiem roztoczańskich krajobrazów”. Start: parking przy Zoomie Natury w Janowie Lubelskim, meta: Park Zdrojowy w Horyńcu-Zdroju, długość trasy: I dzień- 75 km, II dzień-93 km. Jest moc!

Więcej informacji na lubelskietravel.pl

 

KINA PLENEROWE ORAZ FESTIWALE TEATRALNE I FILMOWE


Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
31 lipca – 8 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny/Janowiec nad Wisłą

Wielkie święto kina w malowniczej, nadwiślańskiej scenerii. Festiwal ma na celu poszerzenie wiedzy publiczności na temat sztuki filmowej, zwrócenie uwagi na te obszary kreacji twórczej, które składają się na dzieło filmowe: literaturę, sztuki plastyczne, muzykę, fotografię.

Więcej informacji na dwabrzegi.pl


Letnia Akademia Filmowa
8 – 15 sierpnia 2021
Zwierzyniec

LAF – czyli kino z różnych stron świata u wrót zachwycającego Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji na laf.net.pl


Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
19 – 21 sierpnia 2021

Zamość

Festiwal dedykowany filmom o tematyce historycznej. Najlepsi twórcy filmów dokumentalnych i reportaży są nagradzani Perłami Renesansu.

Więcej informacji na zamoscfilmfestival.pl


Wojskowe Kino Plenerowe

21 sierpnia 2021
Chełm

Odwiedzając Chełm możecie poczuć wojskowy klimat. W programie wydarzenia projekcja filmu "1920 Bitwa Warszawska", koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia, piknik wojskowy, gdzie zobaczycie sprzęt i uzbrojenie, a także skosztujecie tradycyjnej grochówki.  

Więcej informacji na www.facebook.com/wkulublin


Letnie kino plenerowe w Centrum Handlowym VIVO! Lublin

sierpień 2021
Lublin

Czwartkowe, letnie wieczory w Lublinie staną pod znakiem filmów pod gołym niebem. Tarasy VIVO! Lublin zamienią się salę kinową, a repertuar tych wyjątkowych spotkań wybierzecie Wy!

Więcej informacji na facebook.com


Nałęczowskie Kino Plenerowe
sierpień 2021
Nałęczów

Filmowy wieczory pod chmurką w uzdrowiskowym miasteczku. Seanse odbywają się w wybrane sierpniowe piątki i soboty.

Więcej iformacji na facebook.com


Kino w bramie | Królewska 3
sierpień 2021
Lublin

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” w wakacyjne piątki i soboty organizuje plenerowe pokazy filmowe w podwórzu przy ul. Królewskiej 3. Repertuar zawiera filmy z lat 30. XX w. oraz współczesne produkcje. 

Więcej informacji na facebook.com


Letnie Kino w Amfiteatrze
sierpień 2021
Biała Podlaska

W każdy wakacyjny poniedziałek i wtorek możecie obejrzeć ciekawe filmy odwiedzając amfiteatr w zespole zamkowo-parkowym Radziwiłłów. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Więcej informacji na bck24.pl

 

KONCERTY


XXV Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2021
do 25 sierpnia 2021
Lublin

Dźwięki organów znów rozbrzmieją na lubelskich Czubach. Tym razem największy z instrumentów i jego artyści uczczą poprzez wybitną muzykę Prymasa Tysiąclecia - ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Parafia pw. Świętej Rodziny zaprasza na wieczorne koncerty w każdą środę lipca i sierpnia.

Więcej informacji na lublin.gosc.pl


Cykl koncertów kameralnych: Filharmonia w Kozłówce  "Czas to miłość"
do 28 sierpnia 2021
Kozłówka

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wraz z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprasza wszystkich miłośników klasycznych dźwięków na wakacyjny cykl koncertów kameralnych: Filharmonia w Kozłówce – „Czas to miłość”.

Więcej informacji na facebook.com


Kazimierski Festiwal Organowy 2021
do 28 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

 Kazimierski Festiwal Organowy to wydarzenie z 50-letnią tradycją organizowane w okresie wakacyjnym miasteczku nad Wisłą. Koncerty odbywają się w zabytkowych murach kościoła farnego, gdzie znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów.

 Więcej informacji nafacebook.com


Godzina W | koncert
1 sierpnia 2021
Chełm

Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych na chełmskim Placu Dr. Edwarda Łuczkowskiego.

Więcej informacji na chdk.chelm.pl


Zaśpiewajmy w hołdzie Powstańcom Warszawskim | koncert
1 sierpnia 2021
Lublin

Koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej na Placu Litewskim.

Więcej informacji na facebook.com


Z klasyką przez Polskę | koncert
1 sierpnia 2021
Wojsławice

 Polska muzyka klasyczna wypełni wnętrza kościła pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach.

Więcej informacji na facebook.com


Jazznowiec Festiwal | Andrzej Olejniczak / Vladyslav Adzik Sendecki Quartet
7 sierpnia 2021
Janowiec

Jazzowe brzmienia wypełnią janowieckie zamczysko.

Więcej informacji na jazzpress.pl


Cleo | koncert
11 sierpnia 2021
Biała Podlaska

Najsłynniejsza Słowianka z koncertem w Białej Podlaskiej.

Więcej informacji na bck24.pl


Madrugada | koncert
12 sierpnia 2021
Lublin

Nietuzinkowe połączenie polskiego folku z flamenco, elektroniką i jazzem, czyli koncert Madrugada w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


46. Międzynarodowe Koncerty Organowe
23 sierpnia 2021
Krasnobród

Jak co roku, zachwycająca muzyka wypełni Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie. Na pierwszym koncercie wystąpi František Vaniček z Republiki Czeskiej.

Więcej informacji na krasnobrod.pl


Sanah | Sierpniowy Kazimierz

20 sierpnia 2021
Kazimierz Dolny

"Szampan", "No sory", "Melodia" czy "Królowa dram" w klimatycznym kazimierskim kamieniołomie, czyli koncert Sanah w urokliwym nadwiślańskim miasteczku.

Więcej informacji na facebook.com


Miasto słucha
22 sierpnia 2021
Lublin

Lubicie muzykę klasyczną? Weźcie udział w cyklu koncertów fortepianowych w przestrzeniach Browaru Perła. Usłyszycie m.in. utwory Chopina, Moniuszki czy Wieniawskiego. Terminy: 18 lipca, 22 sierpnia, 5 września.

Więcej informacji na facebook.com


46. Międzynarodowe Koncerty Organowe

23 sierpnia 2021
Krasnobród

Trwa czterdziesta szósta odłosna krasnobrodzkich Międzynarodowych Koncertów Organowych. Drugi a zaraz ostatni koncert tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się 23 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.

Więcej informacji na krasnobrod.pl


Letnie brzmienia

sierpień 2021
Lublin

Bitamina - Miętha (06.08.), Sanah (08.08), Brodka (26.08.)..., czyli sierpniowa odsłona Letnich Brzmień w Lublinie.

Więcej informacji na eventim.pl


Wakacyjne koncerty na Placu Wolności
sierpień 2021
Biała Podlaska

Biała Podlaska zaprasza w każdy wakacyjny piątek na plenerowe koncerty na Placu Wolności. Start o 20.00. W sierpniu na scenie pojawią się: Rockheads (6.08), Blue Rain (13.08), Electro Acoustic (20.08) oraz Blues Magic Brothers (27.08).

Więcej informacji na bck24.pl

 

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM


Szlakiem znanych postaci Lublina

10 czerwca  2 września 2021
Lublin

Wielowiekowa historia Lublina została zapisana w zbiorowej pamięci dzięki ludziom, którzy poprzez twórczość wnieśli wyjątkową wartość w losy miasta. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl prezentacji i spacerów pt. Szlakiem znanych postaci Lublina, które poprowadzi Pani Irena Kowalczyk, przewodniczka oraz autorka wielu przewodników na temat Koziego Grodu.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Oprowadzania kuratorskie w Muzeum Narodowym w Lublinie
do 21 sierpnia 2021
Lublin

Niedawno Muzeum Narodowe w Lublinie otworzyło się po trwającym niemal dwa lata remoncie. Niektóre ekspozycje przeszły diametralne metamorfozy, inne zostały stworzone od podstaw. Aby przybliżyć zwiedzającym aktualne wystawy stałe i czasowe Muzeum zaprasza do udziału w oprowadzaniach kuratorskich.

Więcej informacji na mnwl.pl


Bezpłatne zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem

do  26 sierpnia 2021
Zamość

Daj się zabrać w podróż do Zamościa złotego wieku! Pomoże nam w tym przewodnik w stroju historycznym, czekający na wszystkich ciekawskich w ramach cyklu spotkań "Czwartki z Rudomiczem".

Więcej informacji na facebook.com


Lublin w samo południe | sobotnie wycieczki z przewodnikiem po Lublinie

do 28 sierpnia 2021
Lublin

Poznaj historię Lublina, zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta. Podczas sobotnich spacerów z przewodnikiem Lublin w samo południe zabierzemy Cię zarówno do miejsc znanych, jak i tych mniej uczęszczanych. Dowiesz się jak koziołek trafił do herbu miasta, jak czarcia łapa zostawiła ślad na trybunalskim stole oraz wysłuchasz lubelskiego hejnału.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Szlakiem znanych postaci Lublina | Hartwigowie
 5 sierpnia 2021
Lublin

Wielowiekowa historia Lublina została zapisana w zbiorowej pamięci dzięki ludziom, którzy poprzez twórczość wnieśli wyjątkową wartość w losy miasta. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl prezentacji i spacerów pt. Szlakiem znanych postaci Lublina, które poprowadzi Pani Irena Kowalczyk, przewodniczka oraz autorka wielu przewodników na temat Koziego Grodu. Tematem pierwszego sierpniowego spaceru będzie rodzina Hartwigów.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Spacer z Biurem Turystycznym Hubertus | Centrum Lublina
8 sierpnia 2021
Lublin

Bezpłatne zwiedzanie Lublina z Biurem Turystycznym Hubertus. Tym razem odwiedzimy ścisłe centrum Koziego Grodu.

Więcej informacji na bthubertus.com


Szlakiem znanych postaci Lublina | Wincenty Pol

19 sierpnia 2021
Lublin

Podczas kolejnego spaceru poznacie losy Wincentego Pola, urodzonego w Lublinie prekursora krajoznawstwa w Polsce, autora m.in. "Pieśni o ziemi naszej". Ten wybitny poeta a jednocześnie zasłużony podróżnik i geograf pozostawił po sobie liczne zapiski, fotografie, a także imponującą kolekcję pamiątek. Spacer jak zawsze w towarzystwie cenionej przewodniczki oraz autorki wielu przewodników na temat Koziego Grodu -  Pani Irena Kowalczyk.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Sztuka po drodze - spacer tematyczny po Sławinie

20 sierpnia 2021
Lublin

Odkryj prace artystyczne wykonane podczas warsztatów z projektu "Sztuka po drodze".

Więcej informacji na facebook.com


Lublin Bolesława Prusa

20 - 29 sierpnia 2021
Lublin

Inauguracja wydarzenia odbędzie się w dniu urodzin pisarza. Tego dnia organizatorzy zaplanowali pierwszy spacer śladami pisarza, a także koncerty muzyki klasycznej, czytanie dzieł Prusa, warsztaty dla najmłodszych. Kolejne spacery odbędą się 21, 22, 28 i 29 sierpnia. Wydarzenie zakończy webinar tematyczny poświęcony pisarzowi.

Więcej informacji na facebook.com


Niedziela otwarta | Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice
22, 29 sierpnia 2021
Gardzienice

W dwie ostatnie sierpniowe niedziele Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice po raz kolejny uchyli rąbka tajemnicy i zaprosi wszystkich chętnych na spacer z przewodnikiem. Goście odwiedzą zabytkowy pałac, spichlerz, oficynę, rządcówkę oraz park i ogród. W programie także wystawy oraz koncerty bądź projekcje filmowe.

Więcej informacji na facebook.com


Pożegnanie Lata | wycieczka
28 sierpnia 2021
Dąbrowica - Snopków - Jastków

Pomysł na ostatnią sobotę wakacji? Wycieczka z Biurem Turystycznym Hubertus zakończa piknikiem i ogniskiem.

Więcej informacji na bthubertus.com


Dwie godziny dla rodziny
sierpień 2021
Lublin

Spacer z animacjami i zabawami dla najmłodszych - to propozycja na zwiedzanie Lublina dedykowana rodzinom z dziećmi. Świetny sposób na poznanie historii miasta w niebanalny sposób.

Więcej informacji na facebook.com


Wakacje z parkami krajobrazowymi

sierpień 2021

Odkrywaj malownicze tereny Lubelskich Parków Krajobrazowych podczas spacerów odbywających się w wybrane weekendy wakacji.

Więcej informacji na parki.lubelskie.pl


Nocne zwiedzanie Zamościa

sierpień 2021
Zamość

Miasto idealne nocą? To musi być ekscytujące przeżycie. Emocjonujące spacery w każdy piątek i sobotę wakacji poprowadzą przewodnicy Stowarzyszenia "Turystyka z pasją".

Więcej informacji na facebook.com


Letnia Akademia dla Seniorów
sierpień 2021
Lublin

Drogi seniorze, skorzystaj z zaproszenia Muzeum Narodowego w Lublinie i poznaj skarby skryte na lubelskim zamku. Oprowadzanie z przewodnikiem po poszczególnych wystawach w każdy sierpiowy czwartek.

Więcej informacji na facebook.com


Nocne zwiedzanie Kazimierza

sierpień 2021
Kazimierz Dolny

Nocą świat wygląda inaczej, zmysły się wyostrzają, a opowiedziane historie nabierają dodatkowej mocy. Przekonajcie się sami podczas Nocne Zwiedzanie Kazimierza - Przewodnik Kazimierz Dolny.

Więcej informacji na facebook.com


Spacery po lubelsku
sierpień 2021
Lublin

Chcesz poznać miasto? Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” zaprasza na spacery z cyklu Lublin dla każdego oraz Lublin dla ciekawskich. 

Więcej informacji na facebook.com


Spacer po Lublinie z Przewodnikiem każdego dnia lipca i sierpnia

sierpień 2021
Lublin

Odkryj najskrytsze sekrety i malownicze zakątki Koziego Grodu w trakcie 2-godzinnych spacerów organizowanych przez lubelski oddział PTTK.

Więcej informacji na facebook.com


Nałęczowskie Opowieści
sierpień 2021
Nałęczów

Dlaczego Nałęczów jest wyjątkowy? Jaka jest jego historia? Jakie elementy architektoniczne składają się na jego tożsamość i unikatowość? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas „Nałęczowskich Opowieści, czyli cyklu spacerów tematycznych prowadzonych przez regionalistów, architektów i historyków sztuki. Na wszystkich wydarzeniach będzie możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnością. Dwa spacery historyczne będą tłumaczone na PJM, jeden będzie dedykowany osobom niewidomym i niedowidzącym.

 Więcej informacji na noknaleczow.pl

 

MELEKSY I BUSIKI TURYSTYCZNE


Retro Meleks – Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy
sierpień 2021
Nałęczów

Przeżyjcie podróż w czasie do miasteczka uzdrowiskowego, które oczami wyobraźni dzięki narracji przewodnika zmienia się wówczas rodem z powieści Bolesława Prusa czy Stefana Żeromskiego, bywalców i wielbicieli Nałęczowa. Stylizacje oraz opowieści w trakcie wycieczki, odzwierciedlają ducha epoki. Zalecana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin City Tour

sierpień 2021
Lublin

Poznaj Lublin wraz z jego wielokulturową historią, podczas przejazdu wraz z Lublin City Tour. Do wyboru masz kilka tras o różnym czasie i tematyce. Życzymy udanej wycieczki! Start: plac Zamkowy.

Więcej informacji na lublin-city-tour.pl


Zwiedzaj z nami meleksami” | wycieczka meleksem po Zamościu z wykorzystaniem audioprzewodnika
sierpień 2021
Zamość

Podczas przejazdu meleksem żaden ważny zabytek Zamościa nie zostanie pominięty. Zwiedzaniu zamojskiej Starówki towarzyszyć będzie nagranie z audioprzewodnika dostępne w czterech wersjach językowych. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na zwiedzaniezamoscia.pl


EkoBusik Kazimierz Dolny

sierpień 2021
Kazimierz Dolny

A może tak zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą busikiem elektrycznym? W lipcu macie taką możliwość. START: parking przy Rynku (wjazd na Rynek od ul. Lubelskiej). Zalecana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com

 

[artykuł aktualizowany]