01-09-21
30-09-21

Głodny wrażeń? Lubelskie we wrześniu to najsmaczniejszy wybór! Przed Tobą doskonała polska kuchnia podczas Europejskiego Festiwalu Smaku, Festiwal Wina w Lublinie, Festiwal Win Polskich i Produktów Regionalnych w Zamościu, lokalne specjały na Jarmarku Michałowym w Białej Podlasce oraz Hrubieszowski Festiwal Smaków Świata. A może masz ochotę na coś słodkiego...? Odwiedź III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu. To nie wszystko - Zamojska Arlekinada i kilkadziesiąt innych fantastycznych wydarzeń znajdziesz w przygotowanym przez nas zestawieniu.

 

FESTIWALE I WYDARZENIA


Jolanta Kontek & Janusz Maksymiuk | wystawa
do 1 września 2021
Biała Podlaska

Wystawa prezentująca malarstwo abstrakcyjne Jolanty Kontek oraz Janusza Maksymiuka wykonane w technice mieszanej.

Więcej informacji na bck24.pl


Człowiek wobec sacrum | wystawa
do 19 września 2021
Lublin

Galeria Saska prezentuje rzeszy turystów oraz mieszkańcom Lublina prace Andrzeja Ziółkowskiego. Ciąg fotografii przenikniętych tematem duchowości fascynuje autentyzmem, który jest owocem licznych podróży autora.

Więcej informacji na facebook.com

Powroty. Anna Kamieńska (1920-1986) | wystawa
do 20 września 2021
Lublin

Wystawa czasowa poświęcona Annie Kamieńskiej, poetce związanej z Lublinem. 7, 8, 14 i 15 września Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

Więcej informacji na facebook.com

Pokazy Fontanny Multimedialnej w Lublinie
do 18 września 2021
Lublin

Fontanna multimedialna znajduje się w samym sercu Lublina, na placu Litewskim. Widowiska przyciągające wielu turystów oraz mieszkańców opowiadają o interesujących wątkach z historii miasta, za pomocą wody, światła i dźwięku. We wrześniu pokazy odbywają się w piątki i soboty o godzinie 21:00.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Europejskie Dni Dziedzictwa. Smaki dziedzictwa
do 19 września 2021

Przed nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli święta historii, kultury i spuścizny naszych przodków. Wiele lubelskich instytucji przyłącza się do tego ogólnoeuropejskiego przedsięwzięcia, zapraszając turystów i mieszkańców na organizowane przez siebie wydarzenia. Temat tegorocznej edycji brzmi „Smaki dziedzictwa“.

Więcej informacji na edd.nid.pl


Piknik Militarny
2 września 2021
Włodawa

Na koń ułani! Już 2 września do Włodawy zawita Zgrupowanie Kawaleryjskie 8 Pułku Ułanów ks. J. Poniatowskiego. Wypatrujcie ich na ulicach miasteczka a także na Pikniku Militarnym.

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Wina 2021
2 - 5 września 2021
Lublin

Wino... jeden z najszlachetniejszych trunków, którego udokumentowana historia sięga Starożytnego Egiptu. Poznaj tajniki jego produkcji, skosztuj różnorodnych smaków i baw się doskonale w trakcie czterodniowego Festiwalu Wina.

Więcej informacji na facebook.com


PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Lublin 2021
3 września 2021
Lublin

Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej w Lublinie. Wśród zawodników nie zabraknie Olimpijczyków.

Więcej informacji na facebook.com


Gala Akrobatyki Powietrznej - Spotkania Pasjonatów Tańca w Powietrzu
3 września 2021
Lublin

Zapierające dech w piersiach akrobacje pod dachem Centrum Spotkania Kultur. Artyści oczarują widownię swoim talentem, sprytem, wdziękiem i wytrzymałością.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com


Maraton teatralny

3, 4 września 2021
Gardzienice

Spektakle teatralne w zabytkowych obiektach kompleksu pałacowo – parkowego w Gardzienicach.

Więcej informacji na facebook.com


Zlot Food Trucków
3 - 5 września 2021
Ludwin

Frytki belgijskie, lemoniada molekularna czy amerykańskie burgery... aż ślinka leci. Kierunek - Ludwin.

Więcej informacji na facebook.com


Zlot Food Trucków

3 - 5 września 2021
Zamość

Odwiedzający Zamość na pewno nie zgłodnieją. Kuchnia amerykańska, azjatycka, hiszpańska... Żarciowozy będą czekać przy Parku Handlowym.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin Youth Festival 2021

3 - 11 września 2021
Lublin

Odwiedź we wrześniu Muszlę Koncertową Ogrodu Saskiego w Lublinie i poznaj brzmienia, które zawładnęły sercami młodego pokolenia. Przed nami pierwsza odsłona Lublin Youth Festival, nowego wydarzenia na kulturalnej mapie miasta. W ramach festiwalu przed lubelską publicznością wystąpi aż pięcioro młodych, czołowych polskich artystów. Jest moc!

Więcej informacji na ddkbronowice.pl


Millennium Docs Against Gravity Film Festival
3 – 12 września 2021
Lublin

Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników filmów dokumentalnych. Przed nami osiemnasta edycja festiwalu.

Więcej informacji na mdag.pl


Jakub Ciężki "Triumf abstrakcji" | wystawa
3 - 26 września 2021
Lublin

Malarstwo abstrakcyjne w Pałacu Lubomirskich, przyszłej siedzibie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej.

Więcej informacji na facebook.com


Narodowe Czytanie
4 września 2021

Cała Polska czyta Zapolską. Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja "Narodowego Czytania". W tym roku lekturą przewodnią będzie "Moralność Pani Dulskiej". Fragmenty dramatu Zapolskiej wybrzmią niemal w każdej miejscowości województwa lubelskiego. Szczegóły u Organizatorów.

Więcej informacji na prezydent.pl


Festiwal "W poszukiwaniu prawdziwego smaku"
4 września 2021
Zamość

Zamość po raz kolejny polską stolicą winiarstwa. Już w pierwszą sobotę września na Rynku Wielkim odbędzie się Festiwal Win Polskich i Produktów Regionalnych. Pysznie!

Więcej informacji na zamosc.pl


Holi. Święto Kolorów
4 września 2021
Łęczna

Kolorowy zawrót głowy w Łęcznej. Doskonała zabawa gwarantowana.

Więcej informacji na facebook.com


Rodzinny Piknik Rowerowy
4 września 2021
Lublin

Kochacie rodzinne aktywności na świeżym powietrzu a Waszym ulubionym środkiem transportu jest rower? W takim razie w pierwszą sobotę września koniecznie zawitajcie do lubelskiego Parku Ludowego. Czeka na was moc atrakcji.

Więcej informacji na facebook.com


Noc z szantami pod żaglami
4 września 2021
Nielisz

Nieważne czy jesteś prawdziwym wilkiem morskim czy może bezpieczniej czujesz się na lądzie, koniecznie weź udział w "Nocy z szantami pod żaglami". Gdzie? Oczywiście w Nieliszu, największym akwenie w Lubelskiem. Ahoj!

Więcej informacji na facebook.com


Spotkania z Historią w Zamku w Janowcu

4 - 5 września 2021
Janowiec

Z wypiekami na twarzy śledzisz przygody sienkiewiczowskich bohaterów? W takim razie z początkiem września odwiedź zamek w Janowcu i zobacz na własne oczy wojaków i rycerzy w lśniących zbrojach. Muzealnicy i grupy rekonstrukcyjne przybliżą widzom codzienne życie XVII-wiecznych żołnierzy, okres baroku a także polską kawalerię II RP. W programie między innymi pokazy strzelectwa z historycznych łuków oraz pokazy jeździeckie.

Więcej informacji na facebook.com


III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu
4 - 5 września 2021
Lublin

To będzie słodki weekend w Lublinie - na Rynku Starego Miasta odbędzie się III Wojewódzkie Święto Miodu. W programie między innymi największy na Lubelszczyźnie kiermasz produktów pszczelich. Miodzio!

Więcej informacji na promocja.lubelskie.pl

Festiwal "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" 
4 - 5 września 2021
Lublin

W sobotę i niedzielę (4-5 września) na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur odbędzie się V edycja festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski". Wydarzenie ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa, kultury stołu, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej regionów z województw lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego. Festiwal ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego twórcy i producenci prezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby.

Więcej informacji na facebook.com

Pierzak
5 września 2021
Lublin

Jak nasze babki i prababki spędzały chłodne, jesienne i zimowe wieczory? Z pewnością pracy nie brakowało. Jednym z zajęć były tzw. „pierzaki“. Kobiety i dziewczęta spotykały się na wspólnym darciu pierza. Izbę wypełniał śmiech, śpiew i plotki. Lubelski skansen zaprasza na spektakl odtwarzający przebieg i atmosferę dawnych „Pierzaków“.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych
5 września 2021
Kazimierz Dolny

W pierwszą niedzielę września warto wybrać się do Kazimierza na Kiermasz Produktów Lokalnych. Urokliwe, nadwiślańskie miasteczko pozwoli nam odetchnąć od dnia codziennego a wypełnione różnościami kramy z pewnością nas zachwycą.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu

Miasto kultury – Muzyczna podróż przez pokolenia
5 września 2021
Lublin

Ostatni koncert w ramach "Miasta kultury - Muzyczna podróż przez pokolenia". Jak zawsze, wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa  przez 15 minut. Wówczas  z tarasu widokowego na Wieży Trynitarskiej popłyną dźwięki trąbki w klasycznych oraz współczesnych utworach.

Więcej informacji na facebook.com

Giełda Kolekcjonerska
5 września 2021
Zamość

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę miesiąca, Zamojski Dom Kultury zaprasza na Giełdę Kolekcjonerską.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl
 

Giełda Kolekcjonerów
5 września 2021
Łuków

Kolekcjonujesz stare bądź nietypowe monety? A może interesują Cię pamiątki wojskowe? Spotkaj się z kolekcjonerami-pasjonatami i powiększ swoje domowe zbiory.

Więcej informacji na lok.lukow.pl
 

Słoneczna Dolina | premiera spektaklu
5 września 2021
Zwierzyniec

Muzyczny spektakl plenerowy w Zwierzyńcu - sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Teatralną adaptację powieści lubelskiego pisarza - Stefana Dardy przybliży widzom młodzież uczestnicząca w warsztatach artystycznych organizowanych przez Fundację Banina. Akcja powieści osadzona jest w roztoczańskich lasach, nieopodal Guciowa.

Więcej informacji na facebook.com

Kiszeniaki i Kwaszeniaki
5 września 2021
Krzczonów

To już VI Edycja Festiwalu Promocyjno-Edukacyjnego Kiszeniaki i Kwaszeniaki, podczas którego przyjrzymy się bliżej lokalnym tradycjom kulinarnym, a nawet zajrzymy do garnków podhalańskich.

Więcej informacji na facebook.com


Pożegnanie Lata
5 września 2021
Puławy

Piknik rodzinny "Pożegnanie Lata" i koncert Cleo to propozycja na udaną niedzielę w puławskiej Marinie. W programie znajdą się także atrakcje dla dzieci i występ kabaretu CIACH.

Więcej informacji na facebook.com

Przegląd Teatrów Obrzędowych
5 września 2021
Drelów

Mieszczuchom często ciężko wyobrazić sobie jak dawniej wyglądało zycie na wsi, zapraszamy więc do Drelowa na Przegląd Teatrów Obrzędowych. Wydarzenie jest także przedsmakiem Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Więcej informacji na facebook.com

Europejski Festiwal Smaku
6 – 12 września 2021
Lublin

Festiwal, dzięki któremu nie przemierzając setek kilometrów można poznać różnorodne smaki Europy. Imprezie towarzyszą koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. 

Więcej informacji na europejskifestiwalsmaku.pl


Pardes Festival

8 – 12 września 2021
Kazimierz Dolny | Janowiec

Przed nami kolejna edycja Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Przybądźmy do malowniczego Kazimierza nad Wisłą oraz urokliwego Janowca i dajmy się oczarować atmosferze wielokulturowości. W czasie festiwalu mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość bliższego poznania kultury i tradycji żydowskiej. W programie wiele interesujących wydarzeń, w tym spotkania, prezentacje oraz koncerty.

Więcej informacji na facebook.com/PardesFestival


"Archiwum" | wernisaż wystawy
9 września 2021
Lublin

Wystawa prac Agnieszki Jankowskiej w Galerii Gardzienice.

Więcej informacji na facebook.com

Lublin w fotografiach Jana Magierskiego | wystawa
9 – 30 września 2021
Lublin

Podczas spaceru po lubelskim Starym Mieście warto przejść się schodkami w Zaułku Hartwigów - do końca września gości tam wystawa zdjęć Jana Magierskiego, prezentujących Lublin lat 60-tych i 70-tych.

Więcej informacji na facebook.com


Bohdan Zadura - DoSłowne Potyczki Literackie

10 września 2021
Lublin

Księgarnia DoSłowna zaprasza na kolejne spotkanie literackie. Tym razem gościem będzie poeta, prozaik i tłumacz - Bohdan Zadura.

Więcej informacji na facebook.com

Chatka Blues Festival 2021
10 września 2021
Lublin

Chatka Blues Festiwal to jeden z ciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce. Dotychczas na imprezie występowało wielu znakomitych wykonawców z Polski i z zagranicy, m.in.: Carlos Johnson (USA), Alvon Johnson Band (USA), Max Vatutin Trio (Ukraina), Magda Piskorczyk, Hoo Doo Band, Schau Pau Acoustic Blues, JJ Band czy Gienek Loska Band.

Więcej informacji na facebook.com

Festiwal Ulica Literacka

10 – 12 września 2021
Zamość

Doskonała wiadomość dla fanów literatury. We wrześniu rozpocznie się zamojski Festiwal Ulica Literacka. Bohaterem pierwszoplanowym będzie oczywiście Zamość.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl

II Zlot Food Trucków w Łęcznej

10 – 12 września 2021
Łęczna

Tym razem na smaczne jedzonko zapraszamy na Plac Kościuszki w Łęcznej. Każdy fan street foodu znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na facebook.com

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim
10 – 12 września 2021
Biała Podlaska

Bialskie Centrum Kultury zaprasza do Parku Radziwiłłowskiego, gdzie w drugi weekend września panować będzie sztuka.

Więcej informacji na facebook.com

XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
10 – 18 września 2021
Lublin

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie zaprasza na XV Międzynarodowy Koncert Skrzypcowy. Koncert Inauguracyjny odbędzie się 11 września w Sali Koncertowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego przy ul. Narutowicza 32a.

Więcej informacji na wieniawski.lublin.pl

Daniele Dondé | wystawa
10 – 30 września 2021
Lublin

Daniele Dondé, najsłynniejszy fałszerz świata - i to malujący legalnie! Wystawę prac artysty do końca września oglądać można w Muzeum Historii Miasta Lublina.

Więcej informacji na facebook.com

Mariusz Drohomirecki - Malarstwo | wystawa
10 września – 18 października 2021
Lublin

Galeria Wirydarz w Lublinie zaprasza na wystawę prac Mariusza Drohomireckiego.

Więcej informacji na wirydarz.com.pl

Narodowy Dzień Sportu w Chełmskim Parku Wodnym
11 września 2021
Chełm

"Sport jak dawniej - czyli zabawy podwórkowe" - to myśl przewodnia festynu sportowego, który odbędzie się 11 września na terenie Chełmskiego Parku Wodnego. W programie m.in. gry i zabawy podwórkowe, symulator wypadków oraz występy Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej informacji na parkwodnychelm.pl

Jarmark Michałowy
11 września 2021
Biała Podlaska

Biała Podlaska zaprasza na tradycyjny Jarmark Michałowy. Nie zabraknie rękodzieła, sztuki ludowej, lokalnych pyszności i folkowych brzmień.

Więcej informacji na bck24.pl


PARDES znaczy OGRÓD / MLEKO, MIÓD i WINO
11 września 2021
Janowiec

Piknik w janowiecki skansenie w ramach Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską.

Więcej informacji na facebook.com


Teatr w Ogrodzie ,,Nowe szaty króla''
11 września 2021
Lublin

Spektakl rodzinny na terenie zielonym przy Bibliotece na Poziomie (Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40).

Więcej informacji na facebook.com


Jazda łukowska | Piknik Country
11 września 2021
Łuków

Muzyka rodem z amerykańskich bezdroży wybrzmi nad łukowskim zalewem Zimna Woda. Hej kowboje, czas na Piknik Country.

Więcej informacji na lok.lukow.pl

Festiwal Wszystkich Mieszkańców
11 września 2021
Lublin

Stare Bronowice zapraszają do integracji wszystkich mieszkańców Lublina. W programie również odsłonięcie rzeźby Bronx.

Więcej informacji na facebook.com

Eko Targ i Pierwszy Targ Staroci
11 września 2021
Świdnik

W drugą sobotę września Plac Konstytucji w Świdniku będzie miejscem ciekawych wydarzeń. Pierwszy Targ Staroci w Świdniku, atrakcje dla dzieci, potańcówka i koncerty.

Więcej informacji na facebook.com

EtnoMłyn - Festiwal Landart'u i Sztuki Ludowej
11 września 2021
Dorohucza

Festiwal Landart’u i Sztuki Ludowej „EtnoMłyn” to jednodniowe wydarzenie kulturalne, inspirowane naturą oraz sztuką ziemi. Tematem przewodnim wydarzenia jest kultura ludowa i tradycyjna Lubelszczyzny – regionu przenikania wielu kultur. Główną atrakcją wydarzenia będą stworzone na potrzeby festiwalu instalacje landart. Wydarzenie odbędzie się 11 września w miejscowości Dorohucza (g. Trawniki), na terenach zielonych przy starym młynie.

Więcej informacji na facebook.com


XX Dzień Węglina

11 września 2021
Lublin

Dzielnica Węglin świętuje! W programie atrakcje, koncerty oraz projekcja filmu.

Więcej informacji na facebook.com

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Lublin
11 września 2021
Lublin

Yacht Club Politechniki Lubelskiej obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Lublin.

Więcej informacji na facebook.com


Koncert Szantowy nad Zalewem Zemborzyckim

11 - 12 września 2021
Lublin

Łopot żagli, plusk wody i muzyka.... . Czas pożegnać lato w iście marynarskim stylu. Drugi wrześniowy weekend nad Zalewem Zemborzyckim upłynie pod znakiem steru i kotwicy.

Więcej informacji na facebook.com

Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów | Jesień
11 - 12 września 2021
Nałęczów

Wejdź do zjawiskowego świata nałęczowskich ogrodów i daj się zachwycić. Po raz kolejny właściciele pensjonatów, restauracji i posesji w Nałęczowie udostępnią swoje rajskie zieleńce zwiedzającym. Na gości, oprócz pięknych widoków, będą czekać także liczne atrakcje.

Więcej informacji na facebook.com


LUBELSKI KRAFT. Podwórkowy Festiwal Piwa

11 - 12 września 2021
Lublin

Coś dla miłośników złotego trunku. Kilkanaście kranów, trzy zakłady browarnicze i dużo dobrej muzyki.

Więcej informacji na facebook.com


XX Jubileuszowy Podlasie Jazz Festiwal
11 - 12 września 2021
Biała Podlaska

W drugi weekend września amfiteatr w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej wypełni się jazzowymi brzmieniami.

Więcej informacji na facebook.com

Skrzydła nad Kazimierzem
11 - 12 września 2021
Kazimierz Dolny

Podczas wizyty w Kazimierzu nie zapmnijcie spojrzeć w niebo - w programie wydarzenia znajdą się pokazy powietrzne śmigłowców i samolotów. Polecamy także Festiwal Piosenki Lotniczej.

Więcej informacji na facebook.com

Dożynki Wojewódzkie
12 września 2021
Lubycza Królewska

Czas podziękować naturze za wszystkie plony. Dożynki Wojewódzkie odbędą się w Lubyczy Królewskiej 

Więcej informacji na wok.lublin.pl

Jarmark Opolski
12 września 2021
Opole Lubelskie

 Opole Lubelskie zaprasza na jarmark! W programie moc atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych - czekają na nas konkursy, pokazy, koncerty oraz regionalne wyroby.

Więcej informacji na ockopolelubelskie.pl

Dziewiętnasta Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa
12 września 2021
Biłgoraj

Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa to doskonała okazja by dać drugie życie przedmiotom, których już nie używasz oraz przyjąć te, które ktoś uwolnił.

Więcej informacji na facebook.com

Festiwal Kolorów w Lublinie
12 września 2021
Lublin

Popularne święto kolorów ponownie w Lublinie. Daj się ponieść radości na terenach zielonych Browaru Perła.

Więcej informacji na facebook.com

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki
16 - 19 września 2021
Lublin | Zamość

Największa impreza, promująca czytelnictwo wśród dzieci i w całych rodzinach zawita na Lubelszczyznę. Od 16 do 19 września gospodarzem będzie stolica województwa, natomiast 17 września do zabawy przyłączy się Zamość. Zapraszamy!

Więcej informacji na festiwalliteraturydzieciecej.pl

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
16 - 22 września 2021
Lublin

Warto czasem zamienić cztery kółka na rower, wszak to lepiej i dla zdrowia i dla środowiska. W programie m.in. zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ul. Grygowej, przejazdy linią turystyczną, oraz piknik na placu Zamkowym.

Więcej informacji na ztm.lublin.eu

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
17 - 19 września 2021
województwo lubelskie

Przed nami kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli akcji dzięki której możemy podziwiać projekty zrealizowane ze środków unijnych. Wśród beneficjentów funduszy znalazło się wiele podmiotów z terenu województwa lubelskiego. 

Więcej informacji na dniotwarte.eu

Weekend z archeologią
17 - 19 września 2021
Lublin

Czas na podróż w czasie! W trzeci wrześniowy weekend odwiedź Muzeum Narodowe w Lublinie i zobacz na własne oczy dzielnych wojów, urokliwe damy i sprytnych rzemieślników. W czasie trzydniowego wydarzenia odbędą się liczne rekonstrukcje historyczne, spektakle odtwarzające minione epoki, warsztaty czy prelekcje. 

Więcej informacji na facebook.com

Zlot Food Trucków Lublin
17 - 19 września 2021
Lublin

Halo, smakosze! Zapamiętajcie tę datę i ruszajcie pod centrum handlowe Felicity, gdzie czekać na was będą świetne restauracje na kołach.

Więcej informacji na facebook.com

II Festiwal Food Trucków w Lubartowie
17 - 19 września 2021
Lubartów

Tym razem food trucki zaparkują w Lubartowie. W menu znajdą się frykasy z całego świata. Mniam!

Więcej informacji na facebook.com

XX Festiwal „Dwa Teatry – Zamość 2021
17 - 20 września 2021
Zamość

Tegoroczna, jubileuszowa odsłona Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” odbędzie się w  Zamościu - renesansowym mieście idealnym. Jak co roku zostaną wyłonione najcenniejsze słuchowsika oraz spektakle telewizyjne.

Więcej informacji na polskieradio.pl

Festiwal Sztuki w Przestani Publicznej "Otwarte Miasto"
17 września – 15 października 2021
Lublin

Już po raz trzynasty na lubelskich ulicach zagości sztuka współczesna. Miejski krajobraz zostanie wzbogacony o różnorodne instalacje artystyczne. W sąsiedztwie zabytków architektury pojawią się prace współczesnych artystów. Centrum Lublina zamieni się w swoistą galerię sztuki. To trzeba zobaczyć!

Więcej informacji na opencity.pl

Zamojska Arlekinada
18 września 2021
Zamość

Karnawał wenecki na Rynku Wielkim w Zamościu! Widowisko artystyczne Zamojska Arlekinada co roku zachwyca turystów i mieszkańców „Padwy północy”.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


Koncert dla Libanu
18 września 2021
Lublin

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza na koncert na rzeczkoncert na rzecz kościoła zniszczonego w czasie wybuchu w Bejrucie.

Więcej informacji na facebook.com


Przestrzenie Sztuki: Pieśń o Leszku Czarnym

18 - 19 września 2021
Lublin

Jedna z najbardziej znanych lubelskich legend w interpretacji grupy Poławiacze Pereł i gości zostanie zaprezentowana na Placu Litewskim.

Więcej informacji na facebook.com

Festiwal Mieszkańców Kośminka
18 - 19 września 2021
Lublin

Lubelski Kośminek zaprasza na dwa dni wspólnej zabawy i integracji, zarówno dla młodszych i starszych mieszkańców dzielnicy.

Więcej informacji na facebook.com

Kazimierskie Winobranie
18 - 19 września 2021
Kazimierz Dolny

Wytrawne, słodkie, półsłodkie... Rynek w Kazimierzu Dolnym stanie się punktem obowiązkowym dla miłośników win.

Więcej informacji na facebook.com

Od Grodziska do Zamczyska
18 - 19 września 2021
Janowiec

Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Janowcu to dwa dni interesujących wydarzeń pod znakiem wina i kulinariów.

Więcej informacji na facebook.com


Rubienalia
18 - 19 września 2021
Hrubieszów

Wschodnie rubieże w dawnym klimacie. W programie III Potyczki Żakowe o Berło króla Władysława Jagiełły oraz występy artystyczne.

Więcej informacji na hdk-hrubieszow.pl


Hrubieszowski Festiwal Smaków Świata - Rubienalia

18 - 19 września 2021
Hrubieszów

Pyszne jedzenie i piękno wschodnich rubieży. Czego chcieć więcej? Zapowiada się smakowity weekend w Hrubieszowie.

Więcej informacji na facebook.com


VII Święto Strzelca Koronnego

18 - 19 września 2021
Hrubieszów

Rekonstrukcja Święta Pułkowego 2 Pułku Strzelców Koronnych oraz Festyn patriotyczny "Kawaleryjskie dziedzictwo zobowiązuje" odbędą się w weekend 18-19 września na błoniach nad rzeką Huczwą w Hrubieszowie.

Więcej informacji na promocja.lubelskie.pl

Chmielakowe Turnieje Tańca
18 - 19 września 2021
Krasnystaw

Tanecznym krokiem udaj się do Krasnegostawu i weź udział w Chmielakowych Turniejach Tańca Towarzyskiego. W ramach wydarzenia odbędzie się Turniej Tańca Towarzyskiego dla Początkujących, Grand Prix Polski Seniorów Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Ogólnopolski Chmielakowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu.

Więcej informacji na facebook.com


Pożegnanie Żurawi

18 - 19 września 2021
Poleski Park Narodowy

Jak co roku przed odlotem na południe żurawie zbierają się na sejmikach by omówić plan podróży i przygotować się do wyprawy. Czas pomachać im na do widzenia w Poleskim Parku Narodowym. Pomyślnych wiatrów!

Więcej informacji na facebook.com

XVII Lubelski Festiwal Nauki
18 - 24 września 2021
Lublin

Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz. Lubelski Festiwal Nauki na pewno pomoże rozbudzić naukowe pasje.

Więcej informacji na festiwal.lublin.pl


XXVII Święto Roweru

19 września 2021
Lubartów

Miłośnicy dwóch kółek nie mogą tego przegapić! Przed nami kolejna edycja lubartowskiego Święta Roweru. Na uczestników czekają interesujące trasy oraz moc atrakcji. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa nie tylko wytrawnych kolarzy, ale także początkujących cyklistów czy rodziny z dziećmi.

 Więcej informacji na facebook.com/SwietoRoweru

Jarmark Firlejowski
19 września 2021
Dąbrowica

Podlubelska Dąbrowica nierozerwalnie kojarzy się z możnym rodem Firlejów, którzy przez długi czas byli właścicielami wsi. Wrześniowy Jarmark Firlejowski będzie więc obfitował w historyczne akcenty, a na zakończenie wieczoru - potańcówka!

 Więcej informacji na facebook.com

Kiermasz Produktów Lokalnych
19 września 2021
Nałęczów

Pomysł na niedzielę? Wycieczka do malowniczego Nałęczowa i zasmakowanie w lokalnych specjałach w trakcie Kiermaszu Produktów Lokalnych.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu

Wrześniowe spotkanie z Panem Prusem
19 września 2021
Nałęczów

Kto mile wspomina majówki z Panem Prusem na pewno ucieszy się na wieść o wrześniowym spotkaniu. Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie zaprasza na dzień bezpłatnego wstępu, a w programie wiele interesujących propozycji.

Więcej informacji na facebook.com

Puławska Giełda Staroci
19 września 2021
Puławy

Miłośnicy przedmiotów z duszą na pewno znajdą coś dla siebie podczas Puławskiej Giełdy Staroci.

Więcej informacji na facebook.com

Pożegnanie wakacji w Zoomie Natury
19 września 2021
Janów Lubelski

Czas zakończyć wakacje w dobrym stylu. Spotkajmy się nad zalewem w janowskim Zoomie Natury, w programie koncerty i atrakcje dla najmłodszych.

Więcej informacji na facebook.com


Wschodni Festiwal Muzyki Barokowej w Zamościu - Musica dell'Anima 2021

22 - 25 września 2021
Zamość

Gratka dla koneserów muzyki i nie tylko. Zamojskie kościoły rozbrzmią najpiękniejszymi melodiami barokowymi.

Więcej informacji na facebook.com


Kryminalne Czwartki w Lublinie

23 września 2021
Lublin

Spotkanie z Igorem Brejdygantem, cenionym pisarzem a także scenarzystą.

Więcej informacji na facebook.com
 

Gra miejska „Europejski Zielony Ład” w Lublinie
24 września 2021
Lublin

Gra miejska promująca szeroko rozumianą ekologię? Zielono mi!

Więcej informacji na facebook.com


Konfrontacje Teatralne

23 - 25 września 2021
Lublin

W ramach festiwalu prezentowane są dokonania najciekawszych osobowości teatralnych, które przedstawiają nowy sposób rozumienia teatru. „Konfrontacje Teatralne” to także szereg imprez towarzyszących m.in. cykl filmowy, koncerty, wystawy oraz cykl spotkań i debat z twórcami.

Więcej informacji na facebook.com

Octoberfest w Radości
25 - 26 września 2021
Lublin

Klub Radość zaprasza wielbicieli złotego trunku - czekają na nich dwa dni piwnej i kulinarnej uczty oraz występy zespołów muzycznych.

Więcej informacji na facebook.com

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci
25 września - 3 października 2021
Lublin

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbywać się będzie w kilkunastu miastach Polski, w tym w Lublinie, w dniach 23 września - 3 października. Ponadto, od 7 do 24 października program będzie dostępny także online.

Więcej informacji na ck.lublin.pl

Lubelska Giełda Staroci
26 września 2021
Lublin

Jak co miesiąc na placu Zamkowym w Lublinie znajdziesz unikatowe stare meble, sztukę i bibeloty.

Więcej informacji na facebook.com

Zielony Festyn z Lubelską Ligą Gier Miejskich
26 września 2021
Lublin

Lubicie questy i gry miejskie? Zielony Festyn w parku na Górkach Czechowskich będzie wspaniałą okazją by spróbować swoich sił w takiej zabawie.

Więcej informacji na facebook.com

Misterium Dzwonu
29 września 2021
Lublin

Archanioł Michał był pierwszym patronem Lublina oraz nieistniejącego już kościoła farnego. Czas wspomnieć o tym podczas corocznego Misterium Dzwonu na Wieży Trynitarskiej.

Więcej informacji na facebook.com

TEATR LUKLA: Literackie impro
26 września 2021
Lublin

Coś dla miłośników improwizacji i literatury. Aktorzy biorący udział w wydarzeniu zmierzą się z utworami poetyckimi i literackimi sugerowanymi przez widownię. Spotkanie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

Więcej informacji na facebook.com

Whisky - the water of life
wrzesień 2021
Janów Lubelski

Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim zaprasza na wystawę fotografii Jacka Florczaka, na których główną modelką jest szlachetna whisky.

Więcej informacji na facebook.com


Jarmark Lubelski
wrzesień 2021
Lublin

Jarmark Lubelski to targ ekologiczny odbywający się w Lublinie w środy oraz soboty. Wydarzenie skupia lokalnych producentów produktów spożywczych, wytwórców rękodzieła, a także restauratorów, oferujących swoje dania na wynos - w słoiku lub pudełku. 

Więcej informacji na facebook.com


Tradycja i kultura ziemi wschodnich dawnej Rzeczpospolitej
wrzesień 2021
Lublin

Cykl wykładów poświęconych kresom we wrześniowe czwartki o godzinie 17.00 w Pałacu Lubomirskich.

Więcej informacji na facebook.com


Puławy dawniej i dziś | wystawa plenerowa
wrzesień 2021
Puławy

Od wioski rybackiej do nowoczesnego miasta - poznaj historię Puław na wystawie upamiętniającej 115. rocznicę nadania miejscowości praw miejskich.

Więcej informacji na pulawy.eu


Srebro na szkle | wystawa
wrzesień 2021
Lublin

Fotografia Romana Krawczenki w Muzeum Historii Miasta Lublina. Odwiedź Bramę Krakowską i zobacz piękno zdjęć utrwalonych na szkle. 

Więcej informacji na facebook.com


Jubileuszowa Wystawa Fotografii. 55 lat Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
wrzesień 2021
Kazimierz Dolny

Chwile zatrzymane w czasie. Ponad pół wieku jednego z najlepszych polskich festiwali folkowych uchwycone na fotografii. Wystawa pod chmurką na kazimierskim Małym Rynku - w "Galerii Podniebnych Obrazów".

Więcej informacji na facebook.com


Język koloru | wystawa
wrzesień 2021
Lublin

Co łączy dzieła wybitnych polskich malarzy i utalentowanych lokalnych artystów? Fascynacja barwą. Zachwyć się wszystkimi odcieniami kolorów na wystawie malarstwa stanowiącego część zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie.

Więcej informacji na facebook.com


Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka.
wrzesień - październik 2021
Lublin

Spotkania z dziennikarzami muzycznymi w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W programie pięć spotkań autorskich, warsztaty oraz prelekcja.

Więcej informacji na facebook.com


Wystawa "Ilustracje. Stěpán Zavřel" - Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”
wrzesień 2021
Lublin

Wystawa prezentuje dorobek Štěpána Zavřela, twórcy zasłużonego dla europejskiej literatury dziecięcej i jego ilustracje do książek: "Dziadek Tomek", "Sen o Wenecji", "Odnalezione słońce" i "Ostatnie drzewo".

Więcej informacji na spotkaniakultur.com
 

Wystawa “Wielka wyprawa Żubra Pompika – Polskie Parki Narodowe”
wrzesień 2021
Lublin

Wystawa przygotowana w ramach Festiwalu Ojce i Dziatki zabierze najmłodszych widzów w podróż śladami żubra Pompika, bohatera książek Tomasza Samojlika, dzięki czemu dzieci poznają polskie parki narodowe i inne cenne przyrodniczo obszary.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

Wystawa „The Journey” | Stella Polaris (Norwegia)
wrzesień 2021
Lublin

Wystawa w Centrum Spotkania Kultur przybliży widzom norweski teatr Stella Polaris, powstały w 1985 roku, uznany w dziedzinie teatru ulicznego, cyrku i akrobatyki. Wśród eksponatów znajdują się fotografie, materiały filmowe, kostiumy i rekwizyty.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com
 

Wystawa "na papierze bez granic"
wrzesień 2021
Lublin

Historia Międzynarodowego Forum Artystycznego „na papierze bez granic…” sięga 2001 roku. Wydarzenie na celu prezentację współczesnej sztuki wykorzystującej papier jako środek artystycznego wyrazu. Na wystawie z okazji siódmej odsłony Forum pojawią się prace artystów z Polski, Litwy, Słowacji, Niemiec, Japonii, Tajlandii i Indii, różniące się m.in. stylem, techniką wykonania czy kompozycją.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

WIELOŚĆ W JEDNOŚCI JEDNOŚĆ W WIELOŚCI. Wystawa członków ZPAF Okręg Lubelski
wrzesień 2021
Lublin

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wystawę prezentującą 30 fotografii autorstwa członków lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

Wystawa „Meblościanka” Joanny Polak – kulisy produkcji klatka po klatce
wrzesień 2021
Lublin

Podczas odwiedzin w CSK koniecznie zobaczcie wystawę "Meblościanka” Joanny Polak, gdzie poznacie kulisy produkcji filmu animowanego klatka po klatce i zobaczycie scenografię do filmu ukazującą tajniki animacji w technice lalkowej.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

 

RAJDY PIESZE, ROWEROWE, WYDARZENIA SPORTOWE


Roztoczańsko-poleski ultramaraton rowerowy, wszystkie drogi prowadzą do Chełma

4 września 2021

Propozycja dla miłośników rowerowych wypadów i zjawiskowych widoków.

Więcej informacji na facebook.com


6. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

11 września 2021
Lublin

Do biegu, gotowi, start! Przed Wami odcinek o długości 1609 metrów wytyczony w lubelskim Parku Ludowym. Wydarzenie jest częścią  Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci.

Więcej informacji na facebook.com


Biegiem po wózek

11 września 2021
Lublin

Bieg charytatywny wokół Zalewu Zemborzyckiego.

Więcej informacji na facebook.com


Rajd Nordic Walking Puławy
12 września 2021
Puławy

Kijki w dłoń i odkrywamy leśne ścieżki okolic Puław.

Więcej informacji na facebook.com


Sosnowica Cross MTB Maraton
18 września 2021
Sosnowica

Maraton kolarski dla prawdziwych miłośników jazdy na dwóch kółkach. Z myślą o najmłodszych kolarzach przygotowano zawody na 200 metrowym odcinku. No to jazda!

Więcej informacji na facebook.com

Rajd rowerowy "Szlakiem głuszcowym"
18 września 2021
Nadleśnictwo Biłgoraj

Coś w sam raz dla miłośników rowerów i ornitologii. Nadleśnictwo Biłgoraj zaprasza na rajd rowerowy tropem głuszca.

Więcej informacji na facebook.com

Spływ kajakowy "Pożegnaj z nami lato!"
21 września 2021
Kośmin

Jesień tuż tuż, więc pożegnajmy wspólnie lato podczas spływu kajakowego po rzece Wieprz.

Więcej informacji na facebook.com

O kulturze żydowskiej przy kawie po izraelsku
23 września 2021
Lublin

Lubartowska77 zaprasza na kolejne wydarzenie poświęcone kawie. Tym razem skupimy się na żydowskich zwyczajach dotyczących tego napoju.

Więcej informacji na facebook.com


8. Rajd "Zapory"

25 września 2021
Bełżyce Rynek - Krężnica Okrągła - Zalesie

Propozycja dla zdeklarowanych piechurów - rajd szlakiem mjr. cc Hieronima Dekutowskiego “Zapory”.

Więcej informacji na facebook.com

XXII Święto Jesieni
26 września 2021

Kazimierz Dolny

Lato zawsze kończy się szybciej niż tego chcemy. Jednak nie ma powodu do smutku. Przed nami jesień! Czas bogactwa darów natury, kolorowych liści i gwarnej krzątaniny w królestwie zwierząt. Świętujmy wspólnie w Kazimierzu Dolnym nadejście tej pięknej, wielobarwnej pory roku.

Więcej informacji na facebook.com

Na Szlaku Produktu Lokalnego | rajd rowerowy
26 września 2021

Rąblów - Wąwolnica - Końskowola - Rąblów

Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień zaprasza na kolejny rajdy rowerowy. Tym razem uczestnicy wyruszą na poszukiwanie wyjątkowych produktów, z których słynie okolica. W programie między innymi owocowa degustacja, wizyta w lawendowym królestwie czy ognisko w rąblowskim 'Parku Labiryntów i Miniatur".

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Rowerem na południe od Lublina

wrzesień 2021

Kochasz jazdę na rowerze? W takim razie wyrusz z Towarzystwem dla Natury i Człowieka na cykl rekreacyjnych wycieczek rowerowych. Kierunek - na południe od Lublina. We wrześniu w ramach projektu odbędą się trzy rajdy: 
- 5 września: zdobyć Stasin Everest, źródełko miłości, Stary Gaj, Las Rządowy, Las Krężnicki i źródełko w dębowym lesie, dolina rzeki Nędznicy, las Sherwood, Bystrzyca, Zalew (45km)
- 12 września: szlakiem zabytkowych młynów wzdłuż Bystrzycy i na Lawendowe Wzgórze (60km)
- 19 września: w dolinę rzeki Giełczew i do Gardzienic -rez. przyrody Olszanka, rez. przyrody Chmiel, ośrodek Gardzienice, zabytkowe pałace, wieża widokowa, lody w Piaskach, Las Krępiecki(70km)

Więcej informacji na facebook.com

 

KONCERTY


Orkiestra Ludwika Sarskiego

3 września 2021
Kazimierz Dolny

Muzyczna mozaika early jazz, ragtime, tanga swingy oraz muzyki klezmerskiej wypełni mury kazimierskiego zamku.

Więcej informacji na facebook.com


Ralph Kaminski | Lublin Youth Festival
3 września 2021
Lublin

Pierwszy koncert w ramach Lublin Youth Festival. Na scenie pojawi się nietuzinkowy Ralph Kamiński, który zapewni widzom przeżycia nie z tej ziemi. Koncert stanowi część trasy - "KOSMICZNE ENERGIE".

Więcej informacji na ddkbronowice.pl


Mery Spolsky | Lublin Youth Festival
4 września 2021
Lublin

Kolejna wyrazista osobowość na scenie Lublin Youth Festival. Panie i Panowie, przed Wami Mery Spolsky.

Więcej informacji na ddkbronowice.pl

 
Miasto słucha
5 września 2021
Lublin

 Lubicie muzykę klasyczną? Przed nami ostatni koncert fortepianowy w ramach cyklu "Miasto słucha" w zielonych przestrzeniach Browaru Perła.

Więcej informacji na facebook.com


Czarno-Czarni | Lublin Youth Festival
5 września 2021
Lublin

Legendarni Czarno-Czarni z koncertem w lubelskim Ogrodzie Saskim. Wow!

Więcej informacji na ddkbronowice.pl


Anna Maria Jopek | koncert
9 września 2021
Lublin

Anna Maria Jopek zaprezentuje lubelskiej widowni zgromadzonej w Centrum Spotkania Kultur nowy projekt muzyczny "Przestworza".

Więcej informacji na spotkaniakultur.com

"Na styku kultur" - koncert kameralny pieśni Ludomira Michała Rogowskiego
9 września 2021
Lublin

W 140-tą rocznicę urodzin pochodzącego z Lublina kompozytora w Trybunale Koronnym odbędzie się koncert jego utworów.

Więcej informacji na facebook.com

Jak mus to naturalne musowanie!
10 września 2021
Wierzchowiska Drugie

Letni koncert przy pét-natach w zjawiskowym ogrodzie Dworu Sanna. Muzyka, wino, śpiew... brzmi jak wieczór idealny.

Więcej informacji na facebook.com


Daria Zawiałow | Lublin Youth Festival
10 września 2021
Lublin

Daria Zawiałow niekwestionowanie króluje na polskich listach przebojów. Uwielbiana przez młode pokolenie, tym razem oczaruje lubelską widownię. Zapowiada się wyjątkowy koncert.

Więcej informacji na ddkbronowice.pl


Janek Traczyk | Lublin Youth Festival
11 września 2021
Lublin

Przed nami ostatni koncert w ramach Lublin Youth Festival. Na zakończenie festiwalu wystąpi Janek Traczyk, utalentowany artysta znany między innymi z desek Teatrów Buffo i Roma a także programów telewizyjnych.

Więcej informacji na ddkbronowice.pl


Europejski Festiwal Smaku | koncert finałowy
12 września 2021
Lublin

Koncert w Archikatedrze Lubelskiej wieńczący tegoroczną edycję Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie

Więcej informacji na facebook.com


Koncert Wiedeński
12 września 2021
Lublin

Centrum Spotkania Kultur zabierze nas w muzyczną podróż do Wiednia - stolicy światowej operetki, elegancji, czaru i powabu.

Więcej informacji na spotkaniakultur.com


The 3 Tenors & Soprano
16 września 2021
Lublin

Wieczór z włoskim akcentem w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Lublinie.

Więcej informacji na facebook.com

X Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
17 - 19 września 2021
Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Janowiec, Żyrzyn, Dąbrowica

Trąbki, puzony, waltornie, tuby... Ich dźwięki poniosą się uliczkami Puław, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Janowca, Żyrzyna i Dąbrowicy.

Więcej informacji na facebook.com


3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
18 - 26 września 2021
Biała Podlaska

Biała rozśpiewana! Już po raz trzeci w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego

Więcej informacji na facebook.com


IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie
19 września 2021
Łuków

Muzyka organowa oraz dźwięki instrumentów dętych blaszanych wypełnią wnętrze łukowskiego Kościoła pw. NMP Matki Kościoła. Przed nami ostatni koncert dziewiątej edycji Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie.

Więcej informacji na lok.lukow.pl


Pożegnanie lata z Sanah
24 września 2021
Chełm

Królowa dram z koncertem w Chełmie.

Więcej informacji na facebook.com


Międzynarodowy Festiwal Gospel w Lublinie
25 września 2021
Lublin

W ostatnią sobotę września Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Lublinie wybrzmi dźwiękami muzyki gospel.

Więcej informacji na facebook.com


Sonosfera Lubelska

30 września 2021
Lublin

Wyjątkowy koncert Coriny Marti, szwajcarskiej wirtuozki klawesynu i organów, bazującej na tabulaturze Jana z Lublina. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także zwiedzanie Wieży Trynitarskiej oraz kościoła seminaryjnego.

Więcej informacji na facebook.com

 

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM


Szlakiem znanych postaci Lublina | Sztukmistrz z Lublina

2 września 2021
Lublin

Wielowiekowa historia Lublina została zapisana w zbiorowej pamięci dzięki ludziom, którzy poprzez twórczość wnieśli wyjątkową wartość w losy miasta. Przed nami ostatni spacer z cyklu "Szlakiem znanych postaci Lublina". Śladem Sztukmistrza ruszycie jak zawsze w nieocenionym towarzystwie Pani Ireny Kowalczyk, przewodniczki oraz autorki wielu przewodników na temat Koziego Grodu. Organizatorem wydarzenia jest Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Więcej informacji na lublintravel.pl


Lublin Bolesława Prusa
4, 5, 11 września 2021
Lublin

Czas wyruszyć śladem Bolesława Prusa. Poznaj lubelskie zakamarki, które inspirowały pisarza a których wpływ można odszukać w twórczości mistrza słowa.

Więcej informacji na facebook.com


Spacer z Biurem Turystycznym Hubertus | Królewskim szlakiem

5 września 2021
Lublin

Bezpłatne zwiedzanie Lublina z Biurem Turystycznym Hubertus. Tym razem wyruszycie królewskim szlakiem.

Więcej informacji na bthubertus.com


Skrzydlaci przyjaciele | spacer
5 września 2021
Lublin

Wielkie ptasie poszukiwania czas zacząć! Spacer w ramach projektu "Sztuka Wrażliwości", dedykowany dzieciom w spektrum autyzmu w wieku 5-12 lat oraz ich opiekunom.

Więcej informacji na facebook.com


Spacer przyrodniczy po Szerokim
10 września 2021
Lublin

W poszukiwaniu dzikich roślin w miejskim krajobrazie. Spacer poprowadzi Pani Justyna Choro - przyrodniczka oraz miłośniczka flory ruderalnej.

Więcej informacji na facebook.com


Dzień Łosia
11 września 2021
Poleski Park Narodowy

Łośmiechnij się i ruszaj na bagna. Będziemy wspólnie wypatrywać tych majestatycznych stworzeń.

Więcej informacji na facebook.com

Niedziela otwarta | Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice
12 września 2021
Gardzienice

W drugą wrześniową niedzielę Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice po raz kolejny uchyli rąbka tajemnicy i zaprosi wszystkich chętnych na spacer z przewodnikiem. Goście odwiedzą zabytkowy pałac, spichlerz, oficynę, rządcówkę oraz park i ogród. W programie także wystawy oraz koncerty bądź projekcje filmowe.

Więcej informacji na facebook.com


Las Rudki - spacer fotograficzny
26 września 2021
Lublin

Czas na jesienny spacer fotograficzny po podlubelskim lesie Rudki.

Więcej informacji na facebook.com


Ziemia krasnostawska i hrubieszowska

26 września 2021

Odwiedź miejsce narodzin Bolesława Prusa, skosztuj wybornego piwa, zobacz jak działa winnica i poczuj aurę prasłowiańskiego grodziska. Odkryj okolicę Krasnegostawu oraz Hrubieszowa wraz z Biurem Turystycznym Hubertus.

Więcej informacji na bthubertus.com


Nocne zwiedzanie Kazimierza

wrzesień 2021
Kazimierz Dolny

Nocą świat wygląda inaczej, zmysły się wyostrzają, a opowiedziane historie nabierają dodatkowej mocy. Przekonajcie się sami podczas Nocne Zwiedzanie Kazimierza - Przewodnik Kazimierz Dolny.

Więcej informacji na facebook.com


Spacery po lubelsku
wrzesień 2021
Lublin

Chcesz poznać miasto? Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze” zaprasza na spacery z cyklu Lublin dla każdego oraz Lublin dla ciekawskich. 

Więcej informacji na facebook.com

 

MELEKSY I BUSIKI TURYSTYCZNE


Retro Meleks – Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy
wrzesień 2021
Nałęczów

Przeżyjcie podróż w czasie do miasteczka uzdrowiskowego, które oczami wyobraźni dzięki narracji przewodnika zmienia się wówczas rodem z powieści Bolesława Prusa czy Stefana Żeromskiego, bywalców i wielbicieli Nałęczowa. Stylizacje oraz opowieści w trakcie wycieczki, odzwierciedlają ducha epoki. Zalecana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin City Tour

wrzesień 2021
Lublin

Poznaj Lublin wraz z jego wielokulturową historią, podczas przejazdu wraz z Lublin City Tour. Do wyboru masz kilka tras o różnym czasie i tematyce. Życzymy udanej wycieczki! Start: plac Zamkowy.

Więcej informacji na lublin-city-tour.pl


Zwiedzaj z nami meleksami” | wycieczka meleksem po Zamościu z wykorzystaniem audioprzewodnika
wrzesień 2021
Zamość

Podczas przejazdu meleksem żaden ważny zabytek Zamościa nie zostanie pominięty. Zwiedzaniu zamojskiej Starówki towarzyszyć będzie nagranie z audioprzewodnika dostępne w czterech wersjach językowych. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na zwiedzaniezamoscia.pl


EkoBusik Kazimierz Dolny

wrzesień 2021
Kazimierz Dolny

A może tak zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą busikiem elektrycznym? We wrześniu macie taką możliwość. START: parking przy Rynku (wjazd na Rynek od ul. Lubelskiej). Zalecana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com

 

[artykuł aktualizowany]