12-12-21
28-02-22

Wieczory są długie ale Lublin nie śpi i zaprasza do skorzystania ze swoich zimowych atrakcji. Warto pospacerować po centrum miasta rozświetlonego wyjątkowymi świątecznymi iluminacjami, wziąć udział w bogatym programie Festiwalu Bożego Narodzenia, czy odwiedzić park iluminacji w Ogrodzie Botanicznym. Na aktywnych czeka lodowisko Ice Mania oraz kuligi w bajecznej zimowej scenerii Muzeum Wsi Lubelskiej. Możliwości jest wiele, znajdź coś dla siebie. Do zobaczenia zimą w Lublinie!


Last Christmas! | Festiwal Bożego Narodzenia 

bsh

Festiwal Bożego Narodzenia wspaniale wprowadzi Cię w świąteczny nastrój. W programie warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, spotkania kolędnicze przy szopce, gra miejska oraz kiermasze bożonarodzeniowe. 

www.swieta.lublin.eu

 

Ice, Ice baby! | Lodowisko Icemania

Icemania LublinŹródło zdjęcia: www.mosir.lublin.pl

Lublin zaprasza miłośników łyżwiarstwa na kryte lodowisko Icemania z pełnowymiarową taflą 30x60 m. Obiekt jest doskonały zarówno do nauki jazdy, jak i dla doświadczonych łyżwiarzy. Znajdziesz tam widowiskową antresolę, wypożyczalnię sprzętu oraz zaplecze gastronomiczne. Icemania posiada także bogaty program wydarzeń, m.in. Laser Party. Nie zapomnij ciepłego sweterka!

www.icemania.lublin.eu


Shine bright like a diamond | Iluminacje świąteczne

bsh

Niezwykłą atmosferę Starego Miasta w Lublinie zimą podkreślają świąteczne iluminacje. W Lublinie możesz pospacerować pod gwiazdami, spotkać się z aniołami czy zrobić sobie zdjęcie z pocztówką Wesołych Świąt życzy Lublin. Klimat idealny do wieczornych spacerów. 

www.lublin.eu


Turn your lights on | Lumina Park „Botaniczna Podróż”

lumina park Lublin

Zimowe popołudnia, kiedy szybciej robi się ciemno, to idealna pora aby wybrać się do nowej sezonowej atrakcji. Park iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie, dzięki instalacjom świetlnym, zabierze Cię w niezwykłą podróż dookoła świata. 

www.luminapark.pl


Cold as ice | Morsowałeś?

lubelski klub morsowŹródło zdjęcia: Facebook Lubelski Klub Morsów

W ubiegłym sezonie chyba najpopularniejszą zimową aktywnością było morsowanie. Ta moda wciąż trwa! Odważysz się spróbować? Specjaliści z Lubelskiego Klubu Morsów służą praktycznymi poradami, zanim zaczerpniesz zimowej kąpieli w Bystrzycy przy tamie Zalewu Zemborzyckiego. 

www.mors.drpc.lublin.pl


It may be winter outside | Biegiem na nartach

narty biegowe

Jeśli z zaciekawieniem oglądasz występy narciarzy, czy biathlonistów w zawodach Pucharu Świata i chcesz zaczerpnąć trochę ruchu na świeżym powietrzu, zachęcamy do skorzystania z leśnych traktów Starego Gaju oraz ścieżek nad Zalewem Zemborzyckim. Zimą drogi przeciwpożarowe i inne ścieżki zamieniają się w trasy do narciarstwa biegowego.


Jingle bells | Kuligi w Muzeum Wsi Lubelskiej

muzeum wsi lubelskiejŹródło zdjęcia: www.facebook.com/muzeum.wsi.lubelskiej

Długie spacery ścieżkami prowadzącymi przez malowniczy skansen lub konny zaprzęg i sanie mknący wśród ośnieżonych chat. Świetną zabawę podczas kuligów, zapewnia co roku Muzeum Wsi Lubelskiej. Na pewno zauroczysz się dawną lubelską wsią. Oby tylko śnieg dopisał!

www.skansen.lublin.pl 

Możliwość zorganizowania kuligu jest zależna od aktualnych warunków atmosferycznych.

 

All I want for Christmas is you | Świąteczny Jarmark Lubelski

jarmark lubelski

Świąteczne przysmaki, pakiety prezentowe, przypomnienie kultywowanych od pokoleń tradycji świątecznych i wspaniała atmosfera. To wszystko czeka na Ciebie na Lubartowskiej 77. Koniecznie tam zajrzyj jeszcze przed Świętami.

www.facebook.com/Lubartowska77