W czerwcu Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna gościła Pana Arkadiusza Łubę, dziennikarza polskiego pochodzenia pracującego dla Deutschlandfunk Kultur (ok. 4,5 mln słuchaczy) i Auslandsdienst des Polnischen Rundfunks.
 
Wizytę rozpoczęła wystawa Tamara Łempicka – kobieta w podróży w Muzeum Narodowym w Lublinie. Relacja o wystawie została wyemitowana w najważniejszej audycji kulturalnej dnia Deutschlandradio. Następnie odwiedziliśmy Krainę Lessowych Wązozów gdzie w Muzeum Sztuki Złotniczej spotkaliśmy się z dyrektorem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Piotrem Kondraciukiem. Zajrzeliśmy też do kazimierskiej synagogi oraz Fary. Pamiętaliśmy o kazimierskim kogucie i obowiązkowym spacerze po malowniczych lessowych wąwozach. Wybraliśmy się także do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, gdzie posłuchaliśmy ciekawych historii pałacu i jego właścicielach.
Pan Arkadiusz Łuba spotkał się z dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorotą Lachowską aby porozmawiać o ofercie turystycznej regionu oraz aktualnej sytuacji branży.
 
Zadbaliśmy o to aby nasz Gość mógł komfortowo wypocząć, korzystając z usług Hotelu Wieniawski w Lublinie.
 
Zebrane materiały zostaną wykorzystane w kilku audycjach Deutschlandfunk Kultur – publicznego drugiego programu kulturalno-naukowego niemieckiego radia emitowanego przez Deutschlandradio. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za współpracę w organizacji wizyty.
 
Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym materiałem na temat wystawy Tamary Łempickiej, który powstał podczas wizyty: