04-08-22
10-08-22

Na wakacje Zamość i Roztocze!

Zapraszamy na prezentację oferty wakacyjnej Zamościa oraz Roztocza w Informacja turystyczna w Lublinie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, od 4 do 10 sierpnia, w godzinach 14.00-18.00.
Codziennie na lubelskim deptaku czekać będzie na mieszkańców i turystów wiele atrakcji!

4-6 sierpnia - promocja miasta Zamość, zaprezentowany zostanie najnowszy przewodnik po Zamościu pt. „Oprowadzacz zamojski”. Spółdzielnia Socjalna Sami Swoi prowadząca Klub Wspomnienie PRL-u zaprezentuje działanie saturatora z wodą sodową, którą będzie można na miejscu degustować. Dodatkowo, posmakujemy również „krówkowego founde” z Manufaktury Słodyczy Krówka Roztoczańska. 6 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się również spotkanie dla przewodników i touroperatorów z Wojciechem Sachajko z Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, który opowie o bardziej i mniej oczywistych atrakcjach turystycznych Zamościa.

7 sierpnia – zaprezentują się certyfikowane miejsca Marki Roztocze Muzeum Skarbów Ziemi i Morza, Muzeum Starych Rzemiosł, odbędą się prelekcje o historii, pasji i eksponatach muzealnych, olejach tłoczonych na zimno, nierafinowanych, właściwościach leczniczych oraz kosmetycznych. Archipelag Roztocze przygotuje animacje dla dzieci m.in. ożywianie obrazków na tabletach z aplikacjami, towarzyszyć nam będzie maskotka Archipelagu Roztocze. Zagroda Roztocze zaprezentuje produkty regionalne – serniki, piróg biłgorajski, pierożki drożdżowe z różnym nadzieniem. Będzie również Gospodarstwo Pasieczne „Miody Roztocza” z degustacjami miodów i wyrobów pszczelarskich.

8 sierpnia - Gmina Hrubieszów - rekonstruktorzy z Masłomęckiego Stowarzyszenia Wioska Gotów opowiedzą o historii Gotów, bogactwie archeologicznym tego terenu i skansenie w Masłomęczu. W programie także prezentacja tkania krajek, warsztaty lepienia naczyń glinianych, pokaz - jak Goci podrabiali rzymskie pieniądze.

9 sierpnia - Gmina Nielisz. W programie wystawa rękodzieła artystycznego, wystawa fotografii artystycznej, występy wokalistów z Gminnego Ośrodka Kultury. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują degustacje wypieków oraz innych wyrobów kulinarnych.

10 sierpnia - Gmina Janów Lubelski – warsztaty Zoom Natury, warsztaty garncarskie, warsztaty: wiklina papierowa i kwiaty z krepiny, pokaz kulinarny przygotowania gryczaka janowskiego w ceramice łążkowskiej połączony z degustacją potraw regionalnych: gryczaka i jaglaka, pogadanka o miodzie (rodzaje miodów, konkurs rozpoznawania rodzaju miodu, ciekawostki), konkurs związany z atrakcjami turystycznymi Ziemi Janowskiej, występ OLEK ORKIESTRA. Na stoisku będą również maskotki Mrówka Zoomówka i Bocian Dyzio.

Organizatorami wydarzenia są Lubelska Regionalna Organizacja TurystycznaZamość - Twierdza OtwartaLokalna Organizacja Turystyczna "Zamość i Roztocze"

W uatrakcyjnienie promocji zaangażowały się: Miasto Zamość, Janów LubelskiGmina NieliszGmina Hrubieszów tworząc ciekawy program prezentacji, warsztatów, konkursów, gier i zabaw oraz degustacji.