10-02-23
19-02-23

Lublin zaprasza zakochanych! Sprawdźcie, jakie propozycje spędzenia walentynek czekają na Was w Lublinie. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie coś dla siebie i zaplanujecie wyjątkowy czas z drugą połówką!

 

LUBLIN

Dzień Świętego Walentego w Muzeum Wsi Lubelskiej zostanie poświęcony miłości oraz tęsknocie jako dwóm porządkom ludzkiego życia. 

Lubartowska 77 przygotowała coś słodkiego dla zakochanych! W trakcie Walentynkowych Warsztatów Czekoladowych (14 lutego) zakochani będą mieli możliwość wyrobu własnych lizaków oraz tabliczki czekolady. W programie przewidziana jest również degustacja słodkości. 

Kino CSK w walentynki (14 lutego) zaprezentuje komediodramat ''Superbohaterowie" w reżyserii Paolo Genovese. W Centrum Spotkania Kultur wyruszycie również w miłosną podróż razem Beatą Kozidrak i Bajmem w trakcie koncertu ‘’Kocham Cię, piosenki o miłości”(14 lutego)

Poznajcie muzyczną opowieść o fascynacji hiszpańskim flamenco ze słonecznej Andaluzji połączonego z nutami Bliskiego Wschodu. W taką podróż udacie się w trakcie koncertu walnetynkowego ''Zakochaj się w Filharmonii' (14 lutego). 

Muzyczny wieczór dla zakochanych w Qulturalnej upłynie wśród pięknych piosenek z lat pięćdziesiątych w trakcie koncertu Polskich Migdałów (14 lutego).

Wyjątkowe utwory o miłości Stachury, Leśmiana czy Cohena usłyszycie 19 lutego w trakcie Koncertu walentynkowego z Lubelską Federacją Bardów w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego.

Piwnica pod Fortuną proponuje spędzenie Walentynek po Staropolsku! W programie zwiedzanie Piwnicy i spacer po mieście śladami miłości i romansów dawnego Lublina.

Alter Spa & Wellness zaprasza na walentynkową noc saunową (11 lutego). 

Udajcie się na spacer tematyczny "W kinie, W Lublinie - kochaj mnie" (14 lutego) prowadzony przez Agnieszkę Malinowską-Mikołajczyk w ramach ''Poznaj Lublin z przewodnikiem". 

Czy nazwa Lublin wzięła się od słowa lubov - które oznacza miłość? Czy to możliwe, że Lublin jest miastem miłości? Jeśli nigdy nie przyszło ci do głowy zastanawianie się nad tą kwestią zapraszamy na Nieromantyczny spacer na Walentynki śladami różnych form miłości. Spacerujący z Przewodniczką Inspiracji Magdaleną Łuczyn jak zwykle pozbędą się konwenansów i ruszą nietypową trasą prowadzącą przez ciemne i błotniste zakamarki miasta. Zbiórka 14 lutego o godzinie 18:00 przy fontannie na Placu Wolności.

Święto zakochany w Tajemniczym Ogrodzie, pełnym klimatycznych świateł brzmi, jak randka idealna. Na zakochanych czeka specjalna atrakcja. W ramach wydarzenia Zakochaj się w Lumina Park Lublin ogród będzie otwarty w godzinach 17:00-21:00.

Wyjątkowe walentyki połączone z relaksem w saunie proponuje Hotel IlanRomantyczna kolacja w restauracji The Olive obejmuje przystawkę lub zupę, danie główne, deser oraz kieliszek wina. 

Walentynkowy pobyt w Hotelu Korona jest połączony masażem aromaterapeutycznym pleców oraz kolacją z kieliszkiem wina przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Poznajcie język miłości w trakcie walentynek w Hotelu Wieniawskim. Pakiet romans w Lublinie zawiera w cenie dwie wyjątkowe kolacje z butelką wina musującego w restauracji Trzy Romanse. W trakcie pobytu można udać się na błogi masaż. Walentynkową kolację (14 lutego) umili muzyka na żywo.

Restauracja Winestone w Mercure Lublin Centrum przygotowała smakowite kąski, takie jak cytrynowe krewetki, polędwiczki wieprzowe lub dorszowe i sernik baskijski. Brzmi pysznie!

W Hotelu Luxor na zakochanych czeka romantyczna kolacja. W pakiecie można skorzystać z sauny oraz siłowni.

SPA ORKANA przygotowało dwa pakiety dla zakochanych. Romantyczna kolacje we dwoje zostanie zrealizowana 14 lutego, drugi pakiet to romantyczna kolacja połączona z relaksem w Strefie Wody i Saun.

Po mieście chodzą słuchy, że najromantyczniejsza kolacja nad wodą (11 - 14 lutego) czeka na zakochanych w restauracji Może nad Zalewem Zemborzyckim.

Akwarela Cafe zaprasza na dwa koncerty walentynkowe: D'amour - piosenka francuska o miłości. Romantyczny nastrój stworzą nostalgiczne i pełne intymności melodie.

Akustyczny koncert walentynkowy zaprasza kawiarnia Nie wylej. W trakcie Paulina Jarosz x Nie wylej Paulina Jarosz 11 lutego zaprezentuje swój singiel ''Jej zapach".

Spędźcie walentynkowy weekend w kameralnym lokalu O matko i córko, który przygotował walentynkowe menu

Zakochani artyści mamy dla Was ciekawą propozycje. Co powiecie na Walentynkowe Warszataty Ceramiczne w CUDA STUDIO? Brzmi super!

Nie masz pary w walentynki? Spokojnie! W Chatce Żaka UMCS odbędzię się Valentine's Day Party przeznoczone również dla singli. Kto wie, może to okazja, aby poznać miłość swojego życia?

 

 

*Artykuł aktualizowany