24-03-23
06-04-23

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Ich niezwykłą atmosferę jak co roku zainicjują świąteczne lubelskie kiermasze. Lokalne rękodzieło, pachnące świąteczne wypieki, kolorowe stroiki, plecionki, palmy i pisanki - to wszystko czeka na Ciebie na jarmarkowych stoiskach! Pozwól wprowadzić się w świąteczny nastrój i sprawdź przygotowane przez nas zestawienie kiermaszy, które odbędą się w najbliższym czasie w Lublinie i całym województwie lubelskim.

 

24.03.2023 ∗ Hrubieszów ∗ Wielkanocny Kiermasz Pisanek i Palm

kiermasz wilekanocny hrubieszow

 

Na miejskim deptaktu zaroi się od kolorowych straganów wypełnionych świątecznymi precjozami, tradycyjnymi potrawami i zjawiskowym rękodziełem.

Więcej informacji na hdk-hrubieszow.pl

 

24-26.03.2023 ∗ Puławy ∗ Kiermasz Wielkanocny Twórców Ludowych

pulawy

Wpadnij do Puław na przedświąteczne zakupy! Na stoiskach nie zabraknie różnorodnych ozdób wielkanocnych, plecionych koszyczków, kolorowych pisanek, serwetek, obrusów, palm czy kartek świątecznych. 

Więcej informacji: domchemika.pl

 

25.03.2023 ∗ Radzyń Podlaski ∗ Jarmark Wielkanocny

 radzynpodlaski

Święta już niebawem! Wpadnij na Radzyński Kiermasz Wielkanocny po wyjątkowe produkty i tradycyjne ozdoby. Zaprasza Miasto Radzyń Podlaski oraz Radzyński Ośrodek Kultury.

Więcej informacji na facebook.com

 

25.03.2023 ∗ Włodawa ∗ Jarmark Wielkanocny

jarmark wlodawa

 

Jak niegdyś przygotowywano się do Świąt Wielkiej Nocy? Czym przystrajano domostwa oraz czym zastawiano stoły? Obrzędy wielkanocne w tradycji ludowej poznamy na Jarmarku Wielkanocnym we Włodawie.

Więcej informacji: muzeumwlodawa.eu

 

26.03.2023 ∗ Krzczonów ∗ Jarmark Wielkanocny

jarmark krzczonow

 

Poczuj klimat ludowych i tradycyjnych Świąt Wielkanocnych na jarmarku w Krzczonowie! 
Krzczonów słynie z zamiłowania do kultury ludowej i miejscowego folkloru, na Jarmarku na pewno nie zabraknie świątecznych ozdób wykonanych tradyjnymi technikami.

Więcej informacji: facebook.com

 

26.03.2023 ∗ Międzyrzec Podlaski ∗ Międzyrzecki Jarmark Wielkanocny

miedzyrzecpodl

Zbliżają się Święta! Szukając wielkanocnych inspiracji warto wybrać się na Międzyrzecki Jarmark Wielkanocny. Prezentowane wyroby zachwycą nie jednego. Nie tylko znajdziemy tam pisanki, palmy czy koszyczki. Na kramach pojawią się także przysmaki kuchni regionalnej. Brzmi smakowicie!

Więcej informacji na www.kultura.miedzyrzec.pl

 

26.03.2023 ∗ Konopnica ∗ Jarmark Wielkanocny – Konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną

jarmark konopnica

Pora na świąteczne zakupy na targu w Konopnicy. W programie także pokazy oraz warsztaty dla dzieci.

Więcej informacji na facebook.com

 

27-31.03.2023 ∗ Lublin ∗ Kiermasz Wielkanocny

dk lsm 

Wiosennie i świątecznie będzie również w Domu Kultury LSM! Na jarmarkowych stoiskach kupicie m.in. koszyczki wielkanocne, pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, serwetki, obrusy, ręcznie wykonane wiosenne wianki, palmy czy ozdoby z siana. Wpadnijcie koniecznie!

Więcej infocmacji na facebook.com

 

29.03.2023 ∗ Lublin ∗ Kiermasz Wielkanocny

spokojna9

Kiermasz Wielkanocny w dużej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie. Do zakupy wyroby wykonane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy oraz Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. Zysk z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby placówek.

Więcej informacji na facebook.com

 

 31.03.2023 ∗ Kazmierz Dolny ∗ Kiermasz Produktów Lokalnych

 grafika kiermasze

 

W ostatnią niedzielę marca warto wybrać się do Kazimierza na Kiermasz Produktów Lokalnych. Urokliwe, nadwiślańskie miasteczko pozwoli nam odetchnąć od dnia codziennego a wypełnione różnościami kramy z pewnością nas zachwycą.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu

 

31.03.2023 ∗ Susiec ∗ Kiermasz Wielkanocny

 susiec

Plac targowy w Suścu przyozdobią świąteczne dekoracje, kolorowe pisanki i palmy,  lokalne rękodzieło i tradycyjne wyroby kulinarne prosto z Roztocza!

Więcej informacji: facebook.com

 

01.04.2023 ∗ Biała Podlaska ∗ Jarmark Wielkanocny – Konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną

jarmark bialapodlaska

 

Kiermasz sztuki ludowej, rękodzieła, palm, pisanek oraz produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami na stół świąteczny, odbywający się w centralnym placu miasta – Placu Wolności. Jarmarkowi towarzyszy konkurs na Tradycyjną Palmę Wielkanocną – pokonkursowa wystawa prac oraz prezentacje artystyczne.

Więcej informacji: bck24.pl

 

01.04.2023 ∗ Krasnystaw ∗ Jarmark Wielkanocny

krasnystaw

 Podczas jarmarku odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Konkurs organizowany jest w celu popularyzowania tradycji wielkanocnych, nawiązując do dawnych technik i motywów związanych z naszym regionem.

Więcej informacji: kultura.krasnystaw.pl

 

01.04.2023 ∗ Łęczna ∗ Jarmark Wielkanocny

 leczna

 

Wystawcy oferujący lokalne rękodzieło, niepowtarzalne produkty i artykuły wielkanocne - takie atrakcje czekają na Was przy Placu Kościuszki w Łęcznej!

Więcej informacji: ck.leczna.pl

 

01-02.04.2023 ∗ Lublin ∗ Jarmark Wielkanocny

skansenjarmark

 

Jarmark jest częścią wydarzeń organizowanych w Muzeum tj. „IV Finału Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną” (1 kwietnia 2023) oraz „Niedzieli Palmowej” (2 kwietnia 2023). Sprawdź jak dawniej obchodzono Święta Wielkanocne w lubelskich wsiach.

 Więcej informacji: skansen.lublin.pl

 

01-02.04.2023 ∗ Chełm ∗ Kiermasz Wielkanocny

 chelm marszalkowski

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Miasto Chełm zapraszają na niezwykły kiermasz, podczas którego będzie można zakupić niepowtarzalne ozdoby wielkanocne - wykonane tradycyjnymi metodami plecionki, stroiki, palmy i pisanki. W programie wydarzenia znajdują się takze pokazy kulinarne z degustacjami. Brzmi smacznie, nieprawdaż?

Więcej informacji: facebook.com

 

01-02.04.2023 ∗ Janów Lubelski ∗ Kiermasz Wielkanocny

janow lubelski

Świąteczne rozmaitości na Kiermaszu Wielkanocnym na staromiejskim rynku w Janowie Lubelskim. Stroiki, wianki, pisanki... - do wyboru, do koloru. A do tego wszystkiego pyszności wprost od lokalnych gospodyń.

Więcej informacji: janowlubelski.pl

 

01-02.04.2023 ∗ Opole Lubelskie ∗ Kiermasz Wielkanocny

kiermasz opolelub

 Opolskie Centrum Kultury zaprasza na Skwer Miejski po świąteczne akcesoria! Tu kupisz palmy, stroiki, pisanki, a nawet ciasta wielkanocne. 

Więcej informacji: ock.opolelubelskie.pl

 

01.04.2023 i 06.04.2023 ∗ Lublin ∗ Wielkanocny Jarmark Lubelski

grafika kiermasze

Nie jeden, a dwa niezwykłe wielkanocne jarmarki czekają na Ciebie przy Lubartowskiej 77! Jarmark Lubelski to targ ekologiczny odbywający się w Lublinie cotygodniowo. Wydarzenie skupia lokalnych producentów produktów spożywczych, wytwórców rękodzieła, a także restauratorów, oferujących swoje dania na wynos - w słoiku lub pudełku. Tym razem twórcy zachwycą Cię wielkanocnymi ozdobami i tradycyjnymi świątecznymi wyrobami kulinarnymi.

Więcej informacji wkrótce na lubartowska77.pl

 

02.04.2023 ∗ Zamość ∗ Kiermasz Wielkanocny | Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

kiermasz zamosc

Kolorowe kramy pełne pisanek, baranków, serwetek i innych rozmaitości w otoczeniu renesansowej architektury Rynku Wielkiego w Zamościu. Twórcy ludowi nie tylko zaprezentują swoje prace, ale również zdradzą tajniki ich wyrobu.

Więcej informacji: zdk.zamosc.pl

 

02.04.2023 ∗ Nałęczów ∗ Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych

grafika kiermasze

Wielkanocne pyszności, cudeńka na świąteczny stół i moc pozytywnej - wiosennej energii. Nałęczów zaprasza na Kiermasz Produktów Lokalnych.

Więcej informacji: zielonypierscien.eu

 

02.04.2023 ∗ Łuków ∗ Jarmark Wielkanocny

lukow

 

Spędź pierwszy weekend kwietnia w Łukowie, nie pożałujesz! Na przedświątecznym jarmarku możesz kupić wielkanocne ozdoby, wypieki, a także palmy i pisanki. Tradycyjnie, podczas kiermaszu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu "Kolorowa Wielkanoc". 

Więcej informacji: facebook.com

 

02.04.2023 ∗ Biłgoraj ∗ Jarmark Wielkanocny

bilgoraj

Na biłgorajskim kiermaszu czekają na Was urokliwe wyroby rękodzielnicze, świąteczne ozdoby, a także tradycyjne przysmaki wielkanocne. 

Więcej informacji: bck.lbl.pl

 

[Artykuł aktualizowany]