28-04-23
03-05-23

Czas na Majówkę w Lubelskim! Przygotowaliśmy listę dostępnych muzeów, atrakcji, wydarzeń i pomysłów na to, jak dobrze wykorzystać dłuuuugi majowy weekend w pięknym regionie między Wisłą a Bugiem. Zwiedzaj Kazimierz Dolny w blasku gwiazd i pochodni, wybierz się na podróż w czasie po Nałęczowie z Retro Meleksem, odwiedź malownicze Muzeum Wsi Lubelskiej i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, weź udział w Majówce Roztoczańskiej w Krasnobrodzie lub Motomajówce w Janowie Lubelskim, spaceruj ścieżkami lubelskich parków narodowych, poznaj historię Zamościa, Chełma i Białej Podlaskiej. Sprawdź co się wydarzy i znajdź propozycje dla siebie. Trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco aktualizujemy artykuł.

 

 

 

WYDARZENIA (28.04 - 3.05.2023)
Zamość Travel

 

Wróblewski i po... Sztuka realizmu bezpośredniego
28 kwietnia 2023

Lublin

Różnorodność i niezwykła pasja artysty Andrzeja Wróblewskiego zostały ukazane w przekroju twórczości malarza. Wystawa przedstawia blisko 100 obrazów i szkiców Wróblewskiego, z którymi zestawiono 50 dzieł wybitnych i uznanych artystów, pozwalających ukazać aktualność twórczości Wróblewskiego w kolejnych dekadach.

Więcej informacji: facebook.com

 

Kuba Jurzyk z zespołem | koncert
28 kwietnia 2023
Lublin

Współtwórca "Studio Accantus", wokalista i aktor dubbingowy razem z zespołem promuje swój debiutancki album "Pierwsza".

Więcej informacji: kiwiportal.pl

 

Dub Jungle Vinyl Joint / Pussy Lovers Cru Sound System & BubbaYagga Sound | koncert
28 kwietnia 2023
Lublin

Pozytywna, muzyczna energia opanuje wirydarz Centrum Kultury w Lublinie.

Więcej informacji: facebook.com

 

Lubelski Festiwal Międzypokoleniowy
28 - 30 kwietnia 2023
Lublin

Przed nami pierwsza edycja niesamowitego festiwalu międzypokoleniowego! W programie wydarzenia znajdą się dyskusje, warsztaty czy też spotkania integrujące wszystkie pokolenia. 

Więcej informacji: facebook.com

 

Granie na śniadanie | koncert “Ptaszkowie śpiewali”
29 kwietnia 2023
Lublin

Muzyczne (i nie tylko!) śniadanie dla najmłodszych w Centrum Kultury.

Więcej informacji: facebook.com

 

Botaniczna Piątka - edycja wiosenna
29 kwietnia 2023
Lublin 

Ruch to zdrowie, a sportowa aktywność w zjawiskowej scenerii lubelskiego Ogrodu Botanicznego to bez wątpienia istny zastrzyk witalności. Przed Wami pierwszy bieg w ramach tegorocznej edycji Botanicznej Piątki.

Więcej informacji: facebook.com

 

Dzień Otwarty w Radiu Lublin
29 kwietnia 2023
Lublin

Radio Lublin otwiera drzwi dla zainteresowanych. Poznacie tajniki tworzenia audycji radiowych, funkcjonowania radia czy ilości kabli w rozgłośni. 

Więcej informacji na radio.lublin.pl

 

Angelfall Festival 
29 kwietnia 2023
Lublin

Lubisz ciężkie brzmienia? Dawka najlepszego black metalu w wykonaniu legendarnych kapel: Arkona(PL), Bestia, Besatt, Popiół, Obsidian mantra w lubelskim klubie Fabryka Kultury Zgrzyt, to pierwsza edycja festiwalu Angelfall. 

Więcej informacji: facebook.com

 

Baron Cygański w Teatrze Muzycznym 
29 - 30 kwietnia 2023
Lublin

A może majówka ze Straussem? Teatr Muzyczny zaprasza na jedno z najpopularniejszych dzieł austriackiego kompozytora przedstawiające historię miłości Cyganki do węgierskiego szlachcica. 

Więcej informacji: facebook.com

 

Fju Fju | spektakl
30 kwietnia 2023
Lublin

Spektakl dla dzieci 3+.

Więcej informacji: facebook.com

 

Festiwal Kultury Ludowej "Jawor - u źródeł kultury"
30 kwietnia 2023
Lublin

Nie lada gratka czeka na odwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej w niedzielę, 30 kwietnia. W ten dzień w lubelskim skansenie odbędzie się druga edycja Festiwalu Kultury Ludowej "Jawor - u źródeł kultury". Oprócz występów zespołów i artystów ludowych będzie można także nabyć produkty wykonane przez lubelskich rękodzielników, a także skosztować regionalnej kuchni.

Więcej informacji: skansen.lublin.pl

 

Lublin Jazz: Aleksandra Kutrzepa Quartet | koncert
30 kwietnia 2023
Lublin

Nowoczesny jazz z nutą awangardy i ludowych inspiracji. Zaprasza Centrum Kultury.

Więcej informacji: facebook.com


Sezon Lublin 2023
1 maja - 31 października 2023
Lublin

Sezon Lublin powraca, po raz drugi w odmienionej wersji! Aktualna forma wydarzenia ma postać charakterze akcji promocyjnej i jest dostępna dla każdego. By wziąć udział w akcji należy pobrać specjalny karnet, zawierający miejsca na 30 naklejek w 7 kategoriach - w tym roku dodano kategorię specjalną (Joker), związaną z tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Karnety są dostępne do pobrania w Centrum Inspiracji Turystycznej, a także u Partnerów akcji.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna jest jednym z Partnerów Sezonu Lublin. Znajdziesz nas w kategorii "Kolekcjoner". Zapraszamy po zakup lubelskich pamiątek do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, na ul. Krakowskie Przedmieście 6 w Lublinie.

Akcja trwa od 1 maja do 31 października 2023 lub do wyczerpania zapasów nagród, a jej organizatorem jest Gmina Lublin.

Więcej informacji: www.sezon.lublin.eu

 

Dni i Noce Jagiellońskie w Lublinie
1 - 3 maja 2023
Fundacja "Via Jagiellonica"

W ramach Dni i Nocy Jagiellońskich w Lublinie odbędą się tematyczne spacery z przewodnikiem podczas Majówki 2023. Harmonogram i wszystkie inne informacje znajdują się na stronie organizatora.

Więcej informacji: www.facebook.com

 

HelloFolks!
1 maja 2023
Lublin

Scena Studia Koncertowego Polskiego Radia Lublin będzie gościć światowej sławy artystów wykonujących muzykę folkową.

Więcej informacji: kiwiportal.pl

 

Uszy Duszy | koncert
1 maja 2023
Lublin

Bezalkoholowa impreza przy muzyce elektrycznej, inspirowanej afro, latin, asian i world music oraz soulem, funkiem, dub i disco.

Więcej informacji: facebook.com

 

Pokaz fontanny multimedialnej
1-2 maja 2023
Lublin

Wraz z początkiem maja fontanna multimedialna na Placu Litewskim obudzi się z zimowego snu. Na pierwsze w tym sezonie pokazy zapraszamy 1 i 2 maja o godz. 21.00, zaś kolejne odbywać się będą w piątki i soboty o tej samej godzinie.

Więcej informacji: lublin.eu

 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej
2 maja 2023
Lublin

Uroczyste podniesienie flagi na balkonie lubelskiego ratusza przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego odbędzie się o godz. 11.45.

Więcej informacji: facebook.com


Danse Macabre | Pod chmurką - czyli majóweczka w Wirydarzu

2 maja 2023
Lublin

Elektroniczna majówka z Centrum Kultury.

Więcej informacji: facebook.com

 

Polonez dla Lublina 
3 maja 2023
Lublin

 W dniu Narodowego Święta Trzeciego Maja, Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” oczaruje zgromadzonych na placu Litewskim tradycyjnym polonezem oraz tańcami narodowymi i regionalnymi. Jak co roku, do tańca zostaną zaproszeni mieszkańcy i goście Koziego Grodu.

Więcej informacji: zpit.lublin.pl

 

Koncert "Czując" w Wieży Trynitarskiej
3 maja 2023

Lublin

Niesamowity koncert Joli Sip z Lubelskiej Federacji Bardów oraz Michała Lenartowicza.

Więcej informacji: facebook.com

 

Zgrajmy się w MOJO!
3 maja 2023
Lublin

Coś dla prawdziwych graczy! MOJO Kuchnia & Przyjaciele i Lublin Game Spot zapraszają do skorzystania ze Strefy Planszówkowej oraz Strefy Konsolowej. Zabierz przyjaciół i sprawdźcie kto jest lepszy w chińczyka!

Więcej informacji: facebook.com

 

Tańcz z Kaniorowcami
3 maja 2023
Lublin

Wydarzenie „Tańcz z Kaniorowcami” będzie wspaniałą okazją do wspólnej zabawy mieszkańców Lublina w każdym wieku i turystów odwiedzających nasze miasto. Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „LUBLIN” zaproszą wszystkich chętnych do nauki polskich tańców ludowych do muzyki na żywo. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny i odbywać się będzie raz w miesiącu w centrum Lublina na Placu Litewskim w maju, czerwcu, lipcu i wrześniu. 

Więcej informacji: facebook.com

 

Steve Vai w CSK | koncert
3 maja 2023
Lublin

Już 3 maja 2023 w ramach festiwalu 3-majówka, w Lublinie wystąpi amerykański wirtuoz gitary - Steve Vai.  Amerykański shredder to perfekcjonista i legenda, a techniczną ekwilibrystykę od lat łączy z eksperymentami.

Więcej informacji: facebook.com

 

Niedziela otwarta | Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice
30 kwietnia 2023

Gardzienice

Już 30 kwietnia Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice po raz kolejny uchyli rąbka tajemnicy i zaprosi wszystkich chętnych na spacer z przewodnikiem. Goście odwiedzą zabytkowy pałac, spichlerz, oficynę, rządcówkę oraz park i ogrody - „Japoński” oraz „Magiczny”. W programie także wystawy oraz wieczorny koncert.

Więcej informacji: gardzienice.org

 

Mundurowa Majówka - Majówka z Sokołem
1 maja 2023
Kozłówka

 To wydarzenie o charakterze kulturalno-edukacyjnym przybliży uczestnikom działalność Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". W programie imprezy m.in. wernisaż wystawy plenerowej, pokazy gimnastyczne, prezentacja pamiątek po "Sokole", a także część artystyczna.

Więcej informacji: muzeumzamoyskich.pl

 

Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo"
2 maja 2023
Kozłówka

W przestrzeni kozłowieckiego parku zagra utytułowana radzyńska orkiestra akordeonowa Arti Sentemo. W obszernym repertuarze orkiestry znajduje się muzyka klasyczna, rozrywkowa i filmowa. Artyści wykonają m in. transkrypcje dzieł symfonicznych różnych epok oraz oryginalną muzykę akordeonową.

Więcej informacji: muzeumzamoyskich.pl

 

Proletaryat | Koncert 
28 kwietnia 2023
Zamość

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nowy materiał jaki i sztandarowe przeboje zespołu.

Więcej informacji: kiwiportal.pl

 

W krainie melodii | koncert
28 kwietnia 2023 - Zamość
30 kwietnia 2023 - Hrubieszów

Koncert największych przebojów muzyki klasycznej w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarek.

Więcej informacji: zdk.zamosc.pl i hdk.hrubieszow.pl

 

 Zamojska Majówka 2023
1-3 maja 2023
Zamość

Nie macie pomysłu na długi weekend majowy? Wpadnij do Zamościa na Majówkę 2023! Czeka tam na Ciebie moc atrakcji - będą tańce, pokazy, warsztaty a także koncert w stylu boogie! 

Więcej informacji: facebook.com

 

 Rajd po Grzędzie Sokalskiej
29 kwietnia 2023
Budynin

Spędź majówkę aktywnie! Rajd promujący turystyczną mapę Grzędy Sokalskiej to świetny pomysł na zapoznanie się z historią i niesamowitymi zabytkami tamtejszych okolic.

Więcej informacji: czajnia.pl

 

Józefowska Majówka Rowerowa
30 kwietnia 2023
Józefów

Kilkadziesiąt kilometrów doskonałej zabawy i niesamowitych wrażeń. W trakcie rajdu zobaczymy między innymi Piekiełko i Czartowe Pole. Bez obaw, nic nam nie grozi! Ahoj przygodo - kierunek Roztocze!

Więcej informacji: jkr.org.pl

 

XVII Majówka Roztoczańska
1 - 3 maja 2023
Krasnobród

Weekend majowy w jednej z piękniejszych roztoczańskich miejscowości. Na odwiedzających Krasnobród czeka moc atrakcji. Znajdzie się coś dla kulinarnych koneserów, czy zapalonych rowerzystów. Do tego koncerty, zabawy dla najmłodszych i czar Roztocza.

Więcej informacji: kultura.krasnobrod.pl

 

DriveFest - Motomajówka
1 maja 2023
Janów Lubelski 

 Miłośnicy motoryzacji nie mogą tego przegapić. Nad Zalew Janowski zjadą najwspanialsze auta i jednoślady. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

Więcej informacji: facebook.com

 

Familijny Rajd Rowerowy 
3 maja 2023 
Kraśnik

Przed nami kolejna edycja Familijnego Rajdu Rowerowego organizowanego w Kraśniku. Postaw na aktywną formę wypoczynku.

Więcej informacji: facebook.com

 

XVI Tradycyjna Majówka z karpiem
Krasnystaw, 1 lub 3 maja 2023*
Krasnystaw

Przed nami szesnasta edycja krasnostawskiej Majówki z Karpiem. W programie między innymi konkurs na najlepszą potrawę z karpia, występy kapel podwórkowych i zabawy dla najmłodszych. Nie zabraknie także regionalnych specjałów czy rękodzieła. 

Więcej informacji: krasnystaw.pl


Bialska Szkoła Tańca "Kontra" - Flash Mob

28 kwietnia 2023
Biała Podlaska

 Przyłącz się do wspólnego, spontanicznego tańca w centrum Białej Podlaskiej. Podczas wydarzenia planowane są również warsztaty taneczne latino. 

Więcej informacji: bck24.pl

 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Marian Gadzalski. Fotografia"
28 kwietnia 2023
Biała Podlaska

Niesamowita wystawa Mariana Gadzalskiego - jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografików, uczestnika pierwszych Plenerów Malarskich w Janowie Podlaskim, wielokrotnie nagradzanego i docenianego - dostępna jest dla zwiedzających w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. 

Więcej informacji: muzeumbiala.pl

 

Miejskie Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca
29 kwietnia 2023
Biała Podlaska 

Biała Podlaska zaprasza na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Wkrocz w majówkę roztańczonym krokiem razem z Bialskim Centrum Kultury!

 Więcej informacji: bck24.pl

 

Święto Wschodzącego Chmielu | Zamkowe Święto Piwa: Edycja wiosenna
29 kwietnia
Zamek Janów Podlaski 

Smakosze złocistego trunku nadchodzi wiosenna edycja Zamkowego Święta Piwa na Zamku w Janowie Podlaskim. Biesiada odbędzie się w towarzystwie dobrej muzyki i tańców. 

Więcej informacji na: zamekjanowpodlaski.pl

 

Majówka w Stadninie
1 - 3 maja 2023
Janów Podlaski

Najsłynniejsza polska stadnina -  Stadnina Koni w Wygodzie koło Janowa Podlaskiego zaprasza do wspólnego świętowania majówki. W programie zwiedzanie z przewodnikiem, pokaz koni arabskich, przejażdzki konne i bryczką.

Więcej informacji: skjanow.pl

 

Polonez w centrum miasta
3 maja 2023
Międzyrzec Podlaski

Dźwięki uroczystego poloneza wypełnią centrum Międzyrzeca Podlaskiego!

Więcej informacji: facebook.com

 

 IX Festiwal Piosenki Ułańskiej
28 kwietnia 2023
Chełm

To już dziewiąta edycja Festiwalu Piosenki Ułańskiej w Chełmie! 

Więcej informacji: chelm.pl

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TAKT Chełm 2023
29 kwietnia 2023
Chełm

Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca w Chełmie będą świętowane barwnie, głośno i zjawiskowo! Wybierz się do Hali Sportowej MOSiR i obejrzyj niesamowite zjawisko taneczne. 

Więcej informacji: chdk.chelm.pl

 

Mały Piękny Wschód
29 kwietnia 2023
Parczew

Rowerowy ultramaraton dla wytrwałych. Wybierz trasę 262 bądź 521 km i zakochaj się we wschodzie podczas maratonu!

Więcej informacji: facebook.com

 

Piknik Rodzinny w Krainie Rumianku
29 kwietnia - 3 maja 2023
Hołowno

Spędź majówkę w niezwykłej krainie, w której czas zatrzymał się w miejscu. Kraina Rumianku zaprasza na rodzinną imprezę, podczas której odbędą się różne tematyczne warsztaty, przejażdżki wozem drabiniastym, ogniska, a także gry terenowe. 

Więcej informacji: facebook.com

 

Moto Grill
29 kwietnia 2023
Kock/Jezioro Firlej

Jesteś posiadaczem pojazdu motocyklowego? To impreza dla Ciebie! MotoGrill To pierwsza edycja zlotu dla osób powiązanych z motocyklami. Wydarzenie jest świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń.

Więcej informacji: facebook.com

 

Koncert Anny Magdaleny Filipiak "Męskie Twarze"
28 kwietnia 2023
Puławy

Niezwykła propozycja dla miłośników subtelnych aranżacji połączonych ze znakomitymi tekstami piosenki poetyckiej i nie tylko.

Więcej informacji: domchemika.pl

 

XVIII Puławski Turniej Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych | Witaj Majowa Jutrzenko
30 kwietnia 2023
Puławy

30 kwietnia w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" rozbrzmi wyjątkowy koncert z udziałem Laureatów Turnieju.

Więcej informacji: facebook.com

 

Pieszy Rajd Krajoznawczy do Parchatki
1 maja 2023
Puławy-Parchatka

Wybierz się na niesamowity rajd pieszy śladami miejsc eksponowanych na znaczkach turystycznych. Trasa obejmuje Park Czartoryskich, Włostowice, Górę Trzech Krzyży w Parchatce czy okolice nadwiślańskie. Wskakuj w wygodne buty i w drogę! Na wydarzenie obowiązują zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach.

Więcej informacji: domchemika.pl

 

Spotkania z Archeologią
1-3 maja 2023
Żmijowiska (Gmina Wilków)

Wiosną we wsi Żmijowiska odbędą się tradycyjne Spotkania z Archeologią. Wehikuł czasu przeniesie nas do wczesnego średniowiecza, abyśmy mogli podejrzeć jak żyli nasi przodkowie.

Więcej informacji: mnkd.pl

 

Majówka w Stoczku
1-3 maja 2023
Stoczek Łukowski

3-dniowy cykl imprez patriotycznych, kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych, w tym m.in.: Majowy Piknik Motocyklowy Cross Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski, turniej tenisa ziemnego o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Stoczek Łukowski oraz obchody Święta Konstytucji 3 Maja, z uroczystą mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej.

Więcej informacji: powiatlukowski.pl

 

XXX Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe
pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków

3 maja 2023
Łuków

Impreza sportowa, która ma na celu upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także promowanie aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Biegi odbywają się w różnych kategoriach wiekowych oraz na różnych dystansach.

Więcej informacji: osir.lukow.pl

 

 Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja 2023
Łuków

 W dniu Święta Konstytucji Trzeciego Maja mieszkańcy Miasta Łuków i Ziemi Łukowskiej spotkają się przy tablicy upamiętniającej to wydarzenie. Wydarzenie ma charakter patriotyczny.

Więcej informacji: powiatlukowski.pl

 

Gminne Obchody Dnia Strażaka
3 maja 2023
Wola Mysłowska

 Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji strażaków, następnie nastąpi oficjalne przekazanie nowo zakupionego samochodu strażackiego druhom OSP Wola Mysłowska, odznaczenia druhów.

Więcej informacji: powiatlukowski.pl

 

LUBELSKIE MUZEA I GALERIE
Lubelskie muzea

 

Muzeum Narodowe w Lublinie
Wystawy i Kaplica Trójcy Świętej 29 - 30 kwietnia , w godz. 9:00 - 19:00; 1-3 maja, w godz. 9:00 - 18:00
Wieża Zamkowa 29 kwietnia - 3 maja, w godz. 9:00 - 21:00
Lublin
 

Poznaj historię Lublina i regionu dzięki bogatym zbiorom Muzeum Narodowego w Lublinie. Zobaczysz tam między innymi słynny obraz Jana Matejki "Unia Lubelska". Lubisz legendy i ciekawe historie? Na wystawie poświęconej Trybunałowi Koronnemu znajdziesz stół z odciśniętą Czarcią Łapą. To nie wszystko! Na wzgórzu zamkowym zlokalizowane są także najważniejsze zabytki w Lublinie: wieża zamkowa z tarasem widokowym, z którego roztacza się wspaniały widok na Stare Miasto oraz Kaplica Trójcy Świętej, czyli unikatowy przykład połączenia gotyckiej architektury z rusko-bizantyjskimi freskami. Obowiązkowy punkt do zwiedzenia!

Oprócz siedziby głównej, Muzeum zaprasza także do swoich oddziałów: Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej, Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza i Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem". Szczegółowe informacje o dostępności obiektów dostępne są na stronach internetowych oddziałów. 

 Więcej informacji: zamek-lublin.pl

  

Wieża Trynitarska - Muzeum Archidiecezji Lubelskiej
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 12:00 - 20:00 (przerwa 15:00-15:30)

1 - 3 maja 2023, w godz. 12:00 - 19:00 (15:00-15:30)
Lublin

Spójrz na miasto z góry! Wieża Trynitarska to najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Na szczyt prowadzi aż 207 schodków, ale spokojnie! Podczas wspinaczki będziesz mógł obejrzeć zbiory Muzeum Archidiecezji Lubelskiej, wśród których wyeksponowane są np. zabytkowe rzeźby pochodzące z różnych zakątków diecezji. 

Więcej informacji: trynitarska.diecezja.lublin.pl

Muzeum Wsi Lubelskiej 
29 - 30 kwietnia,w godz. 9:00 - 17:00
1- 3 maja 2023, w godz 9:00 - 18:00

Lublin

Przenieś się w czasie i zobacz jak kiedyś funkcjonowała lubelska wieś. Muzeum Wsi Lubelskiej to jeden z najpiękniejszych i największych skansenów w Polsce. Podczas wizyty zobaczysz oryginalne wiejskie zabudowania, a także wiernie zrekonstruowane budynki m.in ratusza z Głuska, aresztu z Samoklęsk czy restauracji z Zemborzyc.

Więcej informacji: skansen.lublin.pl

 

Centrum Spotkania Kutur
29 kwietnia - 3 maja 2023
Budynek CSK (wystawy oraz Tarasy Widokowe +4): 8.00 - 21.00
Wystawa Biennale „Lubelska Wiosna”: nieczynna 1 maja 2023
Sklepik Kulturalny CSK: 10.00 - 18.00 (29 maja 2023: 13.00 - 18.00)
Lublin

Imponujący, nowoczesny gmach CSK został zaprojektowany przez wybitnego lubelskiego architekta Bolesława Stelmacha. Przemierzając przeszklony podniebny korytarz, macie okazję spojrzeć na miasto z góry. W budynku odbywa się wiele wydarzeń takich jak wystawy, wydarzenia muzyczne oraz występy artystyczne.

Więcej informacji: spotkaniakultur.com

 

 Państwowe Muzeum na Majdanku
29 kwietnia - 3 maja 2023
Teren i obiekty historyczne: 9.00 – 18.00
Wystawa historyczna (barak 62): 9.00 – 17.00
Centrum Obsługi Zwiedzających: 9.00 – 17.00

Lublin

Na terenie byłego obozu jesienią 1944 r. powstało Państwowe Muzeum na Majdanku, które jest najstarszą w Europie instytucją muzealną pielęgnującą pamięć o ofiarach II wojny światowej. Trudną historię tego miejsca poznasz dzięki znajdującym się tam ok. 70 obiektom historycznym. Wśród nich są komory gazowe, krematorium, rowy egzekucyjne, jedno z pięciu pól więźniarskich oraz część budynków gospodarczych i administracyjnych. W jednym z baraków przygotowana została multimedialna wystawa "Więźniowie Majdanka".

Więcej informacji: majdanek.eu

 

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 17:00

Kozłówka

 Położone w sąsiedztwie urokliwego Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego Muzeum, zostało w 2020 roku nagrodzone Złotą Pinezką Google jako najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna województwa lubelskiego. Zwiedzając kompleks zobaczysz kaplicę wzorowaną na tej w Wersalu, a także działającą w dawnej powozowni unikatową Galerię Sztuki Socrealizmu, prezentującą eksponaty z lat 50. XX wieku, kiedy sztukę wprzęgnięto w walkę o socjalizm. Wizyta w stajni koni cugowych pozwoli Ci zapoznać się z powozami, sprzętem jeździeckim i akcesoriami podróżnymi. Po intensywnym zwiedzaniu odpocznij w przypałacowym ogrodzie francuskim z fontanną lub pospaceruj po romantycznym parku w stylu angielskim.

Więcej informacji: muzeumzamoyskich.pl

 

Muzeum Stefana Żeromskiego | Muzeum Bolesława Prusa
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 9:00 - 16:00
3 maja 2023, w godz. 9:00 - 17:00

Nałęczów

Odwiedź niezwykłe, tematyczne muzea dwóch wielkich pisarzy - Stefana Żeromskiego - który właśnie w Nałęczowie napisał kilka swoich dzieł - i Bolesława Prusa, bywającego w miasteczku dla poratowania zdrowia. Muzea poświęcone autorom przedstawiają eksponaty z nimi związane: m.in. prywatną korespondencję Prusa czy autentyczne meble należące do Żeromskiego. 

Więcej informacji: zamek-lublin.pl

 

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Wszystkie oddziały czynne w dniach 29 kwietnia -3 maja, w godz. 10:00-17:00
dziedziniec i krużganki z Zamku w Janowcu dodatkowo czynne w godz. 17:00-20:00
Dział Historii i Kultury Regionu, 3 maja, w godz. 9:00-16:00
Kazimierz Dolny | Janowiec | Żmijowiska

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do swoich oddziałów, zlokalizowanych w trzech miejscowościach. W Kazimierzu Dolnym zwiedzisz: Dom Kuncewiczów, Kamienicę Celejowską, Oddział Przyrodniczy i Muzeum Sztuki Złotniczej. W Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego znajduje się Galeria Wystaw Czasowych oraz Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej - jedyne tego typu w naszym kraju - gdzie zobaczysz unikatową kolekcję związaną z 1000-letnią historią polskiego złotnictwa. Jeśli ciekawi Cię przeszłość i jej tajemnice, koniecznie odwiedź Grodzisko Żmijowiska, gdzie wkroczysz do zrekonstruowanego grodu słowiańskiego. Możesz także pospacerować po wielopoziomowych krużgankach na Zamku w Janowcu i poznać jego historię, dzięki przygotowanej tam ekspozycji. Wspaniałe widoki gwarantowane.

Więcej informacji: mnkd.pl

 

Muzeum Czartoryskich w Puławach
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 9:00 - 16:15
Puławy

 Dawna rezydencja Czartoryskich zachwyca architektonicznymi detalami i założeniem parkowym. To właśnie tutaj, ponad 200 lat temu Księżna Izabella Czartoryska założyła pierwsze polskie muzeum. Dziś, śladem poczynań słynnej księżnej, obiekt wciąż pełni funkcje muzealne. Zgromadzono tu cenne eksponaty związane z rodziną Czartoryskich, historią kraju i wybitnymi Polakami.

Więcej informacji: muzeumczartoryskich.pl

 

Muzeum Kowalstwa | Wieża Ariańska | Muzeum Regionalne w Wojciechowie
29 kwietnia - 2 maja 2023, w godz. 10:00 - 17:00
Wojciechów

 Odkryj tajemnice żelaza w Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie! Jest to jedyne tego typu muzeum w Polsce. Żeby się do niego się dostać, najpierw trzeba wspiąć się na szczyt XVI wiecznej Wieży Ariańskiej. Ponad 1500 eksponatów sztuki kowalskiej, granie marsza na kowadle, niezwykłe warsztaty, a także legendy o podkowie szczęścia. Nie pomiń również Muzeum Regionalnego, do którego wejdziesz w cenie biletu.

 Więcej informacji: gokwojciechow.pl

  

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 10:00 - 18:00

1 - 3 maja 2023, w godz. 9:00 - 17:00
Dęblin

Dęblin przyciąga pasjonatów lotnictwa z całego kraju. Muzeum Sił Powietrznych to obiekt, w którym poznasz historię polskiego lotnictwa wojskowego oraz tradycje lotnicze miasta. Na wystawie głównej MSP prezentowane jest umundurowanie i wyposażenie pilotów oraz modele statków powietrznych. Sztandar Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, pochodzący z okresu II wojny światowej, to najważniejszy eksponat muzealny. Miłośników lotnictwa z pewnością zainteresuje także zrekonstruowany domek pilota z okresu Bitwy o Anglię, który ukazuje moment oczekiwania załogi na sygnał do lotu bojowego czy bunkier dowodzenia dla koordynatora walk powietrznych. Zwiedzając wystawę na wolnym powietrzu zobaczysz ponad 70 statków powietrznych, przeciwlotnicze zestawy rakietowe, artylerię przeciwlotniczą oraz sprzęt zabezpieczenia i ubezpieczenia lotów. 

Więcej informacji: muzeumsp.pl

  

Muzeum Południowego Podlasia
30 kwietnia 2023, w godz. 10:30 - 16:00
2 maja 2023, w godz. 10:00 - 16:00
Biała Podlaska

 Dzięki wizycie w Muzeum poznasz burzliwą historię Białej Podlaskiej i jego pierwszych właścicieli - Radziwiłłów. Na wystawie archeologicznej zobaczysz między innymi pozostałości ze średniowiecznego szlaku kupieckiego - miecz „wikiński” wydobyty z rzeki Tyśmienicy i 11 srebrnych grzywien znalezionych nad Bugiem. Muzeum posiada kolekcję 1600 ikon, w większości z terenów dawnej Rosji, jest to jeden z najliczniejszych zbiorów w Polsce. Zapraszamy Cię do odkrywania skarbów kultury materialnej Południowego Podlasia, od stroju ludowego z charakterystycznym pereborem, przez wzornictwo czy sztukę obrzędową.

Więcej informacji: muzeumbiala.pl

 

 Galeria Podlaska
30 kwietnia 2023, w godz. 11:00 - 16:00
2 maja 2023, w godz. 8:00 - 16:00
Biała Podlaska

Miłośnikom sztuki polecamy wizytę w Galerii Sztuki w Białej Podlaskiej, która organizuje wystawy indywidualne profesjonalnych twórców polskich i zagranicznych o ugruntowanej pozycji na rynku sztuki. Promuje również twórczość miejscowych artystów.

Więcej informacji: gp.bck24.pl

 

Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 10:00 - 14:00
1 - 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 15:00

W skład kompleksu wchodzą: Wielka Synagoga, Mała Synagoga oraz Dom Pokahalny. Niegdyś obiekty były własnością gminy żydowskiej, dziś stanowią siedzibę włodawskiego Muzeum. Na ekspozycję muzealną składa się aż 8 wystaw stałych, a także liczne wystawy czasowe. W Wielkiej Synagodze, ze względu na charakter miejsca, ekspozycje poświęcone są wyłącznie kulturze żydowskiej. Mała Synagoga jest miejscem realizacji wystaw opowiadających wielokulturową historię miasta i regionu. Natomiast Dom Pokahalny, dawny budynek administracyjny gminy żydowskiej, obecnie jest poświęcony wystawom etnologicznym i egzotycznym. Nową muzealną atrakcją jest największe w kraju edukacyjne kino wirtualnej rzeczywistości. Odwiedzający mogą wybrać jedną z dwóch projekcji - "Szabat Szalom" bądź "Sobótki Poleskie". Nazwa kina - "Zachęta" upamiętnia dawne, włodawskie kino, którego historia rozpoczęła się niemal sto lat temu.

Więcej informacji: muzeumwlodawa.eu

 

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego 
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 10:00 - 16:00 

2 - 3 maja 2023, w godz. 9:00 - 17:00
Romanów

Wśród nadbużańskiej mozaiki pól, we wsi Romanów mieści się urokliwy dwór otoczony parkową zielenią. To właśnie tutaj dzieciństwo spędził jeden z najsłynniejszych polskich pisarzy, autor "Starej Baśni" - Józef Ignacy Kraszewski. Obecnie budynek stanowi siedzibę muzeum poświęconego sylwetce pisarza, jego działalności artystycznej i życiu rodzinnemu. Wśród zgromadzonych zbiorów można wymienić kieszonkowy zegarek Kraszewskiego czy rękopis powieści „Starosta warszawski”.

Więcej informacji: muzeumkraszewskiego.pl

 

Muzeum Regionalne w Łukowie
30 kwietnia 2023, w godz. 11:00 - 15:00
2 maja 2023, w godz. 8:00 - 16:00
Łuków

Stała ekspozycja paleontologiczna prezentuje amonity - wymarłe morskie głowonogi pochodzące z tutejszych kier polodowcowych. Zwiedzając wystawę dowiesz się między innymi jak te pradawne stworzenia znalazły się w okolicach Łukawa. Muzeum Regionalne obejmuje część osiemnastowiecznych zabudowań klasztornych. Oprócz bezcennych skamieniałości, znajdują się tu także bogate zbiory etnograficzne, archeologiczne oraz eksponaty związane z historią Ziemi Łukowskiej. Przy muzeum działa jeden z większych w kraju Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej.

Więcej informacji: muzeum.lukow.pl

  

Roztoczańskie Muzeum PRL
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 18:00

Zamość

Obywatele i obywatelki, macie ochotę na podróż w czasie? W Roztoczańskim Muzeum PRL przedstawiono PRL-owską rzeczywistość bez wyśmiewania, wychwalania i nostalgii, tylko taką jaką była. Do dyspozycji turystów jest 8 gabinetów i 14 wystaw tematycznych! W trakcie zwiedzania skorzystaj z audioprzewodnika - głosu użycza Tomasz Knapik.

Więcej informacji: facebook.com
 

Muzeum Zamojskie | Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał
29 - 30 kwietnia, w godz. 10:00 - 16:00
1- 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 17:00
Zamość

 Majówka w Zamościu to idealny pomysł! Aby dogłębnie poznać miasto idealne, odwiedź Muzeum Zamojskie. Wśród eksponatów znajdziesz pamiątki archeologiczne z terenu dawnego województwa zamojskiego, bogate zbiory etnograficzne, w tym m.in. kolekcję XIX-wiecznych strojów, rzeźby sakralnej czy ceramiki ludowej czy ekspozycję poświęconą historii Zamościa. Placówka sprawuje również pieczę nad budynkiem fortyfikacyjnym tzw. Rotundy, będącym jednocześnie mauzoleum upamiętniającym tragedię mieszkańców Zamojszczyzny podczas okupacji hitlerowskiej. Dla fanów tematyki militarnej mamy dobrą wiadomość! Odwiedzając Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, prześledzisz rozwój sztuki wojennej od XVI do połowy XX wieku, podziwiając wyposażenie żołnierzy oraz wiele rodzajów broni. Ekspozycja jest unikalna w skali kraju, gromadzi bowiem różne formy sztuki fortecznej i militariów.

Więcej informacji: muzeum-zamojskie.pl muzeumarsenal.pl

 

Muzeum Starych Zegarów
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 10:00-16:00
Szczebrzeszyn

Tik-tak, tik-tak... W Muzeum Starych Zegarów czas stoi w miejscu...a może wisi? Niesamowita wystawa różnorodnych zegarów przeniesie Cię do zaczarowanego świata!

Więcej informacji: mdk.szczebrzeszyn.pl

 

 Muzeum Skamieniałych Drzew
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 9:00-17:00
Siedliska

Odwiedź niezwykłe Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach. Skrzemieniałe drzewa to pozostałości drzew o nazwie Taxodioxylon taxodii Gothan. Ich współczesnym odpowiednikiem jest Cypryśnik Błotny, charakterystyczny dla błotnistych terenów Ameryki Północnej. Muzeum posiada największy w Polsce zbiór tego typu fosyliów. Ekspozycje w muzeum podzielone zostały na trzy części tematyczne - skrzemieniałe drzewa, cześć etnograficzna oraz myśliwska.

Więcej informacji: lubycza.pl

 

 Muzeum im. ks. Stanisława Staszica
29 - 30 kwietnia, 1 i 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 15:00
2 maja 2023, w godz. 9:00 - 16:00
Hrubieszów

Miejsce poświęcone ks. Stanisławowi Staszicowi jest instytucją o charakterze regionalnym i prezentuje wystawy stałe z zakresu archeologii, historii, etnografii i sztuki. W muzeum organizowane są również wystawy czasowe o różnorodnej tematyce oraz interesujące prezentacje malarstwa współczesnych artystów związanych z regionem.

Więcej informacji: muzeum-hrubieszow.com.pl

 

 Muzeum Regionalne w Krasnymstawie 
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 10:00-15:00
2 maja 2023, w godz. 8:00-16:00
Krasnystaw

Krasnystaw może poszczycić się ciekawą historią. W XV i XVI wieku prowadził tędy ważny szlak handlowy łączący wschód z zachodem. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego z przełomu XVII i XVIII w. Wznoszący się przy świątyni gmach dawnego kolegium jezuitów mieści obecnie Muzeum Regionalne. Aktualnie Muzeum posiada około 10 000 eksponatów w działach: archeologii, etnografii, historii, numizmatyki, sztuki dawnej i sakralnej oraz chmielarstwa i piwowarstwa. W jednym z pomieszczeń (dawnym refektarzu) znajdują się rokokowe freski z I poł. XVIII w. 

Więcej informacji: muzeumkrasnystaw.pl

 

 Muzeum Ziemi Biłgorajskiej 
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 12:00 - 17:00
2 maja 2023, w godz. 8:00 - 16:00
Biłgoraj

 Odwiedź Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i poznaj dzieje regionu położonego na południowych krańcach województwa lubelskiego. Muzeum dysponuje ponad 10 000 eksponatów! Zgromadzono tu przedmioty związane z szeroko rozumianą historią Biłgorajszczyzny, począwszy od znalezisk archeologicznych, poprzez militaria, archiwalia, etnografię regionu a na rzemiośle artystycznym kończąc. Na ekspozycję składają się miedzy innymi toporki kamienne, ceramika średniowieczna, narzędzia sitarskie, rzeźba ludowa, stare druki i czasopisma czy kolekcja monet - w tym te z okresu Cesarstwa Rzymskiego. W muzealnych przestrzeniach prezentowane są także stroje ludowe, wraz z barwnymi ozdobami.

Więcej informacji: muzeumbilgoraj.pl

 

Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 17:00
Hola

Wyprawa do Skansenu w Holi to prawdziwa podróż w czasie! W skład muzeum wchodzą drewniane zabudowania mieszkalne oraz gospodarskie (chałupa, stodoła, wiatrak, kuźnia itp.). Spośród obiektów centralne miejsce zajmuje chałupa przeniesiona z miejscowości Wyryki. Wiatrak „koźlak” jest pierwszym eksponatem, który tu sprowadzono. Znaleziono go w miejscowości Wołoskowola. Stojąca nieco na uboczu kuźnia jest najmłodszym spośród nabytków holeńskiego muzeum. Na co dzień prezentuje się dość skromnie. Pełni blasku nabiera jednak podczas lipcowego „Jarmarku Holeńskiego” – wybijane w niej monety stanowią jedną z najważniejszych atrakcji imprezy. 

Więcej informacji: skanseny.net

 

Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
30 kwietnia, 1 i 3 maja 2023, w godz. 12:00 - 18:00
2 maja 2023, w godz. 10:00 - 16:00
Jabłoń

August Zamoyski był wielkim rzeźbiarzem i człowiekiem różnorodnych pasji. Odwiedzający Muzeum ma możliwość poznać jego życie i twórczość, związki z Jabłoniem, a także jego zamiłowanie do sportu i podróży. W zbiorach Muzeum znajdują się również materiały archiwalne w tym fotografie, listy, dokumenty, liczna korespondencja z mieszkańcami Jabłonia, także nagrane rozmowy z osobami znającymi osobiście artystę.

Więcej informacji: augustzamoyski.eu

 

 LUBELSKIE ATRAKCJE
Lublin travel

 

Regionalne Muzeum Cebularza
28 kwietnia - 3 maja, godz. 11:00, 12:30, 14:30, 16:00

Lublin

Czy wiesz, jak cebularz znalazł się na Lubelszczyźnie? Znasz legendy z nim związane? Wiesz jak upiec domowy, pyszny i aromatyczny przysmak? W Muzeum Cebularza poznasz odpowiedzi na wszystkie te pytania! Wpadnij na interaktywne zwiedzanie i stwórz własne wypieki! 
(wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna)

 Więcej informacji: muzeumcebularza.com

 

Piwnica pod Fortuną
29 kwietnia 2023, godz. 13:00 i 14:00
Lublin

Pod zabytkową kamienicą Lubomelskich na Rynku Starego Miasta w Lublinie znajduje się Piwnica pod Fortuną. W podziemiach, gdzie kiedyś mieściła się winiarnia, zachowały się unikalne malowidła o tematyce świeckiej, będące pochwałą "życia uciesznego". Polichromie pochodzą prawdopodobnie z przełomu XVI i XVII w. Carpe diem!

Więcej informacji: teatrnn.pl

 

Lubelska Trasa Podziemna
29 - 30 kwietnia 2023, godz. 12:00, 13:00, 14:00 i 16:00
1 i 3 maja 2023, godz. 12:00, 13:00, 14:00, 16:00 i 17:00
2 maja 2023, godz. 14:00 i 16:00
Lublin

Poznaj ponad dwustumetrowy ciąg XVI i XVII-wiecznych piwnic pod Starym Miastem. Atrakcją jest między innymi ruchoma makieta przedstawiająca historię Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 r.

Więcej informacji: teatrnn.pl

  

Podziemia Browaru Perła
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 12:00-16:00
Lublin

 Punkt obowiązkowy dla miłośników złotego trunku z pianką oraz historii Lublina. Pomieszczenia dawnego kościoła i klasztoru reformatów przy ulicy Bernardyńskiej 15, zostały zaadaptowane na potrzeby browaru, w którym warzono piwo od 1846 roku. Przyjrzyj się tradycji i historii lubelskiego browaru oraz poznaj tajniki produkcji piwa. 

 

Ogród Botaniczny UMCS 
29 kwietnia - 3 maja 2023
Lublin

Wiosenna aura i związane z tym kwitnienie roślin zachęcają do spacerów alejkami Ogrodu Botanicznego. Zwiedzając go całą rodziną można także skorzystać z rodzinnej gry terenowej, dostępnej w kasie biletowej. W maju "Botanik" zaprasza od 10.00 do 20.00. 

Więcej informacji: umcs.pl

 

Let Me Out
29 kwietnia - 3 maja 2023 

Lublin

Diabelski Cyrk, Psychiatryk czy Grobowiec Faraona? To tylko część tajemniczych pokoi dostępnych w Let Me Out! Zabierz znajomych i rozwiążcie kilka zagadek.

Więcej informacji: lublin.letmeout.pl

Więcej informacji: perla.pl

 

Trasa Turystyczna w Podziemiach Oficyn Ratusza
29 kwietnia - 3 maja 2023
Zamość

 Zajrzyj pod miasto Zamość! Tutejsze podziemia pozwolą Ci poznać historię zamojskiego ratusza. Zobaczysz również ekspozycję będącą wynikiem prac archeologicznych prowadzonych w XX i XXI w.

Więcej informacji: facebook.com

 

Chełmskie Podziemia Kredowe
29 kwietnia - 3 maja 2023, wejścia o godz. 10:00, 11:00,12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i 16:00
Chełm

Odwiedź królestwo Ducha Bielucha! Wijący się pod miastem Chełm labirynt korytarzy powstał w wyniku wydobywania kredy od XVI do początków XX wieku. Podziemna trasa została udostępniona zwiedzającym, stanowiąc unikalną atrakcję turystyczną i stałe miejsce pobytu legendarnego Ducha Bielucha. Nie przegap tego miejsca!

Więcej informacji: podziemiakredowe.com.pl

 

Izba Tradycji Ziemi Wojsławickiej
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 11:00 - 17:00
Wojsławice

 Wojsławice to niezwykle interesująca miejscowość z zachowaną małomiasteczkową zabudową i świątyniami trzech wyznań: późnorenesansowym kościołem z XVI-XVII wieku, synagogą i cerkwią z XVIII wieku. W synagodze otwarto Izbę Tradycji Ziemi Wojsławickiej, przypominającą o historii i wielokulturowości dawnego miasteczka.

Więcej informacji: wojslawice.info.pl

 

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa
30 kwietnia - 3 maja 2023
Karczmiska

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rozpoczyna sezon! Już od 30 kwietnia zainteresowani będą mogli przejechać się wąskotorowym pociągiem po malowniczych terenach Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. Przejazd połączony jest z ogniskiem oraz zwiedzaniem zabytkowej stacji ostatniej kolejki wąskotorowej na Lubelszczyźnie. Możliwe będą także na przejazdy drezynami rowerowymi. W weekend majowy obowiązuje specjalny harmonogram odjazdów, dostępny na stronie internetowej organizatora. Wskazana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Więcej informacji: nadwislanskakolejka.pl

 

 

SPACERY Z PRZEWODNIKIEM
Lubelskie przewodnik

 

PTTK Lublin
Lubelski oddział PTTK zaprasza na tematyczne spacery po Lublinie

Lublin

29.04.2023r. | spacer tematyczny ,,Życie i kariery sławnych lublinianek". 
* Bilety dostępne wyłącznie w przedsprzedaży Bilety w cenie 30 ZŁ/NORMALNY, 20ZŁ/ULGOWY. START: 10.00 – Pałac Lubomirskich na pl. Litewskim. Śródmieście i Stare Miasto – to centrum życia i działalności zawodowej i społecznej niezwykłych kobiet, które żyły w naszym mieście na przełomie XIX i XX wieku. Wybrane postaci to bojowniczki i kurierki powstania styczniowego.

29.04 - 3.05 spacery z cyklu ,,Tajemnice i legendy Starego Miasta". Historię i najważniejsze zabytki miasta poznamy poprzez anegdotki, legendy, jak i tajemnice. Spacery odbywają się w godzinach 12:00 i 15:00, czas trwania około 2 godziny. Bilety w cenie 30 zł/normalny, 20 zł/ulgowy do nabycia na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia na parterze kamienicy Rynek 8.

3.05.2023 spacer ,,Lubelskim szlakiem Konstytucji 3 maja" z przewodnikami PTTK w ramach uroczystości organizowanych przez Urząd Wojewódzki i Urząd Miasta Lublin. Start godzina 15:00, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spotkanie na placu Litewskim przy pomniku Konstytucji 3 Maja.

 Więcej informacji: bortpttklublin.pl

 

Poznaj Lublin z Przewodnikiem!
29 kwietnia - 3 maja 2023
Lublin

Tematyczne spacery z przewodnikami po niezwykłych atrakcjach Lublina. Trasy są dostępne również w języku angielskim. 

Więcej informacji: lublininfo.com

 

Poznaj Lublin z przewodnikiem w podróży zabytkowym autobusem!
3 maja 2023
Lublin

Zabytkowy trolejbus Gutek rusza w trasę! 3 maja będzie można skorzystać z dwóch przejazdów - o godz. 15:00 i 16:00. Bilety można kupić online lub osobiście w Centrum Inspiracji Turystycznej. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji: facebook.com

 

Martin's City Tours Lublin
Lublin | Kazimierz Dolny | Bełżec | Sobibór

Wycieczki w języku angielskim z przewodnikiem, który jest prawdziwym entuzjastą miasta i regionu.

Learn more at facebook.com 

 

Fabryka Turystyki
Lublin | Zamość | Roztocze | Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy | Chełm i Polesie | Wielokulturowy Nurt Bugu

Masz ochotę zwiedzić Lublin i poznać jego historię i legendy? Chciałbyś się wybrać do Zamościa, Chełma lub Nałęczowa? Wynajmij przewodnika i ruszaj na zwiedzanie! Fabryka Turystyki ma w swojej ofercie wiele niesamowitych wycieczek, zarówno po Lublinie jak i województwie.

Więcej informacji: fabrykaturystyki.pl

 

"Spacerkiem po Zamościu"
29 kwietnia 2023
Zamość

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zaprasza wszystkich pragnących poznać lepiej "miasto idealne" na 3-godzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Start: 12:00. 

Więcej informacji: zci.zamosc.pl

 

Nocne Zwiedzanie Zamościa 
29 kwietnia - 3 maja 2023
Zamość

Wyjątkowa propozycja na poznanie tajemnic Miasta Idealnego. Start: 20:30 na Rynku Solnym.

Więcej informacji: facebook.com

 

Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego
29 kwietnia - 3 maja 2023, godz. 21:00

Kazimierz Dolny

Byliście już w malowniczym Kazimierzu Dolnym? Jednak czy doświadczyliście piękna tego nadwiślańskiego miasteczka skąpanego w blasku księżyca i pochodni? Koniecznie wybierzcie się na wieczorną wędrówkę po kazimierskich zakątkach w towarzystwie przewodników i dajcie się oczarować magii tego miejsca. Wymagana rezerwacja telefoniczna. 

Więcej informacji: facebook.com

  

 

MELEKSY I BUSY TURYSTYCZNE
Lubelskie busik meleks

 

Retro Meleks | Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy
29 - 30 kwietnia 2023, w godz. 10:00 - 19:00
1-3 maja 2023, w godz. 10:00-20:00 (ostatni odjazd o godz. 19:00)
Nałęczów

Stylizowany pojazd oraz opowieści przewodnika sprawią, że przeżyjesz niezwykłą podróż po Nałęczowie z czasów Bolesława Prusa czy Stefana Żeromskiego - bywalców i wielbicieli uzdrowiska. 

W dniach 2-6 maja odbędą się wycieczki do Wąwolnicy (czas trwania: 3h)
Wymagana rezerwacja telefoniczna: 721-948-772

Więcej informacji: facebook.com

 

Lublin City Tour - Atlas Travel
Lublin

Rozpocznij zwiedzanie Koziego Grodu od wycieczki meleksem! Dzięki Lublin City Tour poznasz najważniejsze informacje o mieście i zobaczysz zabytkowe obiekty. Masz na oku konkretną tematykę? Sprawdź ofertę Lublin City Tour i skorzystaj z doświadczenia przewodników. Wymagana jest rezerwacja.

 Więcej informacji: lublin-city-tour.pl

 

Zwiedzaj z nami meleksami” | wycieczka meleksem po Zamościu z wykorzystaniem audioprzewodnika
29 kwietnia - 3 maja 2023
Zamość

Podczas przejazdu meleksem żaden ważny zabytek Zamościa nie zostanie pominięty. Zwiedzaniu zamojskiej Starówki towarzyszyć będzie nagranie z audioprzewodnika dostępne w czterech wersjach językowych. Wymagana jest rezerwacja telefoniczna.

 Więcej informacji: zwiedzaniezamoscia.pl

 

DLA RODZIN Z DZIEĆMI Lubelskie dzieci

 

Regionalne Muzeum Cebularza
28 kwietnia - 3 maja, godz. 11:00, 12:30, 14:30, 16:00

Lublin

Kto pierwszy wypiekał cebularze? Jak upiec pyszny i aromatyczny przysmak? Znasz legendy z nim związane? W Regionalnym Muzeum Cebularza wszystkiego się dowiesz.
(wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna)

 Więcej informacji: muzeumcebularza.com

 

Mania Skakania
29-30 kwietnia 2023, w godz. 10:00-20:00
1-3 maja 2023, w godz. 10:00-20:00
Lublin

Gdyby kózka nie skakała... e tam, Wy poskaczcie! Mania Skakania zaprasza na trampoliny i park linowy. 

Więcej informacji: maniaskakania.pl

 

Dom Koziołka Lubelskiego
29 - 30 kwietnia 2023, wejścia o godz. 11:30, 13:00, 14:30, 16:00
1 - 3 maja 2023, wejścia o godz. 11:30, 13:00, 14:30 i 16:00

Lublin

Nowość na turystycznej mapie Lublina! Dom Koziołka Lubelskiego to miejsce, w którym poznasz historię Lublina, legendę o herbie miasta, a także stworzysz własną, unikatową pieczątkę! Brzmi zachęcająco, prawda?

Więcej informacji: domkoziolka.pl

 

Ogród zoologiczny im. Stefana Millera w Zamościu
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 9.00 do 18.00. 
Zamość

Wizyta w Zamojskim Zoo to interesująca propozycja dla całej rodziny. Przyjrzyj się z bliska fascynującemu światu zwierząt.

Więcej informacji: zoo.zamosc.pl

 

Archipelag Roztocze
29 kwietnia - 3 maja 2023
Budy

Wyjątkowa majówka w Parku Żywiołów. Archipelag Roztocze zaprasza dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy. W programie między innymi rodzinna olimpiada sportowa, turniej mini golfa, zawody łucznicze, a także animacje, mega klocki i gra XXL!

Więcej informacji: facebook.com

 

Zoom Natury
29 kwietnia - 3 maja 2023
Park linowy 12.00-17.00 | Laboratoria Wiedzy 11.30-16.30 | Park Kreatywny 13.00-18.00 | Kawiarenka 12.00-18.00 | Kuchnia Tereski 12.00-18.00
Janów Lubelski

Park rozrywki Zoom Natury to świetny pomysł na aktywną majówkę z dzieciakami. Ekspozycje są tak przygotowane, by zaciekawić zarówno dzieci jak i dorosłych. Znajdują się tutaj laboratoria, gdzie z bliska można podglądać świat przyrody, park linowy, zalew z plażą oraz wiele innych atrakcji. 

Więcej informacji: zoomnatury.pl

 

Z Rykusiem po Rykach | Terenowa Gra Miejska
29 kwietnia - 3 maja 2023
Ryki

Jak najlepiej poznać historię danego miejsca, jak właśnie przez zabawe? Centrum Kultury i Sportu w Rykach zaprasza na wspólne spędzenie majówki.

Więcej informacji: facebook.com


Zoo Wojciechów 
29 kwietnia - 3 maja, w godz. 10:00 - 18:00
Romanówka/Wojciechów

Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie zaprasza na majówkę. Wśród atrakcji znajdziecie kilkadziesiąt gatunków egzotycznych zwierząt, plac zabaw, zaplecze gastronomiczne i edukacyjne.

 Więcej informacji: zoowojciechow.pl

 

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa
30 kwietnia - 3 maja 2023
Karczmiska

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rozpoczyna sezon! Już od 30 kwietnia zainteresowani będą mogli przejechać się wąskotorowym pociągiem po malowniczych terenach Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. Przejazd połączony jest z ogniskiem oraz zwiedzaniem zabytkowej stacji ostatniej kolejki wąskotorowej na Lubelszczyźnie. Możliwe będą także na przejazdy drezynami rowerowymi. W weekend majowy obowiązuje specjalny harmonogram odjazdów, dostępny na stronie internetowej organizatora. Wskazana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Więcej informacji: nadwislanskakolejka.pl


Magiczne Ogrody
29 kwietnia - 3 maja 2023
Trzcianki k. Janowca

Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym ogrodem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów Goście mogą odkrywać bajeczną krainę zamieszkiwaną przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię dziecka. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas. 

Więcej informacji: magiczneogrody.com

 

Osada Indiańska
29 kwietnia - 3 maja 2023, w godz. 10:00 - 21:00

Ostrów Lubelski

Spędź majówkę jak prawdziwy Indianin! Zanocuj w tipi, podryfuj tratwą i weź udział w bitwie łuczniczej! Zajrzyj na stronę Osady Indiańskiej i dowiedz się jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w wiosce Indian!

Więcej informacji: osadaindianska.pl

 

Piknik rodzinny w Krainie Rumianku
29 kwietnia - 3 maja 2023
Hołowno 

Spędź majówkę w malowniczej krainie, w której czas zatrzymał się w miejscu. Kraina Rumianku zaprasza na rodzinną imprezę, podczas której odbędą się różne tematyczne warsztaty, przejażdżki wozem drabiniastym, ogniska, a także gry terenowe. Obowiązują zapisy.

Więcej informacji: facebook.com

 

Wirydarz Centrum Kultury
29 kwietnia - 3 maja 2023
Lublin

Dziecięca majówka w wirydarzu będzie obfitować w atrakcje, które przygotowała Pracownia Sztuczka. Wśród propozycji znajdą się między innymi warsztaty, spektakle, gry i zabawy ruchowe, a także wizyta w Mikromuzeum Dzieciństwa.

Więcej informacji: ck.lublin.pl

 

 

AKTYWNY WYPOCZYNEK
Lubelskie aktywnie

 

Botaniczna Piątka - edycja wiosenna
29 kwietnia 2023
Lublin 

Ruch to zdrowie, a sportowa aktywność w zjawiskowej scenerii lubelskiego Ogrodu Botanicznego to bez wątpienia istny zastrzyk witalności. Przed Wami pierwszy bieg w ramach tegorocznej edycji Botanicznej Piątki.

Więcej informacji: facebook.com

 

Aqua Lublin
29 kwietnia - 3 maja 2023
Lublin

 Aqua Lublin to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Lublinie, posiadający 50-metrowy basen olimpijski oraz liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci, m.in: wodny plac zabaw kształcie statku pirackiego, jacuzzi, basen do nauki pływania, zjeżdżalnie, zewnętrzny odkryty basen całoroczny z podgrzewaną wodą, sauny, gabinet wellness, centrum fitnessu oraz restaurację. 

Więcej informacji: mosir.lublin.pl

 

SPA Orkana
29 kwietnia - 3 maja 2023
Lublin

 Zrelaksuj się w SPA Orkana!  Skorzystaj z zabiegów, jacuzzi oraz saun. Wolisz bardziej aktywne spędzenie czasu? Wybierz baseny i popłyń w stronę relaksu.

Więcej informacji: spaorkana.pl

 

Józefowska Majówka Rowerowa
30 kwietnia 2023
Józefów

Czterdzieści cztery kilometry doskonałej zabawy, pięknych widoków i niesamowitych wrażeń. W trakcie rajdu zobaczymy między innymi Piekiełko i Czartowe Pole. Bez obaw, nic nam nie grozi! Ahoj przygodo - kierunek Roztocze!

Więcej informacji: jkr.org.pl

  

Bagienne Bractwo Obserwatorów Terenowych | wyprawy do Leśnego Skarbca i inne atrakcje z bogatej oferty
1 - 3 maja 2023
Janów Lubelski

W ofercie Bagiennego Bractwa Obserwatorów Terenowych znajdują się m.in. wyprawy pojazdami terenowymi, piesze wędrówki, spływy kajakowe, grzybobranie czy gry terenowe z elementami survivalu. 

Więcej informacji: obserwatorzy.pl

 

Familijny Rajd Rowerowy 
3 maja 2023 
Kraśnik

Przed nami kolejna edycja Familijnego Rajdu Rowerowego organizowanego w Kraśniku. Postaw na aktywną formę wypoczynku.

Więcej informacji: facebook.com

 

''Poznajemy walory Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego" |  XVIII Majówka Roztoczańska 
1 maja 2023
Krasnobród

Kijki w dłoń! Poznaj walory Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego w trakcie Rajdu Nordic Walikng.

Więcej informacji: facebook.com

 

 Akademia Przyrodnicza na Roztoczu
29 kwietnia - 3 maja 2023
Zwierzyniec | Florianka | Żurawica

Majówka na Roztoczu to zawsze dobre rozwiązanie! A co powiesz na majówkę z odkrywaniem roztoczańskiej flory i fauny? Nie zastanawiaj się zbyt długo i rezerwuj termin wycieczki.

Więcej informacji: academyofroztocze.pl

 

Majówka na sportowo
29 kwietnia - 2 maja 2023
Chełm

Spędź aktywną majówkę w Chełmie! W ramach wydarzenia odbędą się turnieje piłki nożnej, unihokeja, darta, a także zawody rowerowe.

Więcej informacji: mosir.chelm.pl

 

Chełmski Park Wodny
29 kwietnia - 3 maja 2023
Chełm

 Chełmski Park Wodny to świetna atrakcja dla całej rodziny! Poza parkiem rozrywki, licznymi basenami, zjeżdżalniami i strefą rekreacji, obiekt posiada rozbudowane saunarium. Pakuj rodzinkę i w drogę! 

Więcej informacji: podwodnychelm.pl

 

Wielka Kajakowa Majówka nad Bugiem – aktywny weekend w kajaku
1 - 3 maja 2023
Różanka, Sławatycze, Sobibór

Najlepszym pomysłem na aktywny wypoczynek nad Bugiem będzie udział w kajakowej majówce. W programie spływ kajakowy oraz ognisko. Do wyboru są trasy: Różanka – Sławatycze, Sławatycze – Szostaki, Sobibór –Trójstyk Granic – Różanka. 

Więcej informacji: kajakowaprzygoda.pl

 

Mały Piękny Wschód
29 kwietnia 2023
Parczew

Rowerowy ultramaraton dla wytrwałych. Wybierz trasę 262 bądź 521 km i zakochaj się we wschodzie podczas maratonu!

Więcej informacji: facebook.com

 

Pieszy Rajd Krajoznawczy do Parchatki
1 maja 2023
Puławy-Parchatka

Wybierz się na rajd pieszy śladami miejsc eksponowanych na znaczkach turystycznych. Trasa obejmuje Park Czartoryskich, Włostowice, Górę Trzech Krzyży w Parchatce i inne nadwiślańskie okolice. Wskakuj w wygodne buty i w drogę! Na wydarzenie obowiązują zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach.

Więcej informacji: domchemika.pl

XXX Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe
pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków

3 maja 2023
Łuków

Impreza sportowa, która ma na celu upamiętnienie Konstytucji 3 Maja, a także promowanie aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Biegi odbywają się w różnych kategoriach wiekowych oraz na różnych dystansach.

Więcej informacji: osir.lukow.pl

 

 

PRZYRODNICZE WĘDRÓWKI
Lubelskie parki narodowe

 

Roztoczański Park Narodowy
29 kwietnia - 3 maja 2023

W Roztoczańskim Parku Narodowym występuje najwyższe zalesienie wśród wszystkich parków narodowych w Polsce. To leśne królestwo jest domem wielu ciekawych gatunków roślin i zwierząt, w tym konika polskiego wywodzącego się od wymarłego tarpana. Poznawanie parku warto zacząć od Zwierzyńca - to tam rozpoczyna się ścieżka przyrodniczo-historyczna na Bukową Górę. Stawy Echo to także doskonałe miejsce do obserwacji rodzimej przyrody. Następnie wybierzcie się malowniczym szlakiem do Florianki, dawnej leśnej osady ordynackiej, gdzie mieści się dawna Izba Leśna oraz Ośrodek Hodowli Stajennej Konika Polskiego.

Więcej informacji: roztoczanskipn.pl


Poleski Park Narodowy
29 kwietnia - 3 maja 2023

Poleski Park Narodowy to prawdziwy raj dla miłośników przyrody, ciszy, spokoju i ptasich treli. Koniecznie przygotujcie lornetkę i aparat. Żyje tu około 200 gatunków ptaków, w tym bardzo rzadkie gatunki, takie jak wodniczka. Na terenie parku wytyczono ścieżki przyrodnicze, wyposażone w kilometry drewnianych kładek oraz wieże widokowe umożliwiające podglądanie natury z bliska. A jest co podziwiać! 

Ośrodek Dydaktyczno-Administracyjny w Urszulinie 01.05 i 03.05 będzie otwarty w godzinach 8 - 20, natomiast we wtorek 02.05 od godziny 7 do 20.

Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Starym Załuczu zaprasza 01.05 i 03.05 w godzinach 9-17, a we wtorek 02.05 w godzinach 8-16.Ośrodek Edukacyjny „Poleskie Sioło” w Wytycznie otwarty będzie cały weekend 01-03.05 w godzinach 9-17.

Poza tym ścieżki przyrodnicze PPN będą dostępne dla zwiedzających od świtu do zmierzchu, a bilety wstępu będzie można zakupić w ośrodkach z punktu 1 i 2.

Więcej informacji: poleskipn.pl 

RELAKSUJĄCY POBYT
Lubelskie hotele

 

LubHotel***
Lublin

LubHotel zaprasza między innymi do skorzystania z niesamowitej oferty obejmującej japońską saunę skalną Ganbanyouku dostępną w hotelowej Strefie Relaksu. Ganbanyoku to japońskie określenie sauny skalnej, która ponad od 1000 lat wykorzystuje fenomenalne działanie minerałów wulkanicznych w zwalczaniu wielu dolegliwości zdrowotnych.

Więcej informacji: lubhotel.pl

 

Hotel Ilan****
Lublin

Hotel Ilan zaprasza do skorzystania z bogatej majówkowej oferty! Zrelaksuj się w saunie fińskiej, skorzystaj z wygodnych pokoi i wyśmienitych śniadań hotelowych! Oferta obejmuje również zwiedzanie Synagogi oraz Muzeum Yeshiwy Mędrców Lublina. To będzie błogi weekend!

Więcej informacji: hotelilan.pl

 

Alter Hotel & SPA*****
Lublin

Spędź relaksujący weekend w luksusowym Hotelu Alter w samym sercu Lublina. Skorzystaj ze Strefy Wody i Saun, zlokalizowanej 9 metrów pod ziemią, zjedz pyszną włoską kolację i odpocznij w wygodnych, luksusowych pokojach. Majówkowa oferta przedstawia się naprawdę kusząco!

Więcej informacji: hotelalter.pl

 

Hotel Luxor ****
Lublin

Majówka w Hotelu Luxor? Koniecznie! Skorzystaj z ciekawej oferty organizatora, która zawiera m.in. voucher 200 zł do wykorzystania w restauracji hotelowej Bianco, nielimitowany dostęp do sauny oraz strefy fitness, a także rabat na masaże i autorskie rytuały SPA.

 Więcej informacji: hotelluxor.pl

 

Hotel Duo**** SPA
Janów Lubelski

Marzy Ci się majówka nad jeziorem w otoczeniu lasów? Janów Lubelski to doskonałe miejsce aby poczuć klimat odpoczynku, relaksu i spokoju. Hotel Duo przygotował ciekawą ofertę odpoczynku nad basenem, w jacuzzi lub w saunie fińskiej i łaźni parowej. Wybierasz się z rodziną? To jeszcze lepiej! Sprawdź jakie rabaty czekają na Was w Duo!

Więcej informacji: duojanow.pl

 

Hotel Ibis Styles***
Tomaszów Lubelski

 Hotel Ibis w Tomaszowie rozpieszcza swoich gości! Majówkowa oferta zawiera m.in. zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem, spływy kajakowe po rzece Tanew czy wycieczki rowerowe po Roztoczu! 

Więcej informacji: ibisroztocze.pl

 

Pensjonat Roztocze ***
Obsza

Cisza, spokój i piękne krajobrazy... Tak właśnie jest w Pensjonacie Roztocze! Przy obiekcie funkcjonuje XVIII-wieczny skansen, stajnia oraz restauracja. 

 Więceij informacji: pensjonatroztocze.pl

 

Hotel Zamek Janów Podlaski**** 

Przeżyj majówkową sielankę w Janowie Podlaskim. Zregeneruj siły w otoczeniu natury i błogiego spokoju. Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia Jarmarku Artystyczno-Historycznego, który odbędzie się 1 maja 2023. Naładuj baterie w Hotelu Zamek Janów Podlaski!

Więcej informacji: zamekjanowpodlaski.pl

 

Pensjonat Uroczysko Zaborek

 Wiosna w Zaborku jest zjawiskowa i niezwykła. Przekonaj się o tym sam podczas pobytu w Pensjonacie Uroczysko Zaborek! Wspaniała oferta majówkowa obejmuje degustacje staropolskich trunków, wieczór historyczny, przejażdżki po okolicy wozem konnym czy nocne wyjście do kamiennego kręgu „Miejsca Mocy”. Nie czekaj, zarezerwuj!

Więcej informacji: zaborek.com

 

Dwór Droblin****
Leśna Podlaska

Spędź beztroski długi weekend w Dworze Droblin! Odpocznij i zrelaksuj się w hotelowym SPA, wybierz się na przejażdżkę konno lub bryczką. Wyjeżdżasz z dziećmi? Dobrze się składa! Dwór Droblin zaprasza milusińskich na strzelanie z łuku oraz wyścigi kaczkami po stawie! Sprawdź szczegółową ofertę i zarezerwuj pobyt!

Więcej informacji: dwordroblin.pl

 

 

 

ŻYCZYMY UDANEJ MAJÓWKI W LUBELSKIM!

 

To nie wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie w długi weekend majowy w Lubelskim - na bieżąco aktualizujemy artykuł. Harmonogram wydarzeń może ulec zmianom. Przed zamiarem skorzystania z danej propozycji zachęcamy do sprawdzenia aktualnej informacji na stronie organizatora.