01-08-23
31-08-23

Sierpień to czas kultowych festiwali w województwie lubelskim! Spróbuj tradycyjnych gryczaków podczas festiwalu w Janowie Lubelskim, podziwiaj barwne niebo nad Nałęczowem podczas Międzynarodowych Zawodów Balonowych, stań oko w oko z tradycją na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie. Brzmi świetnie, prawda? Ale to nie wszystko! Przed Tobą Europejska Konwencja Żonglerska w Lublinie, Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie i Zamościu, Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, Chmielaki Krasnostawskie i wiele, wiele więcej!  To będzie miesiąc pełen niesamowitych imprez. Sprawdź co się wydarzy i wybierz coś dla siebie. Lubelskie zaprasza.

 

FESTIWALE I WYDARZENIA

European Juggling Convention
29 lipca – 6 sierpnia 2023
Lublin

Europejska Konwencja Żonglerska ponownie zawita do Lublina! Od 29 lipca do 6 sierpnia 2023 Lublin po raz trzeci stanie się międzynarodową stolicą cyrku współczesnego. Impreza będzie częścią programu obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Więcej informacji na ejc2023.org


Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
29 lipca – 6 sierpnia 2023
Kazimierz Dolny/Janowiec nad Wisłą

Wielkie święto kina w malowniczej, nadwiślańskiej scenerii. Festiwal ma na celu poszerzenie wiedzy publiczności na temat sztuki filmowej, zwrócenie uwagi na te obszary kreacji twórczej, które składają się na dzieło filmowe: literaturę, sztuki plastyczne, muzykę, fotografię.

Więcej informacji na facebook.com/FestiwalDwaBrzegi


IX Festiwal Stolica Języka Polskiego
30 lipca – 5 sierpnia 2023
Szczebrzeszyn, Zamość

Szczebrzeszyn i Zamość ponownie na kilka dni staną się stolicami języka polskiego. Impreza przyciąga na Roztocze wybitnych pisarzy i fanów dobrej literatury. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest postać i twórczość Sławomira Mrożka.

Więcej informacji na stolicajezykapolskiego.pl


VIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej Viva il Cantare
30 lipca – 6 sierpnia 2023
Nałęczów

Najpiękniejsze arie, duety i operetki wybrzmią w urokliwym Nałęczowie.

Więcej informacji na noknaleczow.pl


Godzina W - Koncert w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2023
Chełm

Już tradycyjnie 1 sierpnia Chełm zaprasza mieszkańców i gości na koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, by wspólnie śpiewać powstańcze piosenki. W repertuarze znajdą się zarówno utwory tradycyjne, jak i te współczesne, poświęcone powstaniu.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2023
Łuków

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Miejskiego na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji na lok.lukow.pl


18. Międzynarodowe Zawody Balonowe

3 - 6 sierpnia 2023
Nałęczów

Po raz kolejny niebo nad Nałęczowem wypełni się wieloma barwami. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Ekipy z różnych zakątków globu będą rywalizować o miejsca na podium. Wrażenia niezapomniane!

Więcej informacji na facebook.com


Wyżyna Teatralna 2023
3 - 6 sierpnia 2023
Ruda-Huta

Wyżyna Teatralna to Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i teatrów amatorskich, młodzieżowych, grup artystycznych i entuzjastów z całego kraju.

Więcej informacji na facebook.com


Capella all'Antico | koncert
4 sierpnia 2023
Zamość

Europejska muzyka średniowiecza i renesansu, czyli koncert Zespołu Muzyki Dawnej.

Więcej informacji na facebook.com


Meeting of Styles Poland 2023
4 - 6 sierpnia 2023
Lublin

"Meeting of Styles" to Międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu, który wywodzi się z niemieckiego Festiwalu „Wall Street Meeting”. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki, ale również umożliwienie młodym ludziom ekspresję ich talentów.

Więcej informacji na facebook.com


Święto Krainy Rumianku
5 sierpnia 2023
Hołowno

Improwizowane poleskie wesele, zabawy, konkursy, pyszne jedzenie, dmuchańce, zwierzaki i wszystko, czego dusza zapragnie. Świętuj razem z Krainą Rumianku!

Więcej informacji na facebook.com


III Lubelskie Spotkania z Przyrodą pn. Roztoczańska Przygoda z Konikiem Polskim
5 sierpnia 2023
Zwierzyniec | Florianka

Kochasz naturę? W takim razie koniecznie odwiedź Roztoczański Park Narodowy w pierwszą sobotę sierpnia. W programie trzeciej odsłony Lubelskich Spotkań z Przyrodą między innymi festyn edukacyjny, rajd rowerowy, przejażdżki w siodle i bryczką a także uroczysty apel Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody. 

Więcej informacji na facebook.com


XXIII Bieg Sapiehów

5 sierpnia 2023
Kodeń

Do biegu, gotowi, start! W programie, oprócz głównego biegu, także Małe Biegi Sapiehów, Bieg Przedszkolaka oraz IV Marsz nad Bugiem.

Więcej informacji na facebook.com


XII Powiatowy Rajd Rowerowy im. J. I. Kraszewskiego
5 sierpnia 2019
Sosnówka

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów wyruszą na rajd imienia jednego z najsłynniejszych polskich literatów – Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Więcej informacji na facebook.com


Kosmiczna pawana | koncert
5 sierpnia 2023
Kozłówka

Kolejny koncert w ramach letnich koncertów kameralnych "Muzyczne inspiracje", poświęconych postaci hrabiego Konstantego Zamoyskiego. Koncert odbędzie się w przypałacowej kaplicy w Kozłówce.

Więcej informacji na facebook.com


Jazznowiec Festiwal 2023
5 sierpnia 2023
Janowiec

Jazzowe brzmienia wypełnią janowieckie zamczysko. Podczas wydarzenia wystąpią Trio 4 Chet oraz Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz.

Więcej informacji na facebook.com


XX Festiwal Kaszy „Gryczaki”
5 – 6 sierpnia 2023
Janów Lubelski

Festiwal Gryczaki to nie tylko święto kaszy, ale także tradycji i twórczości ludowej. Zapowiada się doskonała zabawa! W tym roku przypada jubileuszowa, dwudziesta edycja wydarzenia. Będzie się działo!

Więcej informacji na janowlubelski.pl


Obieżyświat
5 - 6 sierpnia 2023
Zwierzyniec

Jak podróżować w XXI wieku? O czym pamiętać, a czego lepiej unikać? Tego wszystkiego i o wiele, wiele więcej dowiesz się w trakcie wyjątkowego wydarzenia "Obieżyświat" w Roztoczańskim Parku Narodowym. Wśród zaproszonych gości znajdą się między innymi podróżnicy, pisarze, fotografowie, ornitolodzy, przyrodnicy, działacze i pasjonaci przyrody.

Więcej informacji na roztoczanskipn.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych
6 sierpnia 2023
Kazimierz Dolny

W pierwszą niedzielę sierpnia warto wybrać się do Kazimierza na Kiermasz Produktów Lokalnych. Urokliwe, nadwiślańskie miasteczko pozwoli nam odetchnąć od dnia codziennego a wypełnione różnościami kramy z pewnością nas zachwycą.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów

6 sierpnia 2023
Janowiec

Wojewódzki Finał XXII Edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” przy Zamku w Janowcu. Pychota!  

Więcej informacji na lubelskie.pl


XXI Jarmark Pawłowski – Ginące Zawody

6 sierpnia 2023
Pawłów

Jarmark Pawłowski jest organizowany na wzór jarmarków staropolskich. Impreza została powołana do życia aby chronić dziedzictwo kulturowe Lubelszczyzny i kultywować bogate tradycje rzemiosła pawłowskiego. Twórcy ludowi na żywo demonstrują wykonywanie swoich wyrobów, a następnie oferują je do sprzedaży. Jarmarkowi towarzyszą koncerty kapel i zespołów śpiewaczych oraz możliwość degustowania kuchni regionalnej.

Więcej informacji na ug.rejowiec.pl


V Piknik Historyczny "Historia, którą znamy i tworzymy"
6 sierpnia 2023
Nowosiółki

Przy Skansenie Aktywnym w Nowosiółkach odbędzie się kolejna odsłona Pikniku Historycznego. W programie wydarzenia między innymi występy sceniczne, grupy rekonstrukcyjne, obozowiska służb mundurowych, wystawcy oraz rekonstrukcja historyczna "Okupowane kresy 1920".

Więcej informacji na facebook.com


Jarmark Św. Wawrzyńca
6 sierpnia 2023
Bełżec

Przed nami kolejna edycja bełżyckiego Jarmarku Św. Wawrzyńca. Jak co roku, zapowiada się doskonała zabawa.

Więcej informacji na facebook.com


Święto Miodów Ziemi Łukowskiej
6 sierpnia 2023
Ławki k. Łukowa

W programie miodowego święta przewidziano m.in. koncert Orkiestry Dętej ze Stoczka Łukowskiego, występy zespołów ludowych, konkursy z nagrodami, możliwość zakupu książek i sprzętu do gospodarki pasiecznej oraz różnych odmian miodów i innych produktów pszczelich. Relację na żywo z tego wydarzenia przez cały dzień będzie można oglądać w programie „Lato  z TVP 3 Lublin” na antenie ogólnopolskiej.

Więcej informacji na powiatlukowski.pl


Dzień Otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego
6 sierpnia 2023
Zwierzyniec | Florianka

Roztoczański PN szeroko otwierany swoje bramy i zaprasza wszystkich miłośników przyrody. W ramach wydarzenia festyn, wycieczki, wystawy, warsztaty i wiele, wiele innych atrakcji.

Więcej informacji na facebook.com


VII Święto Bob(r)u, czyli Dni Karczmisk
6 sierpnia 2023
Karczmiska

Na terenie zespołu Dworsko Parkowego w Karczmiskach odbędzie się Święto Bob(r)u. Wydarzenie organizowane jest w ramach Dni Karczmisk. Dużo będzie działo się na scenie, jednak nie zabraknie atrakcji sportowych oraz licznych stoisk.

Więcej informacji na stronie gbidk-karczmiska.pl

 
Festiwal Wsi Polskiej | Na na Styku Trzech Ziem
6 sierpnia 2023
Stare Wierzchowiska

Podczas uroczystości będą odbywać się rozmaite konkursy, w tym konkurs na najlepiej wykonane powrósło. W programie także występy zespołów folkowych oraz potańcówka.

Więcej informacji na facebook.com


Giełda Kolekcjonerów 

6 sierpnia 2023
Łuków

Na łukowskim targowisku będzie można kupić, wymienić, obejrzeć oraz sprzedać m.in. znaczki pocztowe, monety i banknoty, karty pocztowe i widokówki, medale, odznaki, ordery, stare dokumenty, listy, pamiątki wojskowe, zapalniczki, zegarki, telefony, lampy i inne starocia.

Więcej informacji na lok.lukow.pl


Święto Botaniki
6 sierpnia 2023
Lublin

Wydarzenie edukacyjne w lubelskim Ogrodzie Botanicznym.

Więcej informacji na umcs.pl


48. Letnie Międzynarodowe Koncerty Organowe w Krasnobrodzie | koncert
6 sierpnia 2023
Krasnobród

Pierwszy sierpniowy koncert w ramach 48. Międzynarodowych Koncertów Organowych w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Przed publicznością wystąpi Wołodymir Koszuba.

Więcej informacji na kultura.krasnobrod.pl


4. Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie – Lubliner Festival
6 - 13 sierpnia 2023
Lublin

Choć w Lublinie nie ma już dzielnicy żydowskiej, zabytkowe kamienice pamiętają czasy kiedy miasto żyło wielokulturowością a na ulicach język polski przeplatał się z jidysz. Dzięki Lubliner Festival poznamy bliżej tradycję, kulturę i historię naszych sąsiadów.

Więcej informacji na lublinerfestival.pl


Horyniec Zdrój Art Festiwal
6 - 13 sierpnia 2023
Lubycza Królewska | Horyniec Zdrój

Organizatorzy Art Festiwal zapraszają do lubelskiej Lubyczy Królewskiej oraz podkarpackiego Horyńca Zdrój na spotkanie ze sztuką. W ramach festiwalu w Lubyczy Królewskiej odbędą się między innymi liczne spotkania, warsztaty ilustracji książkowej i koncert w Parku Miejskim (8 sierpnia).

Więcej informacji na lubycza.pl


Muzyczna podróż przez pokolenia

6, 13, 20, 27 sierpnia 2023
Lublin

"Muzyczna podróż przez pokolenia" to seria koncertów odbywających się przez dziewięć kolejnych niedziel o godz. 15.00, przez 15 minut. Podczas wydarzenia z tarasu widokowego na Wieży Trynitarskiej popłyną dźwięki trąbki w klasycznych oraz współczesnych utworach.

Więcej informacji na facebook.com


Letnia Akademia Filmowa
7 – 15 sierpnia 202
Zwierzyniec

LAF – czyli kino z różnych stron świata u wrót zachwycającego Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji na facebook.com/LetniaAkademiaFilmowa


W dwóch światach | spotkanie
8 sierpnia 2023
Lublin

Ośrodek Brama Grodzka zaprasza do Sali Czarnej na spotkanie wokół Szewacha Weissa.

Więcej informacji na facebook.com


World Wide Kids
8 - 13 sierpnia 2023
Puławy

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Puławach. 

Więcej informacji na domchemika.pl


O.N.E. | koncert
10 sierpnia 2023
Lublin

Koncert w ramach cyklu "Jazz w CSK". Zespół O.N.E. wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip-hopu oraz etno. 

Więcej informacji na facebook.com


Nocny Kochanek i Bracia Figo Fago. Muzyczny Kazimierz | koncert
11 sierpnia 2023

Kazimierz Dolny

Plenerowy koncert w ramach Muzycznego Kazimierza.

Więcej informacji na kazimierzdolnynaweekend.pl


Roztoczańsko Poleski Ultramaraton Rowerowy
11 - 13 sierpnia 2023

Wydarzenie sportowo-turystyczne w formule jazdy non stop. Start i meta w Zamościu. No to w drogę!

Więcej informacji na facebook.com/RPURowerowy


Project Masow 2023 | Art & Music Camp

11 - 13 sierpnia 2023
Dęblin

Kosmiczne wrażenia w zabytkowym Forcie nr III (os lotnisko), części dziewiętnastowiecznego kompleksu Twierdzy Dęblin. Festiwal to odpowiedź na zamiłowanie do muzyki i astronomii. Czekają na Ciebie porywające brzmienia muzyki elektronicznej i tajemnice gwieździstego nieba. 

Więcej informacji na facebook.com


Włodawski Festiwal Sztuki Ulicznej

11 - 13 sierpnia 2023
Włodawa

Odwiedź Włodawę i daj się ponieść rytmom ulicy.

Więcej informacji na facebook.com/wlodawa.city


IV Z.L.O.T
11 - 13 sierpnia 2023
Szczebrzeszyn

Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie. W programie między innymi parada motocyklowa.

Więcej informacji na szczebrzeszyn.info


Pride of Poland. Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich
11 – 14 sierpnia 2023
Janów Podlaski

Cyklicznie w sierpniu w Wygodzie k. Janowa Podlaskiego odbywają się Dni Konia Arabskiego, połączone z prestiżową aukcją koni Pride of Poland oraz Summer Sale. Impreza przyciąga miłośników tych zwierząt z najodleglejszych zakątków świata.

Więcej informacji na prideofpoland.eu


706. Urodziny Miasta

11 - 15 sierpnia 2023
Lublin

Wielkimi krokami zbliża się rocznica nadania aktu lokacyjnego Lublinowi, dokładnie uczynił to Władysław Łokietek 15 sierpnia 1317 roku. W tym roku świętowanie jest wyjątkowe, bo młodzieżowe. W programie Młodzieżowych Urodzin Miasta przewidziano wiele ciekawych atrakcji, między innymi zwiedzanie z przewodnikiem, balonowa fiesta czy występy artystyczne.

Więcej informacji na lublin.eu


FANFARA Festiwal 2023

11 - 15 sierpnia 2023
Chłopków

Jedyny w swoim rodzaju festiwal przybliżający tradycyjną muzykę Roztocza. W programie wędrowne granie po wioskach, potańcówki, warsztaty i smak pysznych malin.

Więcej informacji na facebook.com


Targ Staroci
12 sierpnia 2023
Świdnik

Dobra wiadomość dla kolekcjonerów, hobbystów i wystawców. Targ Staroci na stałe zagościł w świdnickim kalendarzu wydarzeń. Cudeńka nadgryzione zębem czasu czekają na pasjonatów w każdą drugą sobotę miesiąca na placu w centrum miasta.

Więcej informacji na facebook.com/UrzadSwidnik


IV Zamojskie Winogranie
12 sierpnia 2023
Zamość

Przepyszne wina, wyśmienite jedzenie, piękno Zamościa i mnóstwo pozytywnej energii. Wydarzenie zakończy koncert gwiazdy wieczoru - Agnieszki Chylińskiej.

Więcej informacji na facebook.com


V Bieg Chrząszcza

12 sierpnia 2023
Szczebrzeszyn

Biegnij z chrząszczem w Szczebrzeszynie!

Więcej informacji na szczebrzeszyn.info


II KRÓLewski Piknik Lotniczy 

12 sierpnia 2023 
Borki

Wójt i mieszkańcy gminy Borki zapraszają na pokazy lotnicze oraz piknik poświęcony postaci pierwszego dowódcy Dywizjonu 303 - płk. pil. Zdzisławowi Krasnodębskiemu ps "Król". 

Więcej informacji na facebook.com


LemON. Muzyczny Kazimierz | koncert
12 sierpnia 2023

Kazimierz Dolny

Kolejny plenerowy koncert w ramach Muzycznego Kazimierza.

Więcej informacji na kazimierzdolnynaweekend.pl


Fiesta Balonowa w Lublinie

12 - 13 sierpnia 2023
Lublin

Pokazy lotów balonowych - również po zachodzie słońca, parada ogniowa, strefa kreatywnego relaksu, spacer z przewodnikiem, występy artystyczne i wiele innych atrakcji. A wszystko to z okazji Młodzieżowych urodzin Miasta!

Więcej informacji na facebook.com


Targi Kolekcjonerskie

12 - 13 sierpnia 2023
Nałęczów

Klimatyczne przedmioty w klimatycznym miasteczku. Nałęczów zaprasza na Targi Kolekcjonerskie.

Więcej informacji na noknaleczow.pl


Wielki Dzień Pszczół w Poleskim Parku Narodowym
12 - 13 sierpnia 2023
Wytyczno

Człowiek zawdzięcza wiele pszczołom. Dlaczego? Dowiecie się w trakcie Wielkiego Dnia Pszczół organizowanego w Poleskim Parku Narodowym. Oprócz ciekawych informacji i spotkań czeka na Was degustacja wyrobów pszczelarskich, różnorodne warsztaty oraz zwiedzanie ośrodka edukacyjnego "Poleskie Sioło" z przewodnikiem.

Więcej informacji na poleskipn.pl


Dni Chełma

12 - 13 sierpnia 2023
Chełm

Wielkie świętowanie w mieście Ducha Bielucha. W drugi weekend sierpnia odbędą się Dni Chełma. W programie między innymi kiermasz, atrakcje dla najmłodszych oraz koncerty znanych i lubianych. Na scenie pojawią się Łzy, Wilki, Ewelina Lisowska oraz Happysad.

Więcej informacji na samorzad.gov.pl


Ciesz się chwilą w Magicznych Ogrodach

12 - 15 sierpnia 2023
Trzcianki k. Janowca

Nie zwlekaj i wejdź do świata baśni. Z pewnością nie pożałujesz! Długi sierpniowy weekend w Magicznych Ogrodach to między innymi żonglerskie pokazy na Dziedzińcu oraz popisy chodzenia na kuli. Czarodziej Fider zademonstruje swoje magiczne rekwizyty. Program przewiduje również rozgrzewające fire show! Bajkowe melodie zaprezentuje Wróżka Lilia. Jej koncerty pozwolą poczuć pełną gamę emocji!

Więcej informacji na facebook.com


Festiwal Oręża Polskiego

13 sierpnia 2023
Janów Lubelski

Szable w dłoń i na koń! Kierunek - Zalew Janowski. W trakcie imprezy czekają na Was turnieje łucznicze, walki rycerskie i szarże husarii. Zobaczycie czym broniono ojczyzny od pierwszych Piastów aż do czasów współczesnych. Nie zabraknie też dobrego jedzenia i tańców rodem ze średniowiecza.

Więcej informacji na facebook.com/FestiwalOrezaPolskiego


Rajd z podkową | rajd nordic walking

13 sierpnia 2023
Wojciechów

Rajd nordic walking w klimatycznych Wojciechowie. Na uczestników czeka stolica polskiego kowalstwa i jej malownicze okolice.

Więcej informacji na facebook.com


Niedziela w Terespolu - Wielokulturowe Miasto
13 sierpnia 2023
Terespol

Występy artystyczne, pokaz sprzętu wojskowego, III Bieg im. gen. dyw. F. Krajowskiego. Wyrusz do Terespola i odkryj wielokulturową duszę miasta.

Więcej informacji na mokterespol.com


Letnie Granie 2023 | koncert Adama Kalinovskiego

13 sierpnia 2023
Radzyń Podlaski

Koncert Adama Kalinovskiego w ramach "Letniego Grania 2023". Gdzie? Na rynku w Radzyniu Podlaskim.

Więcej informacji na krainaserdecznosci.pl


Ogólnopolskie Warsztaty Złotnicze dla Muzealników
14 – 18 sierpnia 2023
Kazimierz Dolny

Muzeum Sztuki Złotniczej, jeden z oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, zaprasza muzealników na wyjątkowe warsztaty złotnicze. Poczuj się jak dawny alchemik i daj się uwieść magii złota.

Więcej informacji na mnkd.pl


Odpust na Matki Boskiej Zielnej
15 sierpnia 2023
Lublin

Prawdziwy odpust w lubelskim skansenie. Kolorowe kramy wypełnione świecidełkami, zabawkami czy smakołykami. Połączenie współczesnych obchodów z ukazaniem tradycji ludowej.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


II Jarmark Królewski | Święto Miodu i Ziół w Lubyczy Królewskiej
15 sierpnia 2023
Lubycza Królewska

Wtorek 15 sierpnia w Lubyczy Królewskiej upłynie pod znakiem pysznego miodu oraz ziół.

Więcej informacji na facebook.com


Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich 
15 sierpnia
Lublin

Przegląd stanowi dla Lublina utrwalenie tradycji odgrywania hejnału sięgającej XVI w., kiedy po raz pierwszy został on zaprezentowany z wieży farnego kościoła św. Michała.

Więcej informacji na lublin.eu


103. rocznica Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia 2023
Janowiec

Uroczyste wspomnienie Bitwy Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w obrębie janowskiego zamku.

Więcej informacji na mnkd.pl


Śpiewanie z gwiazdami, czyli potyczki z piosenką | koncert

15 sierpnia 2023
Puławy

Koncert patriotyczny z okazji 103. rocznicy bitwy warszawskiej odbędzie się na placu przed POK "Dom Chemika" o godz. 17:00.

Więcej informacji na facebook.com


XVII Puławskie Lato Bluesowe

15 – 20 sierpnia 2023
Puławy

Odwiedź latem Puławy i poczuj bluesa!

Więcej informacji na domchemika.pl


11. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
17 – 19 sierpnia 2023
Zamość

Festiwal dedykowany filmom o tematyce historycznej. Najlepsi twórcy filmów dokumentalnych i reportaży są nagradzani Perłami Renesansu.

Więcej informacji na zamoscfilmfestival.pl


XXII Janowieckie Interpretacje Muzyki im. Jakuba Walaska
17 – 25 sierpnia 2023
Janowiec

Międzynarodowy mistrzowski kurs muzyczny w Janowcu nad Wisłą. Wydarzeniu towarzyszą liczne koncerty organizowane w interesujących przestrzeniach.

Więcej informacji na jimkurs.pl


Lady Pank. Muzyczny Kazimierz | koncert
18 sierpnia 2023

Kazimierz Dolny

Kolejny plenerowy koncert w ramach Muzycznego Kazimierza.

Więcej informacji na kazimierzdolnynaweekend.pl


Re: tradycja - Jarmark Jagielloński
18 – 20 sierpnia 2023
Lublin

Kolorowe stragany kuszące rękodzielniczymi cudeńkami, regionalne smaki, koncerty i wieczorne potańcówki – to tylko niektóre z atrakcji Festiwalu Re: tradycja (Jarmark Jagielloński) w Lublinie.

Więcej informacji na retradycja.eu


Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”
18 – 20 sierpnia 2023
Krasnystaw

Prawdziwa gratka dla smakoszy złotego trunku. Smaczne piwo i dobra zabawa gwarantowane.

Więcej informacji na chmielaki.pl


Tańce różnych narodów z podróży z Wiednia do Kozłówki | koncert
19 sierpnia 2023
Kozłówka

Kolejny koncert w ramach letnich koncertów kameralnych "Muzyczne inspiracje", poświęconych postaci hrabiego Konstantego Zamoyskiego. Koncert odbędzie się w przypałacowej kaplicy w Kozłówce.

Więcej informacji na facebook.com


Mrozu. Muzyczny Kazimierz | koncert
19 sierpnia 2023

Kazimierz Dolny

Kolejny plenerowy koncert w ramach Muzycznego Kazimierza.

Więcej informacji na kazimierzdolnynaweekend.pl


Best Of Homm + Full H4 Soundtrack | koncert
19 sierpnia 2023
Lublin

Wielki koncert Heroes Orchestra w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Ludowej
19 - 20 sierpnia 2023
Krasnystaw | Dworek Starościński

Wielkie święto rękodzieła i wyrobów tradycyjnych na jednym z największych w kraju kiermaszów sztuki ludowej.

Więcej informacji na kultura.krasnystaw.pl


Board Mania #12

19 - 31 sierpnia 2023
Lublin

Dobra wiadomość dla entuzjastów gier planszowych i karcianych. W drugiej połowie sierpnia rusza już dwunasta edycja Festiwalu Board Mania.

Więcej informacji na facebook.com


Dożynki dworskie
20 sierpnia 2023
Lublin

Dożynki to niezwykle ważny moment w roku. Swoją historią sięgają jeszcze do wieków pogańskich. Jest to czas wytchnienia po ciężkiej pracy. Czas podziękowań za dary natury. Po prostu czas świętowania.

Więcej informacji na skansen.lublin.pl


Nałęczowskie Spotkania z Motoryzacją Dawną
20 sierpnia 2023
Nałęczów

Samochody z duszą, motoryzacyjne cacuszka i mechaniczne perełki minionych dekad. No to jazda!

Więcej informacji na mototour.pl


176. rocznica urodzin Bolesława Prusa

20 sierpnia 2023
Nałęczów

Wielkie świętowanie w Nałęczowie. Z okazji 176. urodzin jednego z najważniejszych pisarzy Polski, Muzeum Bolesława Prusa zaprasza na spotkanie z dr hab. Beatą Utkowską - profesor UJK oraz koncert „Klasyczne inspiracje” w wykonaniu Łukasza Cholewińskiego i Kamila Turczyna. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku.

Więcej informacji na facebook.com/muzeumprusa


Jarmark Rękodzieła
20 sierpnia 2023
Nałęczów

Ręcznie robione cudeńka do kupienia w klimatycznym Nałęczowie.

Więcej informacji na noknaleczow.pl


Bolkowanie
20 sierpnia 2023
Hniszów

Bolkowanie to coroczna impreza dla uczczenia urodzin dębu "Bolko", rosnącego od 600 lat w małej miejscowości pow. chełmskiego – Hniszowie.

Więcej informacji na facebook.com


Puławska Giełda Staroci
20 sierpnia 2023
Puławy

Miłośnicy przedmiotów z duszą na pewno znajdą coś dla siebie podczas Puławskiej Giełdy Staroci.

Więcej informacji na facebook.com


Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

20 sierpnia 2023
Wola Okrzejska

Czy wiesz, że Henryk Sienkiewicz był miłośnikiem rowerowych eskapad? Późniejszy noblista został honorowym członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów już w 1897 roku. Nie dziwi więc, że właśnie w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia pisarza, od trzech lat odbywa się amatorski wyścig kolarski upamiętniający literata.

Więcej informacji na biegkolarski.pl


Obchody 555-lecia praw miejskich Radzynia
20 sierpnia 2023
Radzyń Podlaski

Świętuj razem z Radzyniem! Czas na kolejną odsłonę hucznych obchodów 555-lecia praw miejskich. W przedostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się uroczysta inauguracja wyremontowanego Pałacu Potockich. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przed zgromadzoną publiką wystąpi zespół Enej oraz Lubelska Federacja Bardów.

Więcej informacji na kochamradzyn.pl


Kiermasz Klubu Twórców Ludowych
20 sierpnia 2023
Puławy

Wyjątkowe rękodzieło przed Centrum Informacji Turystycznej.

Więcej informacji na domchemika.pl


XVII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”
20 – 26 sierpnia 2023
Krasnobród

Porywająca muzyka organowa w zabytkowych wnętrzach krasnobrodzkich świątyń.

Więcej informacji na kultura.krasnobrod.pl


V Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
20 - 27 sierpnia 2023
Biała Podlaska

Festiwal popularyzujący sztuki operowe, operetkowe i musicalowe imienia urodzonego w Białej Podlaskiej, także Honorowego Obywatela Miasta Biała Podlaska – Bogusława Kaczyńskiego.

Więcej informacji na festiwal.bck24.pl


X Motozłaz, czyli rajd zabytkowych motocykli
24 - 27 sierpnia 2023

Od czwartku 24 sierpnia na drogach Lubelszczyzny będzie można podziwiać motocykle uczestniczące w tegorocznym Motozłazie.

Więcej informacji na stronie federacjazmotoryzowanych.pl


Ralph Kamiński. Muzyczny Kazimierz | koncert
25 sierpnia 2023

Kazimierz Dolny

Kolejny plenerowy koncert w ramach Muzycznego Kazimierza.

Więcej informacji na kazimierzdolnynaweekend.pl


Wakacje ze Św. Mikołajem
25 sierpnia 2023
Lublin

Parafia pw. Św. Mikołaja w Lublinie zaprasza na festyn wieńczący tegoroczne wakacje.

Więcej informacji na facebook.com


Maraton teatralny

25 - 26 sierpnia 2023
Gardzienice

Spektakle teatralne w zabytkowych obiektach kompleksu pałacowo-parkowego w Gardzienicach. Przed każdym wydarzeniem istnieje możliwość zwiedzania wystaw usytuowanych na terenie Pałacu a także spaceru po Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice", w tym odwiedzenia ogrodu magicznego oraz japońskiego.

Więcej informacji na gardzienice.org


Festiwal Food Trucków
25 - 27 sierpnia 2023
Świdnik

W ostatni sierpniowy weekend odwiedzający Świdnik na pewno nie zgłodnieją. Kuchnia ze wszystkich stron świata od najlepszych gastro-ekip.

Więcej informacji na facebook.com


VII Nadbużański Bieg pod Prąd
26 sierpnia 2023
Dorohusk

Nadbużański Bieg pod Prąd to sprawdzian dla prawdziwych twardzieli. Część trasy została wytyczona wzdłuż nieokiełznanego Bugu. Przed zawodnikami 15 kilometrów i 40 ekstremalnych przeszkód.

Więcej informacji na facebook.com


Sentymentalny spacer po ulicach dawnego Wilna

26 sierpnia 2023
Lublin

Pora cofnąć się w czasie i zobaczyć na własne oczy piękno dawnego Wilna. Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej wraz z Teatrem im. Juliusza Osterwy zabiorą Was w sentymentalną podróż, jakiej nie zapomnicie. W programie wydarzenia projekcja filmu dokumentalnego „Lila Kiejzik – portret” oraz spotkanie z aktorami Polskiego Teatru Studio z Wilna, a także spektakl muzyczny "Na Wileńskiej ulicy".

Więcej informacji na facebook.com


III Świdnicka Noc Kultury
26/27 sierpnia 2023
Świdnik

Halo Świdnik... nie śpimy! Czas na najbardziej wyjątkową noc w roku. Przed Wami kolejna odsłona Świdnickiej Nocy Kultury.

Więcej informacji na facebook.com


XV Zlot Motocykli WSK i innych
26 - 27 sierpnia 2023
Świdnik

Prawdziwa gratka dla wielbicieli motoryzacji. Pod koniec wakacji w Świdniku odbędzie się "XV Zlot Motocykli WSK i innych". W programie parada ulicami miasta i wiele innych atrakcji.

Więcej informacji na facebook.com


Dożynki Wojewódzkie 2023
27 sierpnia 2023
Radawiec

Czas podziękować naturze za wszystkie plony. Dożynki Wojewódzkie odbędą się na lotnisku trawiastym w Radawcu. W programie oprócz występów artystycznych, także kiermasz ze zdrową, lokalną żywnością oraz rękodziełem.

Więcej informacji na lubelskie.pl


Kiermasz Produktów Lokalnych

27 sierpnia 2023
Nałęczów

Pomysł na niedziele? Wycieczka do malowniczego Nałęczowa i zasmakowanie w lokalnych specjałach w trakcie Kiermaszu Produktów Lokalnych.

Więcej informacji na zielonypierscien.eu


2. Zlot Pojazdów Zabytkowych pod Roztoczańskim Muzeum PRL w Zamościu
27 sierpnia 2023
Zamość

Coś dla miłośników pojazdów z duszą! Królowe i królowie polskich dróg sprzed lat zjadą pod Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu. To trzeba zobaczyć!

Więcej informacji na facebook.com


Lubelska Giełda Staroci
27 sierpnia 2023
Lublin

Jak co miesiąc na Placu Zamkowym w Lublinie zaroi się od wystawców prezentujących stare meble, sztukę i bibeloty.

Więcej informacji na facebook.com/lubelskagieldastaroci


Niedziela otwarta | Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice

27 sierpnia 2023
Gardzienice

W ostatnią sierpniową niedzielę Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice po raz kolejny uchyli rąbka tajemnicy i zaprosi wszystkich chętnych na spacer z przewodnikiem. Goście odwiedzą zabytkowy pałac, spichlerz, oficynę, rządcówkę oraz park i ogrody - „Japoński” oraz „Magiczny”.

Więcej informacji na gardzienice.org


48. Letnie Międzynarodowe Koncerty Organowe w Krasnobrodzie | koncert
27 sierpnia 2023
Krasnobród

Ostatni koncert w ramach 48. Międzynarodowych Koncertów Organowych w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Przed publicznością wystąpią Marek Kudlicki oraz Tomasz Suchowierzch.

Więcej informacji na kultura.krasnobrod.pl


Bryska | koncert
27 sierpnia 2023
Chełm

Muzyczne zakończenie wakacji w Kumowej Dolinie. Na scenie Amfiteatru ulubienica młodego pokolenia - Bryska. 

Więcej informacji na facebook.com


XIV Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

30 sierpnia - 2 września 2023

Bieg upamiętniający dziecięce ofiary II Wojny Światowej. Na uczestników czeka trasa o długości 100 km przebiegająca przez Zwierzyniec, Krasnobród, Skierbieszów, Nielisz i Zamość oraz roztoczańskie drogi i dróżki.

Więcej informacji na lublin.tvp.pl


Centralny Plac Zabaw 
1 lipca - 27 sierpnia 2023
Lublin

Centralny Plac Zabaw wraca do Lublina! Czas na wakacje z ciekawymi wydarzeniami, takimi jak koncerty, warsztaty, oraz działania animacyjne i edukacyjne.

Więcej informacji na facebook.com


Wieczorki muzyczne w Zoomie Natury
sierpień 2023
Janów Lubelski

Wszyscy miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce, łączcie się! W wakacyjne wieczory Park Rekreacji Zoom Natury zaprasza na dancingi w każdy czwartek (3, 10, 17, 24 sierpnia 2023) oraz spotkania z DJ-em w soboty (12, 19, 26 sierpnia 2023). 

Więcej informacji na janowlubelski.pl


Kazimierski Festiwal Organowy

lipiec - sierpień 2023
Kazimierz Dolny

Kazimierski Festiwal Organowy to wydarzenie z ponad 50-letnią tradycją organizowane w okresie wakacyjnym w miasteczku nad Wisłą. Koncerty odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia, w zabytkowych murach kościoła farnego - gdzie znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów.

Więcej informacji na facebook.com


XXVII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2023
czerwiec - sierpień 2023
Lublin

Dźwięki organów znów wybrzmią na lubelskich Czubach. Parafia pw. Świętej Rodziny zaprasza na wieczorne koncerty w każdą środę czerwca, lipca i sierpnia.

Więcej informacji na rodzina.lublin.pl


Akcja Lato
lipiec - sierpień 2023
Biała Podlaska

Nudne lato? Na pewno nie w Białej Podlaskiej! Bialskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na interesujące zajęcia. W programie między innymi warsztaty teatralne, nauka lepienia z gliny i wspólna zabawa przy planszówkach.

Więcej informacji na facebook.com


Wakacyjne koncerty na Placu Wolności
lipiec - sierpień 2023
Biała Podlaska

Piątkowe wieczory w Białej Podlaskiej upłyną pod znakiem muzyki. Wakacyjne koncerty wracają na Plac Wolności - wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na facebook.com


Pokaz fontanny multimedialnej
sierpień 2023
Lublin

Fontanna multimedialna znajduje się w samym sercu Lublina, na placu Litewskim. Widowiska przyciągające wielu turystów oraz mieszkańców opowiadają o interesujących wątkach z historii miasta, za pomocą wody, światła i dźwięku.

Więcej informacji na lublin.eu


Muzyczna Skarpa
sierpień 2023
Chełm

Chełmski Dom Kultury zaprasza na wakacyjne koncerty w każdy piątek lipca i sierpnia. Gdzie? Na Skarpie przy ChDK.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


Rezerwat Dzikich Dzieci
sierpień 2023
Lublin

W tym miejscu zasada jest jedna - rządzą dzieci, a rodziców obowiązuje zakaz wstępu do strefy ścisłej (ale bez obaw, pociechy będą pod opieką animatorów). Aktywność dzieci polega na tworzeniu przestrzeni od podstaw z dostępnych materiałów. 

Więcej informacji na facebook.com


Sezon Lublin 2023
1 maja - 31 października 2023
Lublin

Sezon Lublin powraca, po raz drugi w odmienionej wersji! Aktualna forma wydarzenia ma postać o charakterze akcji promocyjnej i jest dostępna dla każdego. By wziąć udział w akcji należy pobrać specjalny karnet, zawierający miejsca na 30 naklejek w 7 kategoriach - w tym roku dodano kategorię specjalną (Joker), związaną z tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Karnety są dostępne do pobrania w Centrum Inspiracji Turystycznej, a także u Partnerów akcji.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna jest jednym z Partnerów Sezonu Lublin. Znajdziesz nas w kategorii "Kolekcjoner". Zapraszamy po zakup lubelskich pamiątek do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, na ul. Krakowskie Przedmieście 6 w Lublinie.

Akcja trwa od 1 maja do 31 października 2023 lub do wyczerpania zapasów nagród, a jej organizatorem jest Gmina Lublin.

Więcej informacji na sezon.lublin.eu


Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa
sierpień 2023
Karczmiska

"Stoi na stacji lokomotywa...". Trwa kolejny sezon Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej!

Więcej informacji na facebook.com/waskotorowka


Parkrun w Ogrodzie Saskim
soboty sierpnia 2023
Lublin

Parkrun to cotygodniowe spotkania biegowe w Ogrodzie Saskim, na których mile widziani są wszyscy, którzy chcą zażyć nieco aktywności fizycznej, bez względu na kondycję czy wiek.

Więcej informacji na facebook.com


Jarmark Lubelski
sierpień 2023
Lublin

Jarmark Lubelski to targ ekologiczny odbywający się w Lublinie w środy oraz soboty. Wydarzenie skupia lokalnych producentów produktów spożywczych, wytwórców rękodzieła, a także restauratorów, oferujących swoje dania na wynos - w słoiku lub pudełku. 

Więcej informacji na facebook.com


Jarmark Tradycji na Szambelańskiej
sierpień 2023
Lublin

Kramy wypełnione regionalnymi pysznościami oraz zjawiskowym rękodziełem, w cieniu staromiejskich kamienic. "Jarmarki Tradycji na Szambelańskiej" odbywają się w każdy weekend, od piątku do niedzieli.

Więcej informacji na facebook.com/jarmarkszambelanska


Koncerty | Polskie Radio Lublin
sierpień 2023

Słuchaj Radia Lublin i wygrywaj wejściówki na piątkowe koncerty. Co tydzień inne zespoły!

Więcej informacji na radio.lublin.pl


Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

sierpień 2023
Kozłówka

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich muzeów pałacowych, położone w sąsiedztwie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Muzeum mieści się w zespole pałacowo-parkowym, założonym w 1. połowie XVIII w., przebudowanym na przełomie XIX/XX w. przez hr. Konstantego Zamoyskiego. Przypałacowa kaplica wzorowana jest na kaplicy królewskiej w Wersalu. W dawnej powozowni działa Galeria Sztuki Socrealizmu prezentująca obrazy, rzeźby, rysunki, plakaty i inne dzieła, powstałe w latach 50. XX w., kiedy sztukę wprzęgnięto w walkę o socjalizm. W stajni koni cugowych można oglądać wystawę powozów, sprzętu jeździeckiego i akcesoriów podróżnych. 

Więcej informacji na muzeumzamoyskich.pl

 

 

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Królowie Polski w Lublinie
5 sierpnia 2023
Lublin

PTTK zaprasza na cykl tematycznych spacerów po Lublinie pod wspólnych hasłem - Zakochaj się w Lublinie. Motywem przewodnim sierpniowego spotkania będą polscy władcy, którzy bywali w królewskim mieście Lublinie.

Więcej informacji na bortpttklublin.pl


Spacer z Józefem Czechowiczem i Anną Kamieńską

5 sierpnia 2023
Lublin

Odkryj Lublin od niecodziennej strony, tej literackiej i pełnej tajemnic. Przed nami druga edycja "Lublin jak poemat - śladami poetów i literackich towarzystw". Na pierwszym, sierpniowym spacerze spojrzysz na miasto oczami Józefa Czechowicza i Anny Kamieńskiej. Zbiórka: Latarnia pamięci przy Błoniach pod Zamkiem.

Więcej informacji na facebook.com


Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym
6 sierpnia 2023
Lublin

Piękne okoliczności przyrody i spora dawka wiedzy - temat sierpniowego spaceru po Ogrodzie Botanicznym to "Co, jak i gdzie mchem porasta w Ogrodzie Botanicznym UMCS".

Więcej informacji na umcs.pl


"Podwórka i zaułki Starego Miasta" | spacer z Biurem Turystycznym Hubertus 
6 sierpnia 2023 
Lublin 

Biuro Turystyczne Hubertus zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym spacerze po Starym Mieście w Lublinie. 

Więcej informacji na facebook.com


Spacer z Józefem Łobodowskim i Józefem Czechowiczem
6 sierpnia 2023
Lublin

Odkryj Lublin od niecodziennej strony, tej literackiej i pełnej tajemnic. Przed nami druga edycja "Lublin jak poemat - śladami poetów i literackich towarzystw". Na drugim, sierpniowym spacerze spojrzysz na miasto oczami Józefa Czechowicza i Józefa Łobodowskiego. Zbiórka: Brama Krakowska.

Więcej informacji na facebook.com


Imaginarium (tour in English)
11 sierpnia 2023
Lublin

Coś specjalnego dla gości z zagranicy. Zwiedzanie wyjątkowego Imaginarium w języku angielskim.

Więcej informacji na facebook.com/brama.grodzka


Zamość jako ważny ośrodek handlowy w XVII wieku
20 sierpnia 2023
Zamość

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zaprasza na cykl bezpłatnych, tematycznych wycieczek po Zamościu. Odkryj niezwykłą historię "miasta idealnego" w towarzystwie znawców tematu. Podczas sierpniowego spotkania poznasz kupiecką przeszłość miasta.

Więcej informacji na zci.zamosc.pl


Tajemnice i legendy Starego Miasta

sierpień 2023
Lublin

Lubelski oddział PTTK zaprasza na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zbiórka przy kamienicy Lubomelskich (Rynek 8).

Więcej informacji na facebook.com


Martin's City Tours Lublin
sierpień 2023
Lublin

Guided tours in English with a true enthusiast of the city. 
Wycieczki z przewodnikiem, który jest prawdziwym entuzjastą miasta.

Learn more at facebook.com


Fabryka Turystyki
sierpień 2023

Lublin | Zamość | Roztocze | Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy | Chełm i Polesie | Wielokulturowy Nurt Bugu

Masz ochotę zwiedzić Lublin i poznać jego historię i legendy? Chciałbyś się wybrać do Zamościa, Chełma lub Nałęczowa? Wynajmij przewodnika i ruszaj na zwiedzanie! Fabryka Turystyki ma w swojej ofercie wiele niesamowitych wycieczek, zarówno po Lublinie jak i województwie.

Więcej informacji na fabrykaturystyki.pl


Nocne zwiedzanie Kazimierza
sierpień 2023
Kazimierz Dolny

Nocą świat wygląda inaczej, zmysły się wyostrzają, a opowiedziane historie nabierają dodatkowej mocy. Przekonaj się sam podczas zwiedzania!

Więcej informacji na facebook.com


Poznaj Lublin z Przewodnikiem!
sierpień 2023
Lublin

Tematyczne spacery z przewodnikami po niezwykłych atrakcjach Lublina. 

Więcej informacji na lublininfo.com/poznaj-lublin-z-przewodnikiem/


Dni i Noce Jagiellońskie
sierpień 2023 
Lublin

Fundacja '''Dni i Noce Jagiellońskie" zaprasza na tematyczne spotkania z przewodnikiem.

Więcej informacji na facebook.com


Retro Meleks – Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy
sierpień 2023
Nałęczów

Podróż w czasie do urokliwego miasteczka uzdrowiskowego! Dzięki narracji przewodnika na własnej skórze odczujesz klimat miejscowości z czasów Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego, legendarnych bywalców i wielbicieli Nałęczowa. Stylizacje oraz opowieści w trakcie wycieczki, odzwierciedlają ducha epoki. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com


Lublin City Tour

sierpień 2023
Lublin

Poznaj Lublin wraz z jego wielokulturową historią, podczas przejazdu wraz z Lublin City Tour. Do wyboru masz kilka tras o różnym czasie i tematyce. Życzymy udanej wycieczki! Start: plac Zamkowy. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na lublin-city-tour.pl 


"Zwiedzaj z nami meleksami" | wycieczka meleksem po Zamościu z wykorzystaniem audioprzewodnika

sierpień 2023
Zamość

Podczas przejazdu meleksem żaden ważny zabytek Zamościa nie zostanie pominięty. Zwiedzaniu zamojskiej Starówki towarzyszyć będzie nagranie z audioprzewodnika dostępne w czterech wersjach językowych. Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na zwiedzaniezamoscia.pl


EkoBusik Kazimierz Dolny
sierpień 2023
Kazimierz Dolny

A może tak zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą busikiem elektrycznym? Gdy pogoda sprzyja, masz taką możliwość. START: parking przy Rynku (wjazd na Rynek od ul. Lubelskiej). Wymagana rezerwacja telefoniczna.

Więcej informacji na facebook.com 

 

 

WYSTAWY

Heliotropie | wystawa
do 3 sierpnia 2023
Lublin

Wystawa prac Łukasza Huculaka.

Więcej informacji na umcs.pl


Łukaszowcy: Kazimierz Dolny-USA-Kazimierz Dolny | wystawa
do 6 sierpnia 2023
Kazimierz Dolny

Wystawa w Galerii Wystaw Czasowych cyklu siedmiu obrazów Bractwa św. Łukasza, które po 83 latach powróciły do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Obrazy wykonano na specjalne zamówienie rządu polskiego - jako dekoracja Sali Honorowej pawilonu polskiego na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku.

Więcej informacji na mnkd.pl


Wędrówki | wystawa
do 17 sierpnia 2023
Siedliska

Wystawa prac Jakuba Żeligowskiego w Cerkwi pw. św. Mikołaja w Siedliskach.

Więcej informacji na facebook.com/muzeumsiedliska


Dwa światy | wystawa
do 20 sierpnia 2023
Szczebrzeszyn

Wystawa “Dwa światy” autorstwa Urszuli Groszek Wróblewskiej i Jana Wróblewskiego w Centrum Muzealno-Edukacyjnym.

Więcej informacji na szczebrzeszyn.info


"Rodziny - wystawa fotografii" | wystawa
sierpień 2023
Lublin

Odkryj historie fotografii udostępnionych przez Lublinerów, potomków lubelskich Żydów mieszkających w różnych rejonach świata.

Więcej informacji facebook.com


#LublinTravel 2023 | wystawa
sierpień 2023
Lublin

155 zdjęć Lublina wpłynęło do 6. edycji Konkursu fotograficznego #LublinTravel, organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, wybierając 25 fotografii, które można podziwiać na wystawie fotografii w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Lublinie. 

Więcej informacji na lubelskietravel.pl


Roztoczańska wiosna – 2023 | wystawa
sierpień 2023
Zamość

Zamojski Dom Kultury zaprasza na wystawę  poplenerową I Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego „Roztoczańska wiosna – 2023”.

Więcej informacji na zdk.zamosc.pl


W obiektywie sztuki | wystawa
sierpień 2023
Lublin

Wystawa wybitnego artysty-fotografika Tadeusza Rolke ukazująca fotografie powstałe od lat 50. XX w. do dziś.

Więcej informacji na facebook.com


Jaćwieskie eldorado | wystawa
sierpień 2023
Biała Podlaska

Wystawa ukazująca najciekawsze eksponaty z cmentarzyska Jaćwingów w Krukówku.

Więcej informacji na muzeumbiala.pl


Bialskie Łazienki | wystawa
sierpień 2023
Biała Podlaska

Zobacz na własne oczy, co znaleziono w trakcie prac wykopaliskowych na terenie ogrodów pałacowych w obrębie reliktów budynku Archiwum i Biblioteki.

Więcej informacji na muzeumbiala.pl


6. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin | wystawa

sierpień 2023
Lublin

Najznamienitsze plakaty autorstwa artystów ze wszystkich stron świata zostaną wyeksponowane w przestrzeniach lubelskiego Centrum Spotkania Kultur. 

Więcej informacji na facebook.com


Niezwykłe opowieści pędzlem pisane | wystawa
sierpień 2023
Lublin

Wieża Trynitarska w Lublinie zaprasza do Białej Sali na wystawę czasową prezentującą portrety z XVII - XX wieku.

Więcej informacji na facebook.com


Pejzaż zapamiętany | wystawa

sierpień 2023
Szczebrzeszyn

Wystawa malarstwa Marka Batorskiego w Miejskim Domu Kultury.

Więcej informacji na szczebrzeszyn.info


Lubartów w 480 odsłonach | wystawa
sierpień 2023
Lubartów

Jak wiele stron może mieć miasto? Poznaj Lubartów w 480 odsłonach, dzięki jubileuszowej wystawie.

Więcej informacji na lubartowiak.com.pl


Plakat Literacki | wystawa
sierpień 2023
Lublin

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę plakatów literackich Michała Stępnia prezentowaną do końca września w wybranych filiach biblioteki.

Więcej informacji na mbp.lublin.pl


Cezary Dubiel | wystawa

sierpień
Lublin

Twórczość Cezarego Dubiela - artysty fotografika i diaporamisty w Galerii Saskiej, czyli wyjątkowej galerii pod chmurką.

Więcej informacji na facebook.com


Rocznik wsi | wystawa

sierpień 2023
Chełm

Wyjątkowa wystawa Moniki Trypuz, łącząca przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Do obejrzenia w Muzeum Ziemi Chełmskiej. 

Więcej informacji na radiobonton.pl


Zmysły i emocje | wystawa edukacyjna
sierpień 2023
Lublin

Ta wyjątkowa wystawa angażująca zmysły odbiorcy została przygotowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Wystawa do obejrzenia w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą | wystawa
sierpień 2023

Wystawa ukazująca wybrane prace Stanisława Koguciuka, zwanego „pławanickim Nikiforem”, nieżyjącego już artysty ludowego, przedstawiciela "malarstwa naiwnego".

Więcej informacji na facebook.com


Theatrum Sacrum | wystawa

sierpień 2023
Krasnystaw

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza na wystawę prezentującą zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Więcej informacji na facebook.com


''W ramie zamknięte'' | wystawa
sierpień 2023
Kozłówka

W ramach każdego miesiąca w Galerii Sztuki jest prezentowany jeden z eksponatów związanych ze sztuką współczesną. Pokazowi towarzyszy prezentacja odtwarzana na ekranie multimedialnym, przybliżająca historie obiektu.

Więcej informacji na muzeumzamoyskich.pl

 

''Więcej niż hrabia'' | wystawa 
sierpień 2023
Kozłówka

Poznaj postać Konstantego Zamoyskiego - pierwszego ordynata na Kozłówce. Wystawa jest organizowana w ramach 120. rocznicy utworzenia ordynacji kozłowieckiej i 100. rocznicy śmierci założyciela ordynacji.

Więcej informacji na muzeumzamoyskich.pl


Przez dotyk | wernisaż wystawy
4 sierpnia 2023
Lublin

Wystawa prac wybitnej polskiej rzeźbiarki współczesnej Barbary Falender w Centrum Spotkania Kultur.

Więcej informacji na facebook.com


Las na jakiś czas | wystawa
4 - 25 sierpnia 2023
Łuków

Street art w Galerii PROwizorium. Wystawa autorska twórcy łukowskich murali - Adama Tupza Kopcia.

Więcej informacji na lok.lukow.pl


Ogrodowe inspiracje | wernisaż wystawy
6 sierpnia 2023
Lublin

Wernisaż zbiorowej wystawy akwareli w lubelskim Ogrodzie Botanicznym.

Więcej informacji na umcs.pl


Wystawa malarstwa Jasna Iwan | wernisaż wystawy
19 sierpnia 2023
Siedliska

Zaprasza Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach.

Więcej informacji na facebook.com/muzeumsiedliska


Wystawa malarstwa Marka Leszczyńskiego | wernisaż wystawy
27 sierpnia 2023
Gardzienice

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza do gardzienickiego pałacu na wyjątkową wystawę malarstwa Marka Leszczyńskiego.

Więcej informacji na gardzienice.org
KINA PLENEROWE

Kino Perła
sierpień 2023
Lublin | Zwierzyniec

Letnie seanse pod szyldem Kina Perła to pomysł na spędzenie wieczoru zarówno w Lublinie (tereny Browaru Perła, ul. Bernardyńska) jak i w Zwierzyńcu (Browar Zwierzyniec, ul. Browarna). Seanse rozpoczynają się po zmroku, około godz. 21.00.

Więcej informacji na kinoperla.pl


Kino w bramie - Królewska 3
sierpień 2023
Lublin

9. sezon letnich pokazów filmowych przy ul. Królewskiej 3. Widzimy się w piątki i soboty - start o 21.00.

Więcej informacji na facebook.com


Kino letnie pod gwiazdami
sierpień 2023
Chełm

Kino letnie pod gwiazdami to propozycja Chełmskiego Domu Kultury. Seanse filmowe będą odbywać się w każdy czwartek lipca i sierpnia ok 20.30 (po zapadnięciu zmroku) na dziedziniec muzeum przy ul. Podwalnej. Seanse będą odwoływane w przypadku niesprzyjającej pogody.

Więcej informacji na chdkchelm.pl


Kino plenerowe w Nałęczowie
sierpień 2023
Nałęczów

Nałęczów zaprasza do wspólnych seansów w kinie plenerowym na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

Więcej informacji na facebook.com[artykuł aktualizowany]